Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 ноем. 2007, 22:08 ч.

Пътуване с 3-месечно бебе, със самолет през декември

• 2 494
  • 18
  •   1
Отговори
  • Noord Holland
Здравейте,

Моето бебче през декември ще става на 3 месеца и много ми се искаше да пътуваме до България и да го покажа на родителите си..., хем и празниците да изкараме заедно...
Само 4е срещам голям отпор не само от страна на мъжа си, ама и от страна на наште. Много се страхуват, че на бебчо може да му стане нещо. То и аз се притеснявам и за това ви моля за съвет. Пътували ли сте с толкова малко бебе през зимата, как е минало и т.н.....

Благодаря предварително на всички, които се включат в темата.

Калина

# 1
  • в страната на чудесата
Моето бебе беше точно на три месеца,когато за първи път летя със самолет.Полета беше около два часа.Нямах никакви проблеми с малката повреме на полета.Спинка си преЗ цялото време или си игра в кошчето за кола.Повреме на иЗлитане и на кацане и давах да пие,за да не и става лошо или да заглъхнат ушите.Едиснтвен проблем имах с преобуването във самолета.Не ми раЗрешиха на седалката и трябваше да се навирам в тоалетната. ooooh!

# 2
  • casa dolce casa
Синът ми беше точно на 1 месец,когато пътувахме със самолет от Париж до София.Говорихме с доктор тя каза,че може.Пътуването мина нормално.

# 3
  • Somewhere over the rainbow
Дъщеря ми беше на  3 1/2 месеца като пътувахме за първи път в самолет.Не спря да реве от Амстердам до Виена. После заспа и я събудих чак като кацнахме. Останалите пътници в самолета, предполагам искренно съжалиха, че са избрали този полет. Идваха да ми дават съвети от рода-гладна е, жадна е, има нужда от  нов памперс. След това пътувахме още 3 пъти и пак  така си прекара първите 20-30 минути в рев.   Crazy
Останалите бебета в самолета си спинкаха кротко и не им се чу гласа.
На бебето няма да му стане нищо, ако беше опасно нямаше да им дават да летят.Някои педиатри смятат, че до година не бивало да летят заради евентуални проблеми с вестибуларния апарат, но това не е доказано.

# 4
С Мартин летяхме за първи път когато беше на 3 месеца, спа през цялото време, нямаше никакви проблеми. Само както казаха момичетата водичка на излитане и кацане за да не заглъхват ушите, но си е трудно сам, та ако не излезеш касметлийка със съседка по седалка която да иска да го подържи е леко трудно. За колко дълъг полет говорим?

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 10:53 от palachinka

# 5
  • Noord Holland
Става въпрос за полет от Амстердам до Варна, със смяна в Будапеща. Общо летенето е някъде около  3 4аса и половина, но кофтито е, че има смяна и там има разкатаване.....

# 6
  • София
Аз съм пътувала с бебе на 2 месеца и то 11 часа и после още 3. И всичко мина добре. Даже ти препоръчвам сега да пътуваш, иначе после от към 9 месеца да 3 години е доста изморително, за майката. Бебето сега само ще спи, а с по голямо бебе е по трудно.  Иначе за детето няма опасност да пътува, само му дай нещо да преглъща на излитане и кацане( кърма, мляко, вода).

# 7
Синът ми беше на 6 седмици при първият си полет, който продължи два часа. Вторият му полет беше презокеански, а той самият беше вече на два месеца. И при двете пътувания не съм имала никакви проблеми.

# 8
  • Noord Holland
А трябва ли да се слагат някакви тапички в ушенцата?

# 9
  • Norway\Tromsø
ne ,nedavat nikakvi tapi4ki.az patyvax za parvi pat kogato moiata da6teria be6e na 40 dni i vsi4ko mina normalno,tia spa prez cialoto vreme....

# 10
  • Norway\Tromsø
sega ve4e e na 6 meseca....patyvaxme predi 4 dni obratno i pravixme smiana vav oslo...pak niamax nikakav problem.ne se pritesniavai izob6to... Simple Smile

# 11
  • Noord Holland
А как стои въпроса с проверките по границата? Тука поне, в Схипол се накъсвт. Мога ли да взема готово мляко? Да не ми го конфискуват? Как беше в това отношение при вас? А как е на границата в Будапеща?

# 12
Нищо не им става, пък и на такъв кратък полет - смело напред.

# 13
  • Norway\Tromsø
da razbira se 4e moje da vzeme6 gotovo mliako.....az biax vzela sega daje i xrana za malkata .......i sok4eta...

# 14
  • Noord Holland
ами тука някъде във форума бях чела, че на някои граници даже ги конфискували тези млека, та бая се стреснах Sad

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт