Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-4 от 4 отговора

Здравейте мили майки,

много ви моля ако някой от вас има представа от къде мога да купя растението алое вера, но не продукти от него, а самото растение да ми каже. Търся от два дни по борси и не мога да намеря, а ми трябва спешно за свекър ми който го оперираха от рак и сега се опитваме да спрем процеса. Казаха ни рецепта която се приготвя с това растение.

Благодаря ви предварително и се извинявам ако моя въпрос не отговаря много на форума, но понеже съм всеки ден с вас и реших че както винаги пак вие можете да ми помогнете.

Поздрави
Цитирай

Опитай по цветарските магазини. Аз бях купувала от Пловдив преди доста години точно от цветарски магазин.
Дано успееш да намериш!Опитай и с някой сайт цветарски- може пък да има онлайн поръчки, знам ли/ това в момента ми хрумна не е проверено/
Цитирай

Аз мога да ти подаря.
Ще се разберем как да ти го пратя
Цитирай

Потърси в големите цветарски центрове.Сещам се за този в Дружба. Има голямо разнообразие от растения.
  Съветвам те да търсиш Алое Барбаденсис Милър (Алое Вера), защото има над 200 вида алое. Но само 3-4 вида имат лечебни свойства, като от тези 3-4 вида Алое Вера е най-лековито.
   Освен това внимавай коя точно част на растението ще използваш, защото няма никакви научни доказателства , че листата и кората на растението имат ефект. Доказан такъв има само сока от листата.
   Също използването на листата и кората освен, че нямат лечебни свойства, дразнят стомашната лигавица.

Пожелавам ти успех, дано намериш и дано се възстанови бързо близкия ти човек!
Цитирай

много ви благодаря!

вчера се сетих и се обадих в ботаническата градина и там бяха много любезни да ми обяснят подробно какво точно ми трябва. Алое Арборесцент или сиво алое се използва за ракови клетки, алое вера е само за козметични продукти. Там също така и продават от тях а и знаят кое какъв вид е.

Още веднъж много благодаря за вашите отговори и желание да ми помогнете.
Цитирай

1-4 от 4 отговора