Операция на киста на яйчника

  • 59 586
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 372
Май ще се наложи да ми правят таката операция Tired Бихте ли ми пропъчали болница в София където да я направя Praynig Много ме е страх ото подобна интервенция и искам да отида на място, където работят наистина специалисти и няма да ме осъкатят, защото все още не съм раждала, а много искам и това да стане някой ден Tired Кистата ми е 5 мм и нямало да мине с лекарства Tired

# 1
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 986
Предполагам имаш предвид размер на кистата 5 см?  newsm78 Ако е възможно направи лапароскопия вместо коремна операция, по-щадящо е. За лапароскопия бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново.

# 2
  • Мнения: 3 372
Предполагам имаш предвид размер на кистата 5 см?  newsm78 Ако е възможно направи лапароскопия вместо коремна операция, по-щадящо е. За лапароскопия бих ти препоръчала д-р Попов от Шейново.
ами може и сантиметри да са Embarassed Толкова съм се шашнала, че не съм чула правилно сигурно

# 3
  • Мнения: 405
Каква точно киста е?
Аз имах киста на яйчника, беше точно 5 см, не са ме оперирали, пих дуфастон и тя сама се махна.
Зависи какъв вид е кистата.
Може би е добра идея да потърсиш второ мнение.
 Hug Всичко ще е наред, не се притеснявай.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 826
Лекар немога да ти препоръчам,защото съм от Варна,но преди около 1 месец мен ме оперираха от киста на яйчника , 51-2 см.Операцията ми беше коремна , кистата беше пълна с кръв .Доста бързо се развиха нещата при мен , защото имах и болки . Не се плаши, има и много по-големи кисти , които са се махнали  по друг начин.Потърси и друго мнение. Peace
Ако те интересува нещо повече питай. Hug

# 5
  • Мнения: 72
       Аз също съм имала такъв проблем. Оперираха ме. На сестра ми пък и се размина само с лекарства. Но моля те, потърси ЗАДЪЛЖИТЕЛНО второ мнение преди да се решиш да правиш каквото и да било. Това е приятелски съвет!   

Последна редакция: нд, 04 ное 2007, 19:24 от stefi1

# 6
  • Мнения: 3 372
Благодаря ви за отговорите Hug
Ходих при една лекарка, която ми откри кистата и ми назначи Линдинет 20 за 3 месеца, в момента съм на втората опаковка. Снощи отидох с болки в корема в Бърза помощ и ме пратиха на гинеколог и той ми каза пак, че имам киста, даже искаше да ме реже, но аз тръгнах. Утре освен да отида при трети лекар пък да видим Tired

# 7
  • Мнения: 72
   Задължително отиди още утре !!!

# 8
  • Мнения: 1 335
Потърси още едно мнение. Лапарото не е шега работа. Виж тук; може да намериш инфо

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233986.0

Може и да питаш в седмичната на Проблемното. Момичетата са много мили и със сигурност ще ти помогнат със съвет. Успех!

# 9
  • Мнения: 61
И на мен май не ми мърда операцията. Откриха ми кистата преди година и опитвах всякакви хормонални екарства. По стечение на обстоятелствата минах през ръцете на трима лекари. Последната ми изписа Ясмин през август. В понеделник ходихме на профилактични прегледи-четвърта докторица ме прегледа и кистата си беше там. Та от форумите събрах инфо и съм се ориентирала към д-р Попов в Шеново, заради лапароскопията. Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам. Мечка-страх, мен - не страх. Стескайте палци. После ще пиша как е минало  Praynig Все се надявам, че като ида и ще кажат, че операция не е необходима, но това си е година без положително развитие на нещата, така, че се настройвам психически и за другия вариант.

# 10
  • Мнения: 3 372
И на мен май не ми мърда операцията. Откриха ми кистата преди година и опитвах всякакви хормонални екарства. По стечение на обстоятелствата минах през ръцете на трима лекари. Последната ми изписа Ясмин през август. В понеделник ходихме на профилактични прегледи-четвърта докторица ме прегледа и кистата си беше там. Та от форумите събрах инфо и съм се ориентирала към д-р Попов в Шеново, заради лапароскопията. Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам. Мечка-страх, мен - не страх. Стескайте палци. После ще пиша как е минало  Praynig Все се надявам, че като ида и ще кажат, че операция не е необходима, но това си е година без положително развитие на нещата, така, че се настройвам психически и за другия вариант.
Успех и после да кажеш как е минало. Стискам ти палци Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 826
Не знам как се решава каква да е опрецията. има ли значение желанието на пациента или е само по преценка на лекаря, но така или иначе другата седмица отивам.

И аз това не разбрах да ти кажа.На мен ми казаха коремна и никой не ме е питал какво искам. Sad
Ако можеш да се разминеш с лапаро ще е доста по-добре.  Peace

# 12
  • Мнения: 61
Ами другия вторник ще стане ясно. Днес се обадих в Шейново да търся д-р Богословова, понеже тя е координатор за фонда, в който имам допълнителна здравна осигуровка. в крайна сметка не разбрах с кого разговарях, но казах че съм си запазила час при д-р попов и ми отвърнаха, че няма никакви проблеми. Единствено ми трябва л.к. и осигурителния ми номер. Ох, нямам търпение веднъж да се свършва, че от притеснение не мога да спя, разсейвам се като работя - с една дума-пречи ми  Sick

# 13
  • Мнения: 3 372
Днес ходих при друг доктор и той каза, че тъй като съм млада и още нямам деца, първо ще направи всичко възможно да се махне кистата без операция. Кистата е фоликуларна, размера според него е 4.5 см. В четвъртък ми каза да отида в болница Доверие, че там имал по-хубав апарат да ме види с него. Дано ми се размине рязането Praynig

# 14
  • Мнения: 1 335
Фоликулярни кисти, една от които с твоите размери съм лекувала с противозачатъчни  Sick с висока концентрация на хормони. Стискам палци да се размине операцията. Апропо, поискай от лекаря да ти назначи изследване на репродуктивните хормони задължително. Ако ще пробвате друго лечение, то то ще бъде хормонално, а не всеки препарат ще е подходящия за теб. Дано скоро се оправят нещата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт