Операция на киста на яйчника

  • 59 599
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 61
Днес бях в Шейново. За жалост д-р Попов отсъстваше  Tired. Ама така и така бих път до Софияпомолих да ме прегледа друг лекар. пратиха ме при д-р Станков/май така се казваше/. Прегледа ме много обстойно и което най-много ме порази-каза, че имало връзка между заболяването и диоптъра на очите ми/нося очила/. Ама как определи, че кистата е ендометриозна  Thinking сега изчетох някои теми-кистата се диагностицира чак след като се оперира-така го разбрах. Както и дае. Направиха ми микробиологично изследване и туморен маркер и в четвъртък да се обадя за резултата. ако всичко е ОК пристъпваме към лапароскопия. Дан този път д-р Попов си е "вкъщи"  Crazy

# 31
  • Мнения: 2 751
Днес бях в Шейново. За жалост д-р Попов отсъстваше  Tired. Ама така и така бих път до Софияпомолих да ме прегледа друг лекар. пратиха ме при д-р Станков/май така се казваше/. Прегледа ме много обстойно и което най-много ме порази-каза, че имало връзка между заболяването и диоптъра на очите ми/нося очила/. Ама как определи, че кистата е ендометриозна  Thinking сега изчетох някои теми-кистата се диагностицира чак след като се оперира-така го разбрах. Както и дае. Направиха ми микробиологично изследване и туморен маркер и в четвъртък да се обадя за резултата. ако всичко е ОК пристъпваме към лапароскопия. Дан този път д-р Попов си е "вкъщи"  Crazy
Д-р Станков е доста добър специалист.
Кистата се познава да ли ендометриозна и с видеозон, като не може 100% да се определи, докато не се оперира, но по принцип се различава ендометриозата от фоликулярната киста.
Мисля, че можеш да се довериш на Станков, но със сигурност няма да ти попречи да отидеш и при Попов за още едно мнение  Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 2 383
anneli, Попов преглежда във вторник от 9 до 12.30 и в сряда от 14 до 18-19 часа. Сутринта сигурно е бил на операции, а не на кабинет.
Станков също е добър и много спокоен. И мен ме е преглеждал м.г., но Попов ме оперира.
Успех.  Hug Praynig

# 33
  • Мнения: 61
Ами аз говорих лично с него и си записах час, но явно нещо инцидентно се е случило. Сестрата не можа да ми намери резултата затова утре пак ще звънкам. Ох, веднъж да се свърши   ooooh!, че празници идват, някой трябва да води хорото  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 796
Здравейте и от мен. Преди един месец ми откриха 5 см. киста на десния яйчник. Изчакахме един месец, за да се види дали не е фоликуларна ....оказа се ендометриозна. Назначиха ми коремна операция за 13.12, но аз съм доста притеснена. Ще ме оперират в 5-та градска - д-р Сидеров. Въпросът ми е колко трае самата операция и колко време се седи в болница ...казаха ми от 7 -10 дена. Ако някой е ползвал услугите на д-р Сидеров,  моля да сподели впечетления. Казват ми, че операцията е лека и възтановяването е бързо, но предпочитам някой, който е минал по този път да сподели

# 35
  • Мнения: 61
Аз избрах Шейново и д-р Попов. Преди две седмици бях при него на преглед - кистата е вече 6.5см. Другата седмица /най-вероятно/ ми предстои лапароскопия. Седи се около 3-4 дена/включително с деня преди операцията/. Възстановителния период е много по-кратък и операцията е по-щадяща.

# 36
  • Мнения: 3 372
Моята киста вече я няма Party Пукнала се е Party Peace Този път ми се размина ножа Praynig дано повече никога не ми се появяват такива гадости Praynig

# 37
  • Мнения: 1 612
Сега искам да споделя моя горчив опит с кистите.
Не искам никого да плаша, просто обърнете внимание на думите ми и си направете сметката много добре.

И аз имах киста преди години - 6 см на десния яйчник. От лутане по доктори има или няма и колебания стигнах до стерилитет защото кистата се спука,а се оказа, че е пълна с гной. Оперираха ме по спешност - коремна операция. Спасиха ми живота, но останах бездетна защото получих възпаление на тръбите и огромни сраствания.
НЯМА КАК ДА СЕ РАЗБЕРЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО КАКВА Е КИСТАТА!!!
И още нещо искам да Ви кажа - при толкова големи кисти не знам дали е възможна лапароскопия. По мое време не беше. Дано сега да не е така.
А с лекарства я лекувах повече от половин година и то без успех.

Успех на всички и дано Господ ни пази!

# 38
  • Мнения: 2 751
Сега искам да споделя моя горчив опит с кистите.
....
Наистина много съжалявам  Cry

Принципно с УЗИ може да се ПРЕДПОЛАГА само каква е кистата и да се дават предполагаеми диагнози, но когато се наблюдава от опитен специалист, трябва да се прибягва НАВРЕМЕ към лапароскопия.
Моята също беше толкова голяма, махнаха я с лапаро.

Моят съвет пък е: ходете при качествени д-ри.
Аз също си загубих година и половина по некадърници, но Слава Богу на мен ми се размина нещастния край  Shocked

lilia_n_s , още веднъж съжалявам!  Hug

# 39
  • Мнения: 1 612
........
Моят съвет пък е: ходете при качествени д-ри.
Аз също си загубих година и половина по некадърници, но Слава Богу на мен ми се размина нещастния край  Shocked

lilia_n_s , още веднъж съжалявам!  Hug

Съгласна съм с теб. Трябва много да се внимава с лекарите!

Не се притеснявай! Преживяла съм го вече! Вече сме подали документи за осиновяване. Има и други начини да стане една жена майка!

# 40
  • Мнения: 2 751
Вече сме подали документи за осиновяване. Има и други начини да стане една жена майка!
Разбира се!  bouquet  bouquet  bouquet

# 41
Потърси още едно мнение. Лапарото не е шега работа. Виж тук; може да намериш инфо

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233986.0

Може и да питаш в седмичната на Проблемното. Момичетата са много мили и със сигурност ще ти помогнат със съвет. Успех!
Здравейте, предстои ми лапораскопска операция , смятах да я направя при д-р МАзнейкова, но като чета за нея май ще се аткажа. Чудя се за д-р Попов от Шейново, имате ли му коорднатите?
Минава ли тази операция през здравнат каса-каква е процедурата, и колко се заплаща извън нея?
Д-р Мазнейкова ми каза че ще ми скрува 700лв  #Crazy

# 42
  • София
  • Мнения: 2 383
В "Шейново" вече се плащат 800 лв. на каса за избор на лекар и консумативи. Отделно трябва да имаш направление за хоспитализация от личния лекар, т.е. операцията се поема от здравната каса.
В "Майчин дом" изборът на лекар за тази операция е 450 лв.
Не те съветвам да си правиш лапароскопия в "Св. София" - бившата "Т. Киркова".

# 43
  • Мнения: 2 751
Чудя се за д-р Попов от Шейново, имате ли му коорднатите?
Минава ли тази операция през здравнат каса-каква е процедурата, и колко се заплаща извън нея?
Д-р Мазнейкова ми каза че ще ми скрува 700лв  #Crazy
С д-р Попов няма да сгрешиш!  Peace
Но за избор на д-р в Шейново се плаща 800 лв.
Според мен обаче парите си струват. Мен ме е оперирал Ненов, но все пак благодарение на лапарото имам дете и чакам 2ро  Peace

# 44
  • Мнения: 61
Моята операция беше на 19,12,07. Платих 650лв.за избор на лекар, а от Доверие ми поеха 150лв.за консумативи, престоя и един допълнителен консуматив-ендобаг, който се е налоил по време на операцията. Аз бях при д-р Попов, д-р Ненов също ми направи добро впечатление. Искам само да кажа-дума не може да става за сравнение между прегледите при д-р Попов и тези при лекари в моя град  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт