Май сме до тук с хомеопатията

  • 2 855
  • 16
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 69
Водих дъщеря ми близо 2 месеца на хомеопат. За тези два месеца се разболя 3 пъти като и 3-те пъти се боледуванията преминаха много леко. Като цяло бях доволна .....
Но при нас нещата са объркаха сега при последното боледуване. Всичко започна с оплакване на дъщеря ми , че я боли гърлото. Дадох и "нейното" лекарство "Сулфур"...след 1-2 дни отново повторих сулфора, но нещата започнаха да се влошават...вдигна температура и започна още повече да се оплаква от гърлото. Потретих сулфура и се помолих на хомеопатката да ни приеме. Тя е и педиатърка, много бяхме притеснени със съпруга ми защото детето започна да се оплаква постоянно от гърлото , поддържаше и ниска температура и започна да кашля. След прегледа лекарката смени лекарството със "Меркуриус" каза ни ,че гърдите са чисти, направих компреси и на следващия ден детето беше по-добре с гърлото, но на следващия ден отново вдига ниска температура а кашлицата се влоши. Личната лекарка , чу хрипове и ни постави диагноза бронхит... аз дори не и повярвах и си помислих, че по-скоро се заяжда заради това, че лекувам детето с хомеопатия. Обадих се на хомеопатката и и казах, че детето кашля повече, тя каза да давам сиропче за отхрачване. Заведох детето на друг лекар, който потвърди диагнозата бронхит и ни помоли веднага да започнем с антибиотика.
Обадих се на хомеопатката да и кажа за състоянието на детето и я попитах дали мога да дам антибиотика...и след това да продължим с хомеоптията. Тя ми се развика по телефона, че не можело така и ако дам антибиотика няма смисъл да ходя повече при нея. Ако искам да отида да потърся "Антимониум тартарикум" да го давам и на другия ден тя може да го приеме на обяд. Като майка просто трябваше да направя своя избор.... по скоро бях поставена в положение да направя избор... Започнах да се измъчвам и да си задавам въпроса, защо хомеопатията не може да се допълва с традиционната медицина и ако все пак , се обърка лекарството поставено по телефона...какво ще стане с детето ми.... Защото ми се стори доста странно да се сменят лекарствата толкова често...Как да обясня на лекарката, която ни е много близка и ни изписа антибиотика, че не съм дала на време антибиотика.... и как после да я потърся за помощ ако детето се влоши..кой ще поеме лечението му...кой ще поеме отговорността....
Толкова ми е криво и притеснено...защото искам да лекувам детето си и с хомеопатия, но в същото време съм толкова ядосана, че трябва да направя избор, който според мен дори не беше нужен....
Немога да си обясня защо хомеопатията и традиционната медицина не могат да се прилагат успоредно... Всяка една от двете медицини има своите предимства и недостатъци, но няма 100% постигнати резултати в лечението на хората...

Както и да е .... толкова съм объркана...ядосана, притеснена.....
 Sad ::

# 1
  • Мнения: 3 506
Хомеопатката няма да коментирам.
За бронхита ще ти кажа, че в много голям процент случаи се причинява от вирус или от алергична реакция към вирус и антибиотикът е напълно ненужен. На традиционните лекари така им е по-лесно просто - иначе трябва да проследяват по-често как се развиват нещата.
Уви, като майки често сме поставени в ситуация да правим трудни избори и да носим отговорността за тях...

# 2
Sajaliavam za latinitsata, no niamam drug izbor. Na men sashto mi se naloji da izbiram antibiotik ili po-visoka potentsia za bronhit-izbrah antibiotik. Zashoto deteto mi kashliase ot 20 dni i smenihme 3 vida potentsii ot edno i sashto l-vo. Proshto kogato ne moje da se opredeli to4noto l-vo, po-dobriat variant e antibiotika. Sled tova prodaljihme homeopati4noto le4enie-za lekaria koito iska da pomogne tova ne e tolkova goliama pre4ka.

# 3
Не  се отказвай от  хомеопатията - потърси  класически  хомеопат. Не  би трябвало  да се съчетават  хп-лекарство и  сироп  за  кашлица.Иначе съм съгласна  с Мария, че  ако  вече  е  объркан случая - по-добре сега  антибиотик  и да продължите след  това с хомеопатия. Успех!

# 4
  • Мнения: 103
Toby-Първо искам да те успокоя доколкото мога разбира се,че детето ще се оправи и без антибиотик.Лекувала съм доста бронхити на дъщеря ми само с хомеопатия.Лошото при вас е че не са ви улучили точното лекарство.За да се постигне това е необходимо повече внимание и добри познания от страна на лекаря.По принцип колкото повече посещавате хомеопата толкова по-бързо той се запознава с детето като личност,характер,темперамент и т.н. и така по-бързо определя точното лекарство."Традиционните"лекари незнаят нищо друго освен веднага да изпишат антибиотик.Затова и двете медицини са несъвместими.Хомеопатията лекува "подобното с подобно",докато другите лекарства само подтискат симптомите,но не лекуват причината за тяхната поява.Моят съвет е да не прибирзваш с даването на антибиотик/така всичките ти ходения досега при хомеопата са били напразни/.Знам,че е ужасно трудно да гледаш детето си с температура,кашлица и т.н. и да не посегнеш към антибиотика.Изпитвала съм го и те разбирамСпоред мен продължавай да лекуваш детето с хомеопатия.Трябва да имаш обаче много ТЪРПЕНИЕ и ДОВЕРИЕ в хомеопата,иначе не става.Това е само мое мнение,не се налагам,просто пиша каквото мисля.Пожелавам ви скорошно оздравяване какъвто и начин да изберете на лечение.

# 5
  • Мнения: 7
Ние се  лекуваме от 3 години с класическа хомеопатия при  доктор Валентин Вълков  в гр. Бургас , мога да кажа че не винаги нещата се нареждат от раз но за тези 3 години моята дъщеричка която е на 6 г. не е пила нито веднъж антибиотици.Наложи ми се и  за бебчо който вече е на 6 месеца да търся лек за болката при никнене на зъбки и отново сме доволни.
Моя съвет е дори да избереш от страх антибиотика продължи след това отново с хомеопатията ,ние препатихме с първата ни хомеопатка а сега ако започна да хваля               доктор Вълков не мога да се спра  Simple Smile дано да съм ти помогнала все пак  Wink

# 6
  • Мнения: 2 614
Когато преди една година дъщеря ми за първи път се разболя (една бактерия в бъбрека) беше 4 дни с Т 39 +. Лекарката предлагаше само антипериптици, е да, ама не помогнаха. Естествено, като за първа болест се случи между Коледа и НГ и докато излязат изследванията, отидохме на хомеопат. Никога не съм искала да давам АБ, затова хомеопатията беше естествения ми избор! Хомеопата ни и даде лекарство, и на другия ден, след като детето отново вдигна Т, се обади педката да каже резултатите от изследванията - е, не бяха добри и тя изписа Зинат. Знаех за лечебната криза, но като си дадох сметка, че ако продължа да държа на хомеопатията и нещо стане с бъбрека на детето....е, избрах АБ. Обадих се на хомеопата ни и казах решението си - тя ме изслуша и каза, че предпочита да го дам, щом ще съм спокойна, а после т.к. е само еднократно даван, ще оправим ако има последствия... Давах едновремено с АБ и Лактофлор (пречистена лактобактерия) АБ беше гадост - детето получи обрив и т.н. - не го давах 10 дни, каквато беше препоръката на педиатъра. Защото на 5-ия ходихме на контролен преглед и нещата бяха тръгнали на подобряване. Спрях АБ и отново се върнахме към хомеопатията. За моя огромна радост, досега не се е налагало да се отказвам от нея, и не съм поставяна отново пред такъв избор!
Май не става ясно какво искам да кажа с този разказ?  newsm78
1- во - хамеопата ти е ... абе, нямам думи....
2-ро - няма начин да си помагат хомеопатията и традиционната медицина (по-горе са ти дали отговор) Хомеопатията лекува, а алопатичните лекарства само тушират причините....
3-то - знам какво ти е, и аз бях пред подобен избор! - помисли и се надявам да вземеш вярното решение!
Успех и дано бързо оздравее детенцето ти!  Peace

# 7
  • Мнения: 3 506
Иначе съм съгласна  с Мария, че  ако  вече  е  объркан случая - по-добре сега  антибиотик  и да продължите след  това с хомеопатия. Успех!

Само да уточня, че това НЕ е мой съвет. Аз за бронхит не бих дала антибиотик от раз - трябва да имам доста сериозна причина и да съм убедена, че наистина нямам друг избор. Дори в традиционната медицина вече (и особено в едни други държави) бронхит НЕ е равно на антибиотик.
Но дори и да се даде антибиотик, това не би трябвало да е причина за подобно отношение от страна на хомеопата.

# 8
  • у дома
  • Мнения: 708
Аз не съм убедена че лекарството е грешно - струва ми се, че не трябва обаче да се дава на своя глава.
Каква потенция е?

Имаме горчив опит - нашето конституционално подейства бързо и прекрасно, НО се появиха други симптоми - организмът е започвал да се чисти от стари неизлекувани болежки.
А аз помислих, че болестта се усложнява и ПОВТОРИХ дозата, това влоши нещата и после я ПОТРЕТИХ.
И ангината ни се върна с пълна сила. И минахме на антибиотик, понеже нещата излязоха извън контрол ... нямам думи просто.
Когато най-после се свързахме с хомеопатката ни (понеже 5 дни тел. й беше изключен !!!), тя здраво ми се накара и каза, че конституционално във висока потенция се дава само ЕДНОКРАТНО.
Дадеш ли 2-3 дози - доказваш лекарството. Ние сме го доказали нашето.

Именно това мисля, че се е случило и при вас. 

