Защо продължава да повръща

  • 1 163
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 425
Моето Рени е вече на 9 месеца и 1/2 и продължава да повръща.От новородено си е така и всички ми казваха да не се притеснявам ,че ще спре,но не спира.Една комшийка ме посъветва да давам 2-3 дни натриев цитрат,но ме е страх когато не е изписано от лекар.Личната няма мнение за него,каза ми"Ами ако искаш го давай,не знам4.Какво да правя вече...

# 1
  • Мнения: 299
Консултация с детски гастроентеролог ...

# 2
  • Мнения: 163
Ами ние си повръщахме до преди 2 седмици на 11 месеца сме, но ми прави впечатление, че вече почти не повръща.Знам че при доста деца с този проблем продължава да около годинка,ако и тогава не спре е задължително да се консултираш с лекар.Успех!

# 3
  • Мнения: 600
И аз съм чувала, че много деца повръщат до около годината. Но щом се притесняваш, посъветвай се с гастроентеролог.

# 4
  • Мнения: 206
Ние също продължаваме да повръщаме и сме почти колкото вас големи. В началото нашето педи също неглижираше проблема с думи като "всяко бебе си повръща" и т. н. ,но при нас проблема не отшумяваше с времето ,напротив задълбочаваше се след неадекватно лечение с антибиотици. Много месеци се мъчихме с този проблем ,като освен повръщане имахме отказ от храна ходихме при най-различни педита в Бургас ,но нищо ......и т. н.(не ми се разказва). В Бургас няма детски гастроентеролог и решихме да отидем на частно във Варна. Единствено там получихме адекватно лечение (едни специални прахчета "Мотилиум" "Зантак" ,а сега "Омепразол"). От тези прахчета получихме видимо облекчение и проблема постепенно отшумява ,все по-рядко повръщаме вече. Мисля ,че скоро напълно ще се оправим.
Съветвам те да отидете при детски гастроентеролог. Пиши ми на ЛС за координати.

# 5
  • Мнения: 2 663
И аз съм чувала, че много деца повръщат до около годината. Но щом се притесняваш, посъветвай се с гастроентеролог.
Аз бих потърсила компетентно мнение ,за не се притеснявам излишно или да взема необходимите мерки

# 6
  • Мнения: 4 053
И аз съм чувала, че много деца повръщат до около годината..........

и мой те и двете са от тях,
даже малката се давеше,водила съм я къде ли не и всеки казва,че нищо и няма,
просто била по лакома и гълта по много,
и наистина, нещата се оправиха към годинка

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не слушай съседката, ами потърси съвет от гастроентеролог.Дори и да е нормално повръщането, ще ти падне камък от сърцето като ти го каже специалист!

# 8
  • Мнения: 3 069
Направи консултация със специалист.
Може и да е рефлукс.

# 9
  • Мнения: 485
Задължително се консултирай със специалист. Дъщеря ми също повръщаше до преди 20 дни - беше с ГЕР /рефлукс/, проблема се реши като пи мляко Фризовом. Натриев цитрат се дава на обезводнени от повръщане деца за възстановяване на водния баланс в организма, така че не слушай съседката си, а заведи детето си на лекар.

# 10
  • Мнения: 941
Да,и аз мисля,че е рефлукс,трябва гастроентеролог да направи ехография.Алекс беше така от първия си ден,когато седна,изправи се и започна да яде по-твърда храна,проблема изчезна.А неговия ГЕР беше по-голям от нормалното.

# 11
  • Мнения: 17 402
Да, може би е ГЕР. Голямата ми дъщеря беше така до към 9-10месеца. Аз обаче сбърках със захранването, постепенно с въвеждането на по- твърди храни, спря. Консултирай се със специалист!

# 12
  • Мнения: 666
И аз мисля че е рефлукс. Ние бяхме така, но след 6 месец когaто вече ядеше твърда храна почти спря и сега рядко се случва да повръща. В началото обаче повръщаше много на фонтан и трябваше винаги да ходи с лигавник защото все бяхме оповръщани. На нас го установиха с изследване с каша. Общо взето няма лекарства които да помагат, но има разни прахчета и сиропи които значително облекчават проблема. Хубаво е да се повдигне матрака и бебето да не спи по гърб за да не се задави. Аз бях сложила две възглавници под нашия матрак  Hug http://www.reflux.org//reflux/webdoc01.nsf/(vwWebPage)/AboutGERD.htm?OpenDocument Ето една подробна статия за рефлукса на мен ми беше полезна

# 13
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Натриев цитрат не е за бебешкото повръщане. Не е отровно, но с нищо няма да помогне.

И синът ми имаше рефлукс, до 7 месеца повръщаше на фонтан, почти след всяко хранене, наддаваше бавно, не помагаха особено АР млеката.... На него му предписаха Координакс, който обаче беше забранен у нас, можел да се намери изостанал в провинциални аптеки... ама като прочетох защо е забранен, отказах се да го давам. Всъщност той не лекува незрелостта на стомахчето, а ускорява преминаването на храната, като страничните ефекти са върху цялата гладка мускулатура. За това и се отказах да го давам.
При положение, че детенцето ти е достатъчно голямо да се храни седнало и да яде по-гъста храна, не се ли забелязва спад на повръщането?

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Във всеки случай не я лекувай по собствено 0 или на комшйкат а- усмотрение.

Общи условия

Активация на акаунт