Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ноем. 2007, 19:57 ч.

Вече сме на 1 годинка-какви храни да не ядем

• 1 086
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мами. Моето момиченце вече е на 1 годинка. Чудя се какво мога и какво не мога да и давам да яде. Има храни които все още не мога да давам, но не съм сигурна кои са те . Ще се радвам ако някоя от вас сподели своя опит с мен. Благодаря ви .

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 11:39 от Vivi

# 1
Здравей,
децата над годинка ядат почти всичко като нас. Има няколко основни изключения - гъби, люто, ядки, пържено, пушено... Останалото е ок  Simple Smile

# 2
Ами, да, това са общо взето.

# 3
# 4
  • UK/София
Само не се изсилвай да даваш на детето от вашите манджи, акло слагаш сол.Солта трябва да се въвежда много внимателно.Внимавай и с пикантните подправки.

# 5
  • Между гори и планини
На годинка детето яде преходна храна. Всичко може да се хапва, но да не е мазно, запържвано, люто и много солено.
Не се дават гъби, ядки и тлъсти меса, както и аз не бих дала салам, луканка.
Можеш да даваш цяло добре сварено яйце, сезонни плодове в суров вид, прясно и кисело мляко.

# 6
Въпросът с домашните храни съм решила, като след приготвянето на общата храна заделя за бебото и след това слагам сол и пипер на вкус, за нас. Запръжки пък не правя и за нас, по принцип не пържа нищо освен картофи 1-2 пъти в месеца.

# 7
А боб, грах, зеле?
А какъв ви е режима и какво ядете?
Питам защото искам да разнообразя вече менюто на малкия.
Режима му е следния:
9.00 ч. - закуска - най-често каша или бисквити с кис. мляко
13.00 ч. - обяд - пюре за над 1 годинка /млечната кухня тук е в ремонт/, много рядко му давам готвено /пил.супа, мусака, леща/
17.00 ч. - следобедна закуска - бисквити с кис. мляко, крем - нишесте /правя го с мляко 2%/, грис, мляко с ориз, плодови млекца, банан, пъпеш и др.
21.00 ч. - вечеря Friso 3 - не знам дали е АМ. На кутията пише пълноценно мляко.

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 23:28 от vembi

# 8
А боб, грах, зеле?
А какъв ви е режима и какво ядете?
Питам защото искам да разнообразя вече менюто на малкия.
Режима му е следния:
9.00 ч. - закуска - най-често каша или бисквити с кис. мляко
13.00 ч. - обяд - пюре за над 1 годинка /млечната кухня тук е в ремонт/, много рядко му давам готвено /пил.супа, мусака, леща/
17.00 ч. - следобедна закуска - бисквити с кис. мляко, крем - нишесте /правя го с мляко 2%/, грис, мляко с ориз, плодови млекца, банан, пъпеш и др.
21.00 ч. - вечеря Friso 3 - не знам дали е АМ. На кутията пише пълноценно мляко.

Добре се храните! Peace
Марти е така:
8.30- закуска- каши/ редувам ги/ със сирене, попара/ рядко/, ядки / овесени, пшенични, ръжени / с адаптирано мляком, грис.
10.00 ч- само настъргани плодове.
12.00 ч. - пюре. Зеленчуковите сама ги приготвям, месните редувам. Понякога давам салата. Например, малко настърган морков, краставичка, цвекло.
14.00- само плодове
17.00- Почти същото като закуската
19.00- Само плодове
20.00- Мляко с бисквита.

Мисля скоро да захраня с цяло яйце, най-вече заради супичките, повечето са с застройка.
Мисля сутрин да почна да и правя печен сандвич с кашкавал / примерно/. Ще го чупя на малки парченца и ще и давам да си го яде.
Скоро ще и дам и суров домат във вид на салатка.
Аз изчаквам още с киселото мляко.
Още не съм давала зале, но грах,фасул , леща, да. Граха го беля като се свари-става бързо. Боб яде в готовите пюренца. Нямам си доверие.
Не и давам мед, гъби, ядки, шоколад, кисело, прясно мляко, пържено, колбаси.
Готвя без сол и подправки.

# 9
Ами да и аз не давам такива неща, но за пустия му шоколад с баба ми не мога да се разбера и това си е. Като каже, че е момченце и трябвало да си хапне и аз като почна един спор та 3 часа ми отиват. За меда знам, че не се дава до 2 годинки. Даже с него мисля да поизчакам повече, както и със сладкото и солта. За боба, грахта и зелето питам, защото знам, че са тежки за стомаха и подуват.
Аз давам плод понякога вместо следобедното хранене, че нашия шишко бая му се лепи яденето и не искам да го прехранвам, че вече едвам го вдигам.

# 10
Добре,че момиченцата не трябва да ядат шоколад Mr. Green-това в кръга на майтапа,ама ми стана интересно пак максимата:"нали е момченце..." ех баби,баби,с техните глупости...Бих се борила за шоколада-дори вчера пак ме предупредиха и то баба,която е давала на внучката си моля ви се бира да опита на годинка-каза ми жената, да се боря да не давам шоколад,защото свикне ли с това сладко-няма край вече... Жената ме впечатли с това как внучката и сега на 2 годинки си ръфкала суров чесън с хлебец постоянно и не е боледувала до сега въобще-ами това е много полезно нещо,чак се учудих-тя ми каза,че не са я спирали от много  работи,както са спирали големият и брат,и малката се научила да яде суров чесън още след година и половина,а брат и е и сега ужасно злояд(на 8 години).Колкото до изброените работи аз не бих дала:пържено,много солено,подправки разни,гъби,ядки,шоколад,колбаси(за сега)... Rolling Eyes

# 11
[За боба, грахта и зелето питам, защото знам, че са тежки за стомаха и подуват.

След като синът ми навърши 1г. го записах на кухня. Там се предлагаше изброената от теб храна. Мисля, че може да се дава, но по-рядко и приготвена по подходящ за детето начин- както са те посъветвали и другите - без запръжки и подправки.

# 12
[За боба, грахта и зелето питам, защото знам, че са тежки за стомаха и подуват.

След като синът ми навърши 1г. го записах на кухня. Там се предлагаше изброената от теб храна. Мисля, че може да се дава, но по-рядко и приготвена по подходящ за детето начин- както са те посъветвали и другите - без запръжки и подправки.
и аз мисля така  Peace

# 13
Освен,че смених АМ фризовом с Frizo 3 нищо друго не съм променила в режима на хранене на Марти откакто навърши 1 годинка.Всъщност вече давам за десерт след обяда Данонино.Интересно ми е да споделите какво мислите за нашият режим на хранене който е следният горе-доло:
5 ч.мляко-240 мл
9 ч.попара с 3 сухара,сирене и масло
13 ч. зеленч.или местно пюре,Данонино
17 ч.плодово пюре с бисквитки или грис с плодове и мляко
21.30 ч. мляко 240 мл с бисквитки
Понякога изтегляме режима с 1 час напред ако спи повече сутрин.

# 14
Чела съм, че не е препоръчително да се дават ядки, шоколад, какао, тлъсто месо, гъби, соеви продукти, пикантни храни, мед, екзотични подправки, някои видове риба, газирано, подсладители.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт