Хранене с изцедена кърма- има ли други мами?

  • 17 423
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 73
ProstoAz не се притеснявай, имаше моменти, когато малката изплющяваше 200 и след 10 минути (все едно забравяше 4е е яла  Shocked) изяждаше още 100тина и повече. Обаче откакто започнаха да я мъчат зъбите намали драстично количеството, в момента ако изяде 140-160 пак добре. И бебка повръщаше доста като преядеше, обаче ако решех да и извадя шишето наставаше неистов рев и и го давах пак  Rolling Eyes. Та оттогава си и давам да си яде по колкото и когато поиска. Mr. Green

# 31
  • Мнения: 421
Ам... значи продължавам да я храня така... повръща - неповръща ще давам колкото и когато поиска...
Но наистина ми е много странна,както каваш bi4o  изяжда 100 и заспива , после 150 и пищи на умряло за още  Laughing Къде го побира това дете  newsm78  Ама то си знае,прави сте

# 32
  • Мнения: 368
По хубаво като хапва. Поне не се тревожиш Simple Smile Сега пък Миташки както ядеше по 130-140 гр. започна да яде по 60-80 и заспива. Ама пък не го и насилвам да яде повече

# 33
И аз имам този проблем отскоро. Ние сме на 2 месеца, но много повръ6та6е и на6ата педиатърка ме накара да му давам адаптирано мляко противc91 повръ6тане, така тои спря да су4е и се налага да се изцеждам. Това мен лично много ме изнервя и обмислям варианта да спра кърмата. Знам, че е много полезна, но нямам нерви!!!

# 34
  • Мнения: 421
Mishoka  , а на някое друго хранене не наваксва ли?

# 35
  • Мнения: 368
Ми зависи в какво настроение е. От няколко дни толкова му се яде. Оня ден изяде 40 гр. и спа 6 часа Simple Smile Аз не се притеснявам, защото си е бодър, весел, видимо наддава и си спи спокойно (когато няма колики  #Cussing out)

# 36
  • Мнения: 421
оф... да тия колики са смотана работа  Tired  На Ная не са толкова силни,ама ги има все пак.Аз и давам един билков извлек дето ми го донесоха от Испания - КолиМИл...ама до колко върши работа  newsm78  Вие давате ли нещо

# 37
  • Мнения: 616
Ох да не ви плаша ама след коликите идват зъби #Crazy беше спрял да яде през нощта още преди два месеца а сега почна пак да иска а това си е още едно доене  Crazy

# 38
  • Мнения: 368
За колики опитах какво ли н, без ефект. Увила съм едно вълнено шалче около коремчето и се гушкаме. Това е. И при нас не са толкова силни, но си ги има и се буди от тях

# 39
  • София
  • Мнения: 1 724
да ви кажа за новости при помпата на Авент - за 3 месеца ми се счупиха две от звездичките, които правят вакуум. Днес спешно пратих мъжът ми при вносителя - донесе ми не звездичка, анещо като малка фунийка вместо звездичката- много по-удобна е, не се откача и вместо за 50 минути се цедя за 20-тина!!!

# 40
  • Мнения: 385
аз хранех с изцедена кърма и мисля че заради това ми спря кърмата нали казват че ако детето не суче тя спира
Като чета мненията дотук се убеждавам, че това въобще не е вярно. Майка ми се е цедила по 9 месеца и с мен и с брат ми, после сама ни е отбила, не и е спряла кърмата. И двамата не сме искали да сучем от гърдата.

А лично аз се изцеждах до към 20-ия ден, после малкия най-неочаквано засука и така до преди 2 седмици. Аз го отбих.

# 41
  • Мнения: 73
За колики сме пробвали какво ли не, имахме два термофона, които ги слагахме на коремчето. Всякакви видове капки сме давали, но като че ли най- ни помогнаха "бейбинос". Също така е вярно,че след тях пристигат зъбите  Crazy, от към 6 тия месец започна усилено да папка през нощта (не, че преди това не е яла, но го свеждаше до 1-2 пъти),а когато най- я болият явно, се буди с писъци и отказва всичко  Confused. Дано скоро изникнат  Praynig

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 00:51 от bi4o

# 42
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
аз хранех с изцедена кърма и мисля че заради това ми спря кърмата нали казват че ако детето не суче тя спира


Не ,не е вярно това твърдение- моето бебе беше почти до 1 год.на изцедена с помпичка кърма.При раждането си се наложи да остане още две седмици в кувьозче,а после-така и не засука.Аз бях решила да давам на всяка цена кърма и денонощно се изцеждах - да живее помпата на марка  Avent,че ми беше пръв помощник,преди това опитах и с други марки-Disney na Bertoni-не искам да си спомням,измъчих се!

# 43
  • Мнения: 34
Здравейте мили мами. Виждам че темата е старичка, но за мен е актуална. Моята Ина не ми харесва гърдите  Cry и се налага да се изцеждам. Правя го след всяко нейно хранене като заспи. Тя няма и месец, първите дни е много трудно, но после става по-леко и се свиква. Счупих две помпи, докато съвсем случайно мъжа ми не попадна намарката Playtex - за мен супернеизвестна. Е родих се с тази помпа. Изцеждам се за 30 мин, а не седя по час, че и отгоре. Освен това открих и начин за справяне с коликите (всички капки и хапчета да вървят по дяволите) - еднократни пликчета (имаше ги в комплекта с помпата) които се слагат на шишето, изцеждам се в тях, съхранявам в хладилник и като се събуди бебе само слагам биберона. Като е пълно пликчето няма въздух, а после при сукането плика се свива и се създава вакуум, от който бебе по-трудно дърпа от биберона и заяква повече. Така мия само биберон и помпа. И имам време да поспя.  Sunglasses
Много се надявам скоро да е достатчно силна и зърната да се поизтеглят че да сучем нормално. пробвах и със силиконовите зърна на авент ( след чупенето на помпите) но от тях си докарахме още по-жестоки колики и доста подуто коремче.
Пожелавам на всички изцеждащи се мами да изпитаме удоволствието да кърмим без придатъци и доене.  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт