Операция на киста на яйчника

  • 59 600
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 945
Не zнам дали функтионална и ендомериоzна киста могат да се раzличат, но дермоидната киста се вижда много ясно с ехограф. Кистата е раzделена на 2 чАсти, светла и тъмна.
Точно такава имах и аz, 8 см и ми я отстраниха zаедно а яйчника. При мен примерно иzобщо не беше препоръчително полzването на хормонални препарати, но и такъв вид киста не расте. Правиха ми коремна операция, zащото според лекаря ми лапароскопия при такива раzмери не била zа препоръчване.

Само да поясня, живея в Германия, а и както се вижда от лентичката ми, и с един яйчник стават нещата Wink

# 46
  • Мнения: 61
В болницата се запознах с една жена. Бяха й отстранени от едната страна яйчника и тръбата, а от другата само тръбата и все пак й дадоха надежда, че може да забременее.
А що се отнася до определянето на вида на кистата, това може да стане ясно на сто процента само след операцията. Аз влязох с предположение за ендометриозна киста, а се оказа на границата преди да стане злокачествена.

# 47
  • Мнения: 2 751
Аз бях при д-р Попов, д-р Ненов също ми направи добро впечатление.
И двамата са много добри специалисти.
Мен ме оперира Ненов, той си ми е и гинеколог оттогава.
Резултатът от неговата намеса, операцията и прочее в снимката в подписа ми  Grinning

anneli, пожелавам ти успех!

# 48
  • Мнения: 3
За съжаление и на мен ми предстои операция. Случайно разбрах ,че имам една хубава киста 8 на 7 мм и се налага операция  Cry Съветват ме да я направя при  доц. Доганов в Майчин дом, чували ли сте нещо за него ? Ще съм ви много благодарна за инфото.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 383
Той е шеф на "Майчин дом". Разрови се из форума за информация за него. Нямам представа как е като лекар. В МД обаче често предлагат лапаротомия за отстраняване на кисти и с тях отстраняват и част или целия яйчник. Ако може да минеш с лапароскопия - не жали средства.  Peace Успех!

# 50
  • Мнения: 3
Благодаря ти много !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт