Кой може да ни избави от уличните кучета?

  • 11 875
  • 131
  •   1
Отговори
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
От 10 дни сме новодомци в нов квартал- Младост 1, там е и градината на дъщеря ми. Но голям проблем са безстопанствените кучета, които на път към градината ни лаят, а скоро ухапаха и една майка с дете от групата на Цвети, която при това е бременна с второ бебче. Като ходим на пазара често се нахвърлят върху минувачи излезли с домашен любимец и положението е адски неприятно, особено заради страха на моето дете от кучета. Знаете ли организация, където да се обадя, да отида, да напиша жалба-каквото е необходимо ще направя, за да реагират. Аз се сещам само за гражданска защита, но не съм сигурна дали те се занимават с това. Ще съм благодарна за идеи и евентуално телефони на отговорните за това организации, ако има мами с опит в тази борба!

# 1
  • Мнения: 372
Да ни избавят от кучетата могат виетнамците, като работеха в строителния сектор нвремето едно куче не можеше да видиш.  Laughing Но ако говорим сериозно и в районното кметство ще трабва да ти обърнат внимание и най-малкото ще ти кажат къде да се обърнеш за помощ.

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 397
И аз живея там и мога да ти отговоря. Кучетата вече ги прибираха/те бяха доста повече/,но техни любителки и самотни бабки си ги откупиха от кучкарника и редовно ги хранят,не са освирепели и гладни. Забележи,че си имат каишка и са обезпаразитени. Нашият блок също отглежда едно. Мисля,че доста преувеличаваш, не са толкова агресивни-всеки ден съм в градинката и съм ги виждала само да лаят понякога. Не желая да предизвиквам спор-"за" и "против" кучетата,просто информирам.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
пистолет, отрова, примка, китаец/виетнамец ... другото са глупости.

# 4
  • Мнения: 581
И аз живея там и мога да ти отговоря. Кучетата вече ги прибираха/те бяха доста повече/,но техни любителки и самотни бабки си ги откупиха от кучкарника и редовно ги хранят,не са освирепели и гладни. Забележи,че си имат каишка и са обезпаразитени. Нашият блок също отглежда едно. Мисля,че доста преувеличаваш, не са толкова агресивни-всеки ден съм в градинката и съм ги виждала само да лаят понякога. Не желая да предизвиквам спор-"за" и "против" кучетата,просто информирам.


  Питам се само защо след като са си ги откупили любителите на кучета не си ги отглеждат вкъщи. Аман от любители на помияри.
Докато ги има, няма отърване. Можеш само да се жалваш в общината.
 

# 5
  • Мнения: 2 197
Това, че бездомните кучета лаят водените на каишка кучета е така. За съжаление нищо не може да се направи по въпроса.
Но никое куче не е безпричинно агресивно! А страха от кучета е нещо непонятно за мен и нещо, което би трябвало да се избягва. За 35 години мен не ме е залаяло нито едно куче, а ги галя всички. Дъщеря ми харесва кучета и първата и реакция е да отиде да го погали. Защо не възпитавате децата си в толерантност към животните? Какъв е този страх от кучета - детето не може да се страхува ако не му е показано с поведение или реакция, че това е страшно.
Хайде стига с подобни изстъпления - да се убиват или прибират кучетата. Повечето от тях не пречат на никого. И не ядат хора!

# 6
  • Мнения: 372
Пречат, разбира се, защото пренасят болести и зарази. Пикаят в пясъчниците и никога не можеш да бъдеш сигурен дали са агресивни или не. Ако аз мога да гарантирам за моето куче вкъщи, че е имунизирано и здраво, вашият блок води ли отглежданото от вас куче на ветеринар?
И по принцип и аз не съм за да се насажда страх у децата от кучета или други животни, но си помисли ако твоето дете си ги гали пред блока, а след това си вземе гризки или нещо друго за ядене? Дали ще се прибере до вкъщи да си измие ръцете? И недай си Боже се зарази от нещо мисля, мнението ще се промени бързо.

# 7
  • Мнения: 1 479
Извинявам се,ама преди да дойдеш да живееш в моя квартал"Младост-1",кьде си живяла преди това?

# 8
  • Мнения: 1 674
Хората в цял свят си решиха проблема с кучетата,ама ние НЕ.Няма и да го направим.Затова свиквай

# 9
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Уффф, поредната тема, която ще се изроди в спор За или Против уличните кучета. И аз имам куче, но не ми допада идеята, когато изляза около мен да се навъртат едри помияри с не съвсем приятелски намерения, а повярвайте, че има такива. Нямам нищо против кучетата, за които се грижат някои баби, но ако са агресивни  Naughty. В такива случаи намираш телефона на ЕКОРАВНОВЕСИЕ и те се справят с проблема.

# 10
  • Мнения: 8
http://www.ecoravnovesie.com/contacts.html Ето телефоните на Екоравновесие, макар че доколкото знам, ако въобще реагират прибират само супер агресивни кучета, иначе най-много могат да ги маркират и върнат на същото място. Иначе май няма оправия... И мен въобще не ме беше страх допреди 3 г., когато едно бездомно куче безпричинно ме охапа пред офиса и трябваше да изтърпя и поредицата противобесни ваксинации... и сега вече съм с такъв страх, който въпреки че искам, не мога да преодолея. Тогава си спомням, че някаква жена, която го беше видяла да ме напада се обади и го прибраха, но останалата глутница си остана. Наистина не е приятно, но в цяла София е така... Аз съм в друг квартал, но няма разлика.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако действително сред уличните кучета има агресивни и опасни, Екоравновесие би трябвало да реагира и да реши проблема. Пробвай да се свържеш с тях. Дано да помогнат в твоя случай. Доколкото знам те действително работят на принципа: прибиране - кастриране и обезпаразитяване - връщане на неагресивните животни там, откъдето са хванати. И искам само да добавя, че във Варна така се работи от много години и агресивно куче по улицата не съм видяла. А има улични кучета и то не малко. Тъй че явно проблемът не се решава с жестокости и избиване, има достатъчно ефективни и много по-хуманни методи.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Пречат, разбира се, защото пренасят болести и зарази. Пикаят в пясъчниците и никога не можеш да бъдеш сигурен дали са агресивни или не. Ако аз мога да гарантирам за моето куче вкъщи, че е имунизирано и здраво, вашият блок води ли отглежданото от вас куче на ветеринар?
И по принцип и аз не съм за да се насажда страх у децата от кучета или други животни, но си помисли ако твоето дете си ги гали пред блока, а след това си вземе гризки или нещо друго за ядене? Дали ще се прибере до вкъщи да си измие ръцете? И недай си Боже се зарази от нещо мисля, мнението ще се промени бързо.

 Peace Peace Peace Така мисля и аз !
Никога не бих разрешила на детето ми да погали
улично куче, никога  Naughty
За протокола - имаме куче , но това са коренно различни неща !

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Да повикаме предишния кмет на Букурещ. Той е предложил на природозащитниците от западните държави да им натовари уличните кучета в една влакова композиция и да им ги стовари в центъра на Виена, например.

# 14
  • София
  • Мнения: 397
Абе те и домашните са същите-препикават ни пейките и в почивни дни ги разхождат в училището и дет. градина, където уличните не влизат, ама не ми се ще да зачекваме тия теми, че излизане на глава няма.

Общи условия

Активация на акаунт