Хомеопатията не е виновна, а хомеопатът ви не е на място, също както и нашият ...
И на първо място - аз отчитам моята грешка, а тя е, че пропуснах да се информирам по-подробно предварително.
Хомеопатката не си направи труда да ни обясни как действа лекарството, как се приема и колко често мога да го дам!

# 9
  • Мнения: 1 753
1. За бронхит не се дават антибиотици! Можете (със или без хомеопатия) да се излекувате със 2-3 дневно приемане на отхрачващи сиропи, парни бани и чист въздух. Това за отхрачващите сиропи е условно... аз вече не давам такива, защото много алергизират.
2. Хомеопатката ти е....  нямам думи. Сменяй я докато е време и няма да съжаляваш, че се лекувате с хомеопатия. Ще забравите сиропи, хапчета и антибиотици!  Peace
3. Кой ще носи отговорност за детето, питаш? ТИ, разбира се! Майката е тази, която носи отговорност за здравето и лечението на детето си.  А всички други хора, които се включват лечението просто помагат на майката да намери най-подходящия начин. Това, че не си достатъчно информирана е изцяло вина на лекарите и хомеопатите. Но има и други начини да намериш информацията, която те интересува.

Успех и не се предадвай лесно! Най-лесно е да избереш антибиотика - съвестта и на лекарите и твоята собствена ще бъде чиста. Но дали това е най-доброто за детето ти?  Thinking
Смени си хомеопата и продължавай да лекуваш така. Не зная как издържат тези хомеопати, но аз лично на моята се обаждам преди приема на всяко лекарство... и с две малки деца, това е доста често - и събота и неделя... и рано сутрин и късно вечер.... Но тя винаги е на линия! Намери си такъв лекар!  Peace

# 10
  • Мнения: 3 506
Ал, напълно съгласна с всичко, като изключим това с отхрачващите сиропи. Ако наистина има сериозен бронхоспазъм, отхрачващите сиропи могат да влошат положението (освен да алергизират). Дава се бронходилатор, най-често като че ли изписват Вентолин сироп. Това е, което може да се дава няколко дни, докато отмине спазъма, ако положението е тежко и няма друг начин.

# 11
  • Мнения: 2 211
А кой всъщност е този хомеопат?

# 12
  • Мнения: 1 753
Мария, права си, че когато има спазми положението е малко по-сложно. И тогава, понякога е наложително използването на Вентолин.
Тоби, ако си изпразниш кутията ще ти отговоря на съобщението   Grinning

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 69
Изпразних си кутията.
Мими вече 5 дена е на антибиотик и инхалации с вентолин.  Не искам да кажа името на хомеопатката, защото не съм сигурна дали в нея или в мен е проблема. Аз не я обвинявам за каквото и да е. По принцип хомеопатката ми харесва и смятам, че е добър лекар и хомеопат.  Може би аз съм прекалено страхлива и не успях да се овладея и да и се доверя напълно. От друга страна.... лекарката която ми изписа антибиотика е против хомеопатията, пък аз лекувам при нея дъщеря ми от 4 години и и имам страшно голямо доверие. Тя работи в болница в интензивно отделение и като педиатър е много добра, но просто лекува с традиционната медицина.
Сега се чувствам просто ужасно, защото се разкъсвам от съмнения дали все пак не избързах с антибиотика, но се страхувах, че ако все пак хомеопатията не успее да се справи с какви очи да потърся моята педиатърка....
Но вътрешно съм убедена, че хомеопатията помага и то много.....
Просто ми трябва време да избера на коя медицина да се доверя, но не мога да използвам и двете.... а аз си мислех, че мога да лекувам детето си и с двете, но.....
Стана малко объркано...но и аз самата в момента така се чувствам Sad Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 506
Toby, ще си позволя (още) един съвет, не за друго, а защото съм минала през това. Можеш вместо да се разкъсваш от съмнения, да помислиш върху него  Wink

В момента си се поставила между чука и наковалнята - т.е. между хомеопат, който е нетолерантен към трад. медицина, и педиатър, който е нетолерантен към алтернативни методи. Това няма да доведе до нищо добро, и при положение, че си притеснителна, само ще се измъчиш. Няма смисъл. Ако държиш на тези двете специалистки, ще трябва да избереш едната от тях.
Аз обаче бих те посъветвала до момента, до който ще си по-уверена в решенията, свързани с лечението на детето си, да потърсиш други хора - хомеопат, който е толерантен към колегите си лекари, и лекар, който е толерантен към алтернативната медицина. За да можеш спокойно и свободно да се консултираш и с двамата, да избираш и да решаваш до момента, до който решиш да се довериш само (или поне главно) на единия (ако дойде такъв момент, разбира се).

Междувременно седни и прочети това онова - има много изписано за баналните детски болести, вече и на български - най-чести причинители, най-често лечение и т.н. Това също ще ти даде някаква увереност или поне малко повече смелост.


Надявам се след 5 дена лечение вече да е по-добре детенце и пожелавам бързо възстановяване bouquet

Общи условия

Активация на акаунт