Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София, Младост 4

Педиатърката ме предупреди, че от морковите се променя тена на бебетата. Давам зеленчукови пюрета предимно от тиква, защото са по-сладки и се предпочитат. Чували ли сте-дали пигментират бебетата от яденето на тикви и моркови? А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?
Цитирай

София

Ами още кърмя, но не ми се струва нормално, бебето да побелява след като се отбие... не съм забелязала и зеленчуците да и влияят на тена  Thinking
Всичко е ген, мойта щерка е мнооого бяла, като мен.
Цитирай

Видин

Тиквата, морковът и червената чушка съдържат много каротин и е напълно възможно да пигментират кожата на бебето, а и на възрастен човек ако ги хапва всеки ден и по много.Но това не е болест Very Happy  и няма страшно, ако се случи, просто спираш за няколко дни въпросните зеленчуци, докано пигментът се изчисти.
Даже съм чела, че ако искаш по-бързо да почернееш на плажа, преди всеки плаж да се изпива по една чаша морковен сок.Той спомагал за по-хубав и траен тен.Даже съм виждала плажни масла с каротин, но не си спомням на коя фирма бяха - в кафяви опаковки с нарисуван морков на етикета.
А това за побеляването на бебетата след спиране на кърменето май е от графа "градски легенди" Very Happy .Тя Ева ми е толкова беличка, че незнам като спрем да се кърмим накъде повече ще избелява Very Happy  Wink .
Цитирай

Банкя

Цитат на: Shali
Тиквата, морковът и червената чушка съдържат много каротин и е напълно възможно да пигментират кожата на бебето, а и на възрастен човек ако ги хапва всеки ден и по много.Но това не е болест Very Happy  и няма страшно, ако се случи, просто спираш за няколко дни въпросните зеленчуци, докано пигментът се изчисти.

Мдаа, на Емчо му се случи. Embarassed Беше си бая оранжев от тиквата и морковите и доста дълго избягвах да му давам докато се оправи. Но това не е болест и няма отрицателно влияние върху бебето.
Иначе синко е много бял по принцип. Отскоро не се кърмим вече, но не съм забелязала да побелява, даже напротив - едни бузки е заруменил, ама той спира ли се Very Happy
Цитирай

Spain

Цитат на: kroha
Педиатърката ме предупреди, че от морковите се променя тена на бебетата. Давам зеленчукови пюрета предимно от тиква, защото са по-сладки и се предпочитат. Чували ли сте-дали пигментират бебетата от яденето на тикви и моркови? А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

малии добре 4е сте вие да  нау4а нешо , наскоро ме бъзикаха какво ми е "мургава "момата - и аз се 4удих защо така,като вси4ко  от баща си е взела ,пък от мен тена (аз съм по 4ерната в къщи ). това до какво степен е нау4но доказано - да не е някоя градска легенда?
Цитирай

Стара Загора

Цитат на: amka
малии добре 4е сте вие да  нау4а нешо , наскоро ме бъзикаха какво ми е "мургава "момата - и аз се 4удих защо така,като вси4ко  от баща си е взела ,пък от мен тена (аз съм по 4ерната в къщи ). това до какво степен е нау4но доказано - да не е някоя градска легенда?

Ако е мургава, едва ли ще е от морковите, от тях тена става по-скоро жълтеникав и никаква градска легенда не е, Шали много добре е обяснила за каротина...
А ти се радвай, че момата ти е мургава, няма да изгаря лесно на слънце, винаги ще си има естествен тен и ... нали знаеш черното грозде е по-сладко от бялото  Laughing (...някой бял да не ми се обиди сега Wink )
Цитирай

assenovgrad

Пък аз се чудех защо ми е мургаво момченцето, а то било от кърмата на мама. Very Happy  Щото мама е една такава снежно бяла, а той мургав Question Сега ще чакам да го отбия ,за да побелее, ама  май доста още ще чакам.
 Exclamation  Exclamation  Exclamation  Mr. Green  Thinking  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Цитирай

София

А моят бял пуканчо, като спра да го кърмя какво - прозрачен ли ще стане Laughing Стига, момичета, е на т'ва му се вика градска легенда Wink А за каротина си е научен факта, там няма лъжа, няма измама.Обаче това с кърменето ме спука от смях Laughing
Цитирай

Цитат на: Jade
 ... нали знаеш черното грозде е по-сладко от бялото  Laughing (...някой бял да не ми се обиди сега Wink )

Цитирай

Сф, Младост1

А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

Лора я кърмя вече 8 месеца и 2 седмици близо. Smile
Тя е безумно бяла! С болезнено бледа и бяла кожа на лицето!
Ако това, което казваш ти, е вярно, не знам какво по-бяло може да и стане лицето от това?!
По-бяло от това не може! Shocked
Цитирай

София

Ако прекаляваш с тиквата и морковите е много вероятно бебето да стане оранжево.
За тена и отбиването нищо не мога да кажа.
Цитирай

София

Добре де, а вредно ли е да е 'оранжево' бебето или не?

Защото Дариа също си е оранжева и аз знам, че е от тиквата и морковите дето ги яде, но не съм й ги спряла...

А моята девойка е черничка /точно както я поръчах/ и по тен изобщо не прилича на нас с мъжа, защото ние сме като пуканки просто.
Цитирай

Цитат на: nad_tab
Ами още кърмя, но не ми се струва нормално, бебето да побелява след като се отбие... не съм забелязала и зеленчуците да и влияят на тена  Thinking
Всичко е ген, мойта щерка е мнооого бяла, като мен.

пу пу пу.... КАКВА РАЗКОШНА РОЗОВА ПРИНЦЕСКА ИМАШ!!!!!!!!
Онемях!!  Very Happy
Цитирай

Банкя

Цитат на: Isa
Добре де, а вредно ли е да е 'оранжево' бебето или не?

Защото Дариа също си е оранжева и аз знам, че е от тиквата и морковите дето ги яде, но не съм й ги спряла...

А моята девойка е черничка /точно както я поръчах/ и по тен изобщо не прилича на нас с мъжа, защото ние сме като пуканки просто.

Чак да е вредно, не, но под влияние на прекомерно натрупания каротин черният дроб се затормозява и затова каротинът избива по кожата. Нещо подобно на физиологичната жълтеница е, доколкото е засегната функцията на черния дроб. Поне аз това схванах от обясненията на педиатъра Wink   По-добре да спреш с тези зеленчуци за известно време, за да се нормализира тена на детето и после просто по-умерено Wink Обикновено при по-големички деца това рядко се случва, защото менюто им става много разнообразно Very Happy
Цитирай

София

А вярно ли е, че тенът на бебетата се променя- стават по-бели, когато спрат да се кърмят?

Това не виждам кой може да се обясни научно. Сигурно е от типа бабини деветини....
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.