За майчината обич в различните страни.

  • 3 665
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да, прави са всички, които казвате, че между майчината обич и възпитателните подходи, приоритети и тн няма връзка.
Това, което ме изненадва все още у някои хора обаче, е мисленето, че има таква връзка т.е ако не споделяш моите важности за детето, то ти не го обичаш достатъчно и следователно не си добра майка.
Според мен такова отношение не е изключение, колкото да ми се струва абсурдно.
Хората сякаш са в някакви мисловни рамки, от които не могат да излязат.
Например по-скоро често срещано  е мисленето у  'българската' майка, че трябва да отглежда сама детето си до 2-3 години, да не се връща на работа, защото "Тези моменти никога няма да се повторят", да не го дава на друг да го гледа, защото само чрез страдание ( което по-късно ще бъде вменявано, като чувство за вина) се става истинска майка и тн.  Сякаш с всеки сменен памперс ти се изграждаш като родител и не можеш да си позволиш да загубиш тази ценност, за да се върнеш на работа. Имам приятелки, които наеха бавачки и се върнаха на работа в София след 4-5-6 месеца.  Масовата нагласа към тях  е буквално " Е защо го е раждала, като ще го хвърли на 5тия месец". т.е тя не го обича. Това ми звучи ужасно, като това, което съм чела и тук  " Ти раждала ли си, или си оперирана от бебе". т.е тя не е раждала.

Не знам, тесногръдието в този начин на отрицание, на мислене ме накара да пусна тази тема.
Удивявам се как може хора, които са интелигентни, с достъп до технологии, с образование и пр. все пак да носят следите на насаденото ( и да не могат да го надскочат) от баби, майки, кунки и пр. за ролята на жената, на майката, дефинират важното, като 'щастие и здраве", което в крайна сметка, ако се замислим е ... резултат от едни такива... студенокръвни цели, като образование, успех, печалба и тн.

Извинете за отконението.




Ами, Лени, и на мен да ми дават 2, 3 год май4инство и аз Щях да съм с толкова задръстено мислене  Grinning просто тук такава аванта нЕма  Grinning
до колкото знам оба4е и в БГ масово ве4е не е така, просто във форума пиШат пове4е от тази катерогия на стояЩите си в къЩи мами  .....

ми аз зна4и съм безобразно задръстена, мисля то4но това, което съм под4ертала. работата и социалните контакти няма да избягат, първите, дори не 2/3, а 5 години на децата се изнизват за отрицателно време и са най_интересните. после стават големи хора и на мен не са ми толкова интересни Mr. Green
друг е въпросът, 4е при финансова възможност, двете неЩа могат да бъдат успеШно съ4етани.

марси, обикновено те 4ета с удоволствие, сега оба4е нямам време, а и това, което си написала, е  малко извън  темата.
оставам с промитото си мнение, 4е такива екземпляри има, независимо от факта, 4е ти не ги познаваШ.

# 46
  • Мнения: 6 167
Въпросът е не в това, че такова мислене е погрешно ( подчертаното от теб), а че то не те прави по-добър родител, по-обичлив родител.
Аз не бих стояла 2-3 г с детето си, дори и да имам тази възможност.  Просто  на мен лично много зле ми се отразява стоенето у дома по каквито и да е причини.




# 47
  • Мнения: X
Lennie, примера, който даваш, показва само злоба и завист
разбира се, че ако взимаш 200 лв заплата, ще си стоиш 2-3 години на едно майчинство в къщи и разбира се, ако си кофти човек, ще плюеш отрова по тези със заплата 10 пъти по-голяма от твоята, които не могат да си позволят  да си загубят работата, защото тя ги храни, а теб те издържа мъжът ти напр.
а ако си свестен човек, вместо да съскаш и завиждаш, просто си сменяш работата и минаваш от другия отбор
просто и ясно

marsy, пълно е около мен с арабки, всички много си обичат децата
не мога да си ги представя като горди майки на камикадзета

palachinka, мисля, че там, където убиват момиченцата си, го правят защото мъжете им искат така
иначе не знаем какво им е в сърцата
сигутно страдат жестоко цял живот

# 48
Въпросът е не в това, че такова мислене е погрешно ( подчертаното от теб), а че то не те прави по-добър родител, по-обичлив родител.
Аз не бих стояла 2-3 г с детето си, дори и да имам тази възможност.  Просто  на мен лично много зле ми се отразява стоенето у дома по каквито и да е причини.
[/b]




Щото е голям кеф да тър4иШ като луд, да правиШ гимнастики за кой къде кога Ше го вземе или заведе детето, как да излезеШ от работа, когато се налага, да си полузаспал на работното място (да не кажем в кома) и про4ие и про4ие ....  

# 49
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Въпросът е не в това, че такова мислене е погрешно ( подчертаното от теб), а че то не те прави по-добър родител, по-обичлив родител. Аз не бих стояла 2-3 г с детето си, дори и да имам тази възможност.  Просто  на мен лично много зле ми се отразява стоенето у дома по каквито и да е причини.




аа, разбира се 4е не. имам достатъ4но примери на истерясали седяЩи си в къЩи познати, които в края на деня хи4 не са оби4ливи Twisted Evil.
(на теб ли4но : не можеШ да го кажеШ от сега, и аз мислех, 4е Ще полудея, ако си остана в къЩи между памперси и хранения  Wink)

# 50
  • Мнения: 6 167
Да, истина е, че без опит не е хубаво да се дават крайни оценки, защото " никога не знаеш.."  Peace
Просто след година и ... вкъщи се чудя вече коя съм, а ако трябва да повторя това още 2-3 г, пък макар и с бебе .. не знам, ще съм на медикаменти сигурно или ще вкарат нова героиня в Отчаяни съпруги Laughing

# 51
  • Мнения: 1 294
Джоел, за това какво им е конкретно на майките, не знам наистина, ама те и тези бащи от майки са отглеждани, не са паднали от Марс. Пък и не е редно да са оперирани от чувства.

# 52
  • Мнения: 6 167
Джоел, за това какво им е конкретно на майките, не знам наистина, ама те и тези бащи от майки са отглеждани, не са паднали от Марс. Пък и не е редно да са оперирани от чувства.

Това за цивилизационни различия.
Тези, за които говорите - фундаменталисти - вярват в саможертвата. С голяма обич жертват децата си.  Аз съм сигурна, че ги обичат тези деца, просто имат нещо над тях, което е по-силно.  Винаги са ме побивали тръпки от жертвите в Стария завет. Сложил сина си на дръвника и тн...
Гледах "Парфюмът"  - Жената, както чистеше риба на пазара приклекна  под масата, роди, преряза пъпната връв и стана да продължи работа. Аз съм сигурна, че е имало такива неща. 
Бабите ни са имали по 4 деца и е било в реда на нещата 'едно-две' да ' й умрат".
И как мам.. ка му нищо не са знаели за овулацията пък са имали по десет деца  Laughing
офф-.


# 53
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз пък имам 4уденка за май4ина любов! френските мами вероятно са видели по новините за  жените, дето си убиват децата след раждане и ги съхраняват, дори собствените им мъже не са наясно и даже единият е при4ина за разкриването на едната! при това при живи две деца при едната! медиците и пситата  го определиха феномена,защо не й ли4ат  бременностите-толкова ги отхвърля като подсъзнание, но после  не иска да се раздели с децата си!
мисля, 4е до 3 г , все пак е добре детето да усеща максимално майка си, близо до себе си!занимания заедно и предаване на знания и опит! но не винаги мамите имат такова желание или възможност, има разли4ни типове хора, оттам идват и разли4ията в мисленето по отношение кое е добро или не за децата им!

Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 14:50 от marsy

# 54
  • Мнения: 1 294
Oх, темата стана леко страшна, да бяхме спряли на констатацията, че всички майки обичат децата си еднакво силно, а? Wink

# 55
аз пък не разбрах форумът ли има проблем или постинът ми беШе изтрит както винаги без никакви обяснения????

# 56
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз пък имам 4уденка за май4ина любов! френските мами вероятно са видели по новините за  жените, дето си убиват децата след раждане и ги съхраняват, дори собствените им мъже не са наясно и даже единият е при4ина за разкриването на едната! при това при живи две деца при едната! медиците и пситата  го определиха феномена,защо не й ли4ат  бременностите-толкова ги отхвърля като подсъзнание, но после  не иска да се раздели с децата си!
мисля, 4е до 3 г , все пак е добре детето да усеща максимално майка си, близо до себе си!занимания заедно и предаване на знания и опит! но не винаги мамите имат такова желание или възможност, има разли4ни типове хора, оттам идват и разли4ията в мисленето по отношение кое е добро или не за децата им!

такива 4уденки вси4ки "нормални" си имаме, не само във Франция съЩествуват детеубийства. обяснения всякакви в психология/психиатрия. не мисля, 4е става въпрос за такива отклонения и не ми се струва логи4но да се сравнява с това, за което говорехме и с което няма ниЩо обЩо.

Oх, темата стана леко страшна, да бяхме спряли на констатацията, че всички майки обичат децата си еднакво силно, а? Wink

ниЩо страШно няма, просто това е друга тема.

пп. Лени, мерси за поправката. тоя италиански Ще ми изяде уШите, както и друг път съм казвала Embarassed Laughing

# 57
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз пък не разбрах форумът ли има проблем или постинът ми беШе изтрит както винаги без никакви обяснения????

ти се направи, 4е е първото и пак го пусни, поне да го про4етем  Laughing

# 58
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
феам,ами то4но това имам предвид като давам пример за анормално поведение, освен ,ако ти приемаш фондаменталистите и детеубийствата в индия или пакистан за непсихарски!те, както и тези жени си имат своите при4ини, подсъзнателни, наложени! жените, с които дадох пример са си нормални на вид  и контакт, години не са били разкрити, зна4и ти и аз няма как да знаем, какво ги дели от"нормалните", ако не бяха разкрити слу4айно!така и с вси4ки подобни нехуманни актове на насилие и престъпно  поведение!
не ми се спори, споко, днес е празникът на тунис, не искам да мисля за вековни отживелици или прясно насадени психарски идеи!  Peace Hug Stop

# 59
  • Мнения: 4 399
Например по-скоро често срещано  е мисленето у  'българската' майка, че трябва да отглежда сама детето си до 2-3 години, да не се връща на работа, защото "Тези моменти никога няма да се повторят", да не го дава на друг да го гледа, защото само чрез страдание ( което по-късно ще бъде вменявано, като чувство за вина) се става истинска майка и тн.  Сякаш с всеки сменен памперс ти се изграждаш като родител и не можеш да си позволиш да загубиш тази ценност, за да се върнеш на работа. Имам приятелки, които наеха бавачки и се върнаха на работа в София след 4-5-6 месеца.  Масовата нагласа към тях  е буквално " Е защо го е раждала, като ще го хвърли на 5тия месец". т.е тя не го обича. Това ми звучи ужасно, като това, което съм чела и тук  " Ти раждала ли си, или си оперирана от бебе". т.е тя не е раждала.


Точно в БГ не познавам нито една жена която да отглежда детето си сама. То са баби, то са дядовци, стринки, лелки и какви ли още не. Иначе аз съм за това младото семейство да отглежда само детето си. Може и странно да ти звучи но колкото повече гледаш едно дете, толкова повече ставаш майка. Или както една акушерка ми каза след като родих, 'майчината любов идва с отглеждането на детето, не с раждането. Трябват безсънни нощи за да го обичаш'. И децата ни колкото по-големи стават толкова по-малко нужда имат от нас. Накрая се обръщаме и искаме да пракараме време с тях но вече са на възраст на която те не искат.


Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 16:04 от Vjara

Общи условия

Активация на акаунт