На детска градина или при баба?

  • 2 149
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 190
Ами тъй като и аз съм от децата, гледани от баба и дядо, бих те посъветвала да оставиш детето, където е щастливо - на село, на въздух. Както описваш нещата - струва ми се много по-добрия вариант, занимават се хоратапрекрасно с детето.
За мен в БГ няма достатъчно добри детски градини.
Не ангажирам никого с това мнение.
Но бих предпочела детето ми да се развива пълноценно и интензивно. Тепърва ще може да общува с деца.

# 31
  • Мнения: 455
След три годишна възраст определено за мен варианта е ДГ. До тази възраст- в къщи. ходенето на градина не ограничава контактите с добрите баби и други роднини, но стимулите стават по- различни. Изключително важно е според мен привикването към среда на връстници и режим, важащ за всички. Детето, на тази възраст, вече не е бебе със специфичните си нужди, а дете и за него е много полезно да осъзнае от рано, че следва да се подчинява на общовалидни правила за поведение и да контактува "на равна нога" с останалите деца. 
Подкрепям напълно изказването! И аз съм за ДГ. Струва ми се, че родителите /в частност майките/ преувеличават - като че ли не искат да си признаят, че бебето им вече е пораснало и тръгва по своя път. Не му дават възможност да стане личност и да се справя самостоятелно. С мнението си никой не ангажирам - то си е лично мое и формирано от лични наблюдения върху доста хлапета. И да имам възможност да предоставя грижите за детето на баба му или дядо му - не бих го направила. Те не могат да му дадат онова, което биха му дали в ДГ и контакта с равни. Това, че дедето се чувства по-спокойно с баба си или дядо си не означава, че те ще му дадат онова, което би му дал контакта със себеподобни и с педагозите в градината.

# 32
  • Мнения: 3 456
Не бих я спряла.
Постепенно ще си намери приятелчета.
Явно не е толкова контактна, което означава, че ако я оставиш с баба и дядо на село, съвсем ще се изолира.
Подкрепям

# 33
  • София
  • Мнения: 5 074
Амии нека и една баба да вземе отношение - мисля, че не трябва да я спирате от детската градина. Колкото и добре да я гледат родителите ти, детето има нужда от социални контакти.А при баба и дядо може да ходи през ваканциите. Peace

# 34
  • Мнения: 3 886
Трвърдо ЗА детската  Peace

# 35
  • Мнения: 337
Твърдо съм ЗА детската градина. Мястото на детето е при децата.

Общи условия

Активация на акаунт