Уролози - Варна и Шумен

  • 20 985
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
Здравейте!
Бихте ли ми препоръчали добър уролог-хирург във град Варна или Шумен.
Става въпрос за операция на тумор на бъбрека, без метастази, на 57 годишен мъж.
Ще ви бъда много благодарна за отзиви и координати на лекарите!

# 1
  • Мнения: 673
Здравей Елеонора!За мен доц.Хинев е най-добрия- и като доктор и като човек.Мисля че работи със здравна каса,но не съм много сигурна.В момента работи в Терапията.Иначе частните му приеми са в поликлиника Европа и клиниката на проф.Темелков.Хубаво ще да е да се обадите в една от клиниките и да си запишете час.Преглежда всеки вторник.Той ще разгледа диагнозата,изследванията и т.н. и ще ви каже какво трябва да се направи.Дали прави такива операции-незнам.Трябва лично с него да разговаряте.Дано да ви помогне.И ако оперира свекара ти,пожелавам ви операцията да мине леко и безпроблемно.Дано всичко мине нормално.Успех.

# 2
  • Мнения: 1 802
valivana Благодаря ти, че се отзова на питането ми.
Ако можеш да ми дадеш и тел.номер на доцента ще си направо златна!   bouquet

# 3
  • Мнения: 673
GSM 0878266125.  Дано всичко мине нормално.Желая ви успех!

# 4
  • Мнения: 1 802
GSM 0878266125.  Дано всичко мине нормално.Желая ви успех!

Благодаря ти от сърце!   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 595
Наскоро минахме през нещо подобно с баба ми. Говорихме с доста лекари и общото мнение беше, че е най-добре тумор да се оперира, към Онкодиспансера. Самите операции ги правят в онко болницата в Аспарухово. Там всичко си е по касата, не се заплаща нищо. Ходихме при д-р Милков - онколог уролог. Той установи всичко и ни помогна безкрайно много. В Онкодиспансера си има специалисти за различните видове тумори, работят в екипи. Консултират се помежду си и решават кое е най-добро и кой е най-добре да извърши операцията. След първоначалния преглед, назначават изследвания, ако е нужно скенер или нещо друго, после се събира комисия да се реши кога и каква ще е операцията. Ох малко объркано го описах, но ако имаш въпроси питай.

# 6
  • Мнения: 1 802
Ivy, благодаря ти. Това е и мое мнение, но свекърва ми смята да крие от него заболяването му и затова търсим такива специалисти, та хем да не е във онкото, хем да не се усети, което на мен специално ми се струва доста неловко.
Иначе тук във Шумен също има онкодиспансер (дори живеем срещу него) и е много по лесно да постъпи тук ... но така са решили.

# 7
  • Мнения: 3 595
По този въпрос говорихме с лекарите и те ни казаха, че няма общо правило как да реагираш в такава ситуация. Ако е по-вероятно да падне духом вместо да се бори, по-добре може и наистина да е да не му се казва. Ние на баба не и бяхме казали нищо, но тя сама разбра. Първоначалния шок беше неизбежен, но го преодоля и се бори за живота си. Лекарите бяха удивени какви неща може да направи положителното мислене и вярата. Тя беше в много краен стадий и живя много повече отколкото очакваха. Желая ви много късмет и сили, дано сте го хванали на време  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 802
Ivy, благодаря ти за хубавите думи.   bouquet
Всички мислим, че няма да понесе новината, ще падне духом, затова крием.
Иначе доколкото разбрахме, тумора е 4 см и е капсулован, няма метастази във съседни органи.
По задълбочени изследвания ще му правят тези дни, преди да постъпи за операция.
Дано всичко завърши със добър край!  Praynig

# 9
  • Мнения: 3 595
дано Ели Praynig

# 10
  • Мнения: 1 802
Аз пак си премествам темата.
Във петък е операцията на свекър ми, момичета стискайте палци всичко да мине наред.  Praynig
И искам да питам, знаете ли колко време след такава операция се възстановяват пациентите? Все пак не е лека операция. То знам, че си е до организъм, но все пак...доколкото разбрах няма да има и свиждане. Това, не знам във каква връзка ... дали заради отделението или защото има май някаква епидемия, че заради нея... не знам.
Дано някой знае отговор на въпроса ми.
И лекарите са му казали че има тумор, той сега съвсем се оклюма човека ...

# 11
  • Мнения: 3 595
Баба я изписаха след 7 дни и се възстанови за около още 2 седмици. При нея операцията беше изключително тежка и оперираха много лекари различни места, бяха засегнати 4-5 органа.

# 12
  • Мнения: 1 802
 Rolling Eyes Лелее, милата жена...какво ли и е било на душицата ...
7 дни не са много. Дано и моя свекър не седи повече от 7 дни. При него пък на место ще решат дали да отстранят целия бъбрек или само тумора. Казаха, че операцията ще е от сложните...
Ох, дано сме здрави всички, на никого не желая да му се случват такива лошави неща!  Peace

# 13
  • Мнения: 3 595
Стискам палци Ели  fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Пиши после как е минало всичко  Praynig

# 14
  • Мнения: 1 802
Ivy, здравей!
След дълго отлагане на операцията и вливане на много кръв, вчера мина операцията. Отстранили са тумора, но и целия бъбрек. Сега е само със един. Потвърдено е, че няма разсейки във съседните органи. Д-р Хинев го е оперирал.
Сега се възстановява. Постоянно е на системи. И целия е подут.
Дано скоро го изпишат, няма по хубаво лекарство от това да си около близките си!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт