Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Здравейте!Дъщеря ми преди 6 години си загуби слуха на дясното ухо, както казаха след преболедуване от някакъв вирус. Вече е 11 годишна, но процесът е необратим. На скоро ни предложиха да вземем слухов апарат за болното ухо, въпреки че тя си чува добре и няма никакви проблеми / компенсира с другото ухо/. От друга страна ни безпокои факта, че като сложим апаратчето, здравото ухо, което до сега е работило на "пълни обороти" ще спре в един момент да изработва работата на другото и така ще се наложи постоянното носене на апаратчето.
Искам да знам има ли други мами с дечица с подобен проблем и какво ви е мнението за този тип апаратчета - фирмата за слухови апарати се казва "Отикон".

# 1
  • Мнения: 2 543
Здравей, mle4ko!
Не мисля, че има каквато и да било логика в това, че като започне да чува и с двете уши, това, с което е чувала досега, ще започне да чува по-малко. Все едно да е била досега с един крак и като й сложат протеза на другия, да почне да куца здравият крак... Няма нищо по-добро от стереочуването и много се учудвам, че досега не сте опитали със слухов апарат. Предполагам, че в началото ще й е трудно да свикне, след като досега не е носила, но ако апаратът е подходящ и настройките са добри, вярвам, че дъщеря ти ще открие ползата от това да чува с двете си уши. Според слуховите изследвания се избира и видът слухов апарат. Фирма "Отикон" е сред най-големите производители на слухови апарати, ако се тревожиш дали ги бива. Simple Smile Поздрави!

# 2
здравните синът ми е със слухови апарати ат3години до ден днешен сега е на11г. и аз съм с слухов апарат просто няма какво да се чудите отидете и си вземете апарата на детето корена разлика с него то не може да навреди а никои не е казал че трябва постоянно да го носи но без тях не може няма да съжалявате  Данкова

# 3
  • Мнения: 3 886
На ОТИКОН са много добри  но зависи от процента на загуба на слуха.На анка също не са лоши.Лично аз предпочитам ОТИКОНА

# 4
  • Мнения: 1
дъщеря ми е на 5 г от 2г носим слухови апарати на двете уши марката е Отикон  и сме много доволни.детето говори добре ходи на детска градина.

# 5
  • Мнения: 950
Носенето на слухов апарат по никакъв начин няма да навреди на детето ,напротив ще се справя още по-добре ,в момента вие натоварвате още повече здравото ухо !

# 6
vzemi sluxovia aparat ,niama da sajalivah miat sin plzva ot 6gdini aparati i e mnogo dobre toi nemogehe da kazva nito edna duma a sega ne spira nima da navredi na ddrugoto uxo naprotiv hte go olesnizahtoto v momenta ti go prenatovarvah aparatite se kazvat otikon

# 7
  • София
  • Мнения: 440
Здравей mle4ko,
Естественото чуване е стерео, с двете уши. Освен това, на 11 г. човек има още доста да учи и затвърждава, да не говорим за учене на чужди езици.
Моята дъщеря има средна слухозагуба на едното ухо и тежка на другото. Загуби слуха си след вирусно заболяване преди 4 г., а сега е на 12 г. До скоро носеше един слухов апарат на по-добре чуващото ухо. На практика беше в положението на твоето дете. Със слуховия апарат с едното ухо компенсираше и за другото. Не мога да се оплача, справяше се.
Тази година дойде ред да сменяме слуховия апарат. По щастливо стечение на обстоятелствата стана възможо да вземем два апарата от много добър модел. Дъщеря ми свикна с втория апарат на нечуващото си ухо точно за една седмица. С новите - 2 броя - апарати е от около 3 седмици и вече не иска да се разделя с тях. Непрекъснато се хвали, че чува всичко.
За дете на възрастта на нашите и със запазена слухова памет е много важно слуховите апарати да да дигитални и да имат максимален брой програми и възможности. Това е една много активна възраст и децата попадат в много различни и сложни звукови ситуации. Подходящи слухови апарати с добри настройки са предпоставка за нормална комуникация на детето и за по-добро качество на живот. Напрежението да се слуша и разбира без апарати е огромно и много уморително. Така че, насърчавам те да вземете слухов апарат.

# 8
  • Мнения: 2 543
Момичета, тази тема е много стара.
zia, ако прочетеш това, заповядай в темата Деца с увреден слух. Там ще си полезна за останалите родители. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт