Хранене с АМ

  • 941
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 493
Здравейте мами,ние се храним изцяло на АМ,искам да ви попитам по колко пъти се храните вие на мес.и 5 дни и трябва ли да спирам нощното хранене,тъй като Тони се буди през нощта горе-долу на 3-3,5 часа...От вчера махнах едното хранене и сега са 6,но незнам как да процедирам с нощното.... newsm78Моля,споделете опит и дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 5 940
Синът ми на два месеца сам престана да се буди през нощта. Преди това не съм правила целенасочени опити да му спирам нощното хранене. Сега е на пет, но си измисли такъв безумен режим-заспива в шест вечерта и естествено в три вече е доволно огладнял. Нищо не мога да направя. Бебетата непрекъснато си променят режима. Ние на месец и половина хапвахме шест пъти по 150 милитра

# 2
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 365
Ами когато е готово бебето да откаже нощното хранене само ще си покаже Peace.При нас на около 2 месеца сама отказа едното нощно хранене,постепенно и другото и папкаше последно в 9 вечерта и после в 6 сутринта.За грамажа мисля че беше около 120мл newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Следвай детето, то само ще ти покаже кога и по колко. Не трябва да махаш нощно хранене, щом се буди, значи има нужда от него. На 1 месец ти е бебето все пак, още не знае на кой свят се намира, камо ли някакви режими да спазва.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 194
Още от родилния дом Иво беше на режим, въпреки че го кърмех. Хранеше се на 3 часа, плюс/минус 10-15 минути.
Нощното хранене си го махна сам когато беше на около месец и половина. Твоето бебче е още много малко. Ако продължава да се буди нощем-храни го. Повечето бебета сами премахват нощното хранене-когато му дойде времето.

# 5
  • Мнения: 4 447
Съветвам те да не насилваш детето с никакви режими. Остави го само да определи колко и кога му се яде.  Peace Няма нужда насилствено да го отказваш от нощното хранене. Много малки сте все още.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 376
И според мен не му махай нощното хранене-това сигурно е съвет от педиатър...
Вслушвай се в детето,не му прави режими и не му махай храненията,аз никога не съм правила така със сина ми,просто когато беше гладен го хранех.А той така или наче си огладняваше през 3 часа.
После той сам си направи режим,постепенно спря да яде през ноща,сега се случва от време на време когато се буди,но никога не го лишавам.
Децата си знаят най-добре кога са гладни и кога не. Peace

# 7
  • Мнения: 1 467
Продължавай на поискване!  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Следвай детето, то само ще ти покаже кога и по колко. Не трябва да махаш нощно хранене, щом се буди, значи има нужда от него. На 1 месец ти е бебето все пак, още не знае на кой свят се намира, камо ли някакви режими да спазва.

 Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
Нищо не съм махала.Щом ревне значи е гладна,а ако плаче от друго то си личи и бебето не пие.За нощното Тери спря да се събужда след 3я месец.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
Съветвам те да не насилваш детето с никакви режими. Остави го само да определи колко и кога му се яде.  Peace Няма нужда насилствено да го отказваш от нощното хранене. Много малки сте все още.  Peace

 Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 3 099
Шош е на 10 месеца и 1/2 и още яде нощем по веднъж. Щом е гладен - ще го храня!

# 12
  • Мнения: 1 103
Да  ви кажа ние сме на 1.6 и от скоро пак взе да си търси мляко през ноща.Споко кво толкоз нали яде това е важно.

# 13
  • Мнения: 4 447
Шош е на 10 месеца и 1/2 и още яде нощем по веднъж. Щом е гладен - ще го храня!

Добре де, Калоян също се буди (по-скоро мрънкоти), но му давам вода. Това, че се буди значи ли, че е гладен?  Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 15 194
Добре де, Калоян също се буди (по-скоро мрънкоти), но му давам вода. Това, че се буди значи ли, че е гладен?  Thinking

Не е задължително да се буди от глад. Гладът е една от възможните причини. Ако си се убедила, че след като пие вода заспива, значи не иска да яде.
Иво се будеше всяка нощ докато навърши 3 години. Не съм го хранила.

Общи условия

Активация на акаунт