Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, мили мами !
За трагедията с Дариан сигурно вече всички знаем и всички съжаляваме безкрайно Cry Cry Cry
Тук бих искала да коментираме кой друг от нас също си е изпатил от инфекции, придобити от Тина Киркова и какви са били те, кога са се проявили, излекувани ли са напълно. Ние с моята звездичка се сдобихме със стафилококи и стрептококи и май ни е нещо като хронично състоянието Sad Притесняват ме обаче не толкова тези "обичайни" за всеки или почти всеки родилен дом инфекции, а по-сериозните и по-опасните. Затова моля споделете и вие как е било при вас!

# 1
  • София
Ние имахме Стафилококи в нослето!
В шейново моя приятелка роди и също бебето има уж се излекуваха а сега пък Стрептококи #2gunfire Но то къде ли няма newsm78 #Crazy

# 2
простете за невежеството ми но лекарите ли ви казаха че имате стафилококи и стрептококи или вие поискахте съответните иследвания newsm78.
на нас никой нищо не ни е казвал аз ли трябва  да ги поискам какво се прави?Благодаря!
  bouquet

# 3
  • София
Аз помолих да му вземат секрет,че имаше хрема но то пък не било задължително с ИМА сополки за да има бактерия!

# 4
  • София
Борим стафилококи в нослето точно в момента с моя малък син. Роди се на 23.09.2007 в Тина Киркова.
Поисках посявка заради гурели в очичките и заради историята със серацията. Личната даде направление без никакви проблеми  Peace

Големият се роди в Св. Анна (Окръжна болница) - и той, и аз бяхме със стафилококи, при мен бяха зверски гнойни циреи, плюс аз бях с някви вагинални коки ...
Всички болници си имат инфекции, освен може би все още новите Токуда и Св. София на Мазнейкова ...

Виж, за серацията и аз се бях пошапкала, понеже е гадна  Sad За малкият Дариан - много тъжно  Cry Cry Cry Но доколкото разбрах, не това е главната причина там ...

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 19:08 от rally

# 5
rally,може би за причините си разбрала точно толкова,колкото и името на детето - ДАРИАН!

# 6
  • София
Синът на моя приятелка, роден в бившата "Т.Киркова", беше със стафилококова инфекция. Доста трудно се пребориха с нея.
Аз лично бях чувала, че почти всички бебчета излизат с тези ужасни пъпки от споменатата болница и за Шейново. Реших да не припарвам до там.

Родих във Втора градска болница. Никакви подобни проблеми. Познавам поне 10 жени, раждали преди и след мен там, не са били с подобни инфекции. Може и да има, но аз незнам.

Мисля, че едно от предимствата на тази болница е и, че външни лица не се допускат до родилното, както и родилки не излизат от отделението до изписването. Казвам го, понеже в Майчин дом, Т. Киркова....., всички имат свободен достъп, както и майките излизат до кафетата. Не, че това е основния проблем.

# 7
  • София
Делфина, няма да споря с теб, предполагам, че знаеш по - добре от мен, и ви е много тежко  Cry Cry Cry
Извинявам се за грешката в името  Peace
Не оправдавам никого, писах надълго и нашироко мнението си още в първата тема по въпроса, преди ти да пуснеш твоята (ето тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453)

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 19:22 от rally

# 8
На нас също скоро ни откриха стафилококова инфекция в нослето. Раждах в Окръжан болница - Св. Ана. Лекуваме се с Бактробан 2 седмици, а от утре започваме с нови капки за очи и уши - Гаразон за 1 седмица.
Кажете как лекувате стафилококите, защото знам че са много упорити, и чух за много различни методи за премахването им.
По между другото, му спря хремата, с която се борихме 4 месеца, след употребата на Бактробана, но сега кихна 2 пъти, и ако пак наново тръгнат сополите вече ще полудея.

# 9
  • София
и ние бяхме на бакторбан две седмици уж сега нямаме бактерии ама...... Rolling Eyes

# 10
Делфина, няма да споря с теб, предполагам, че знаеш по - добре от мен, и ви е много тежко Cry Cry Cry
Извинявам се за грешката в името  Peace
Не оправдавам никого, писах надълго и нашироко мнението си още в първата тема по въпроса, преди ти да пуснеш твоята (ето тази: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233453)
rally,не го написах,за да спорим,просто ми става много болно когато чета "вещи" постинги по темата кой е виновен за смъртта на дариан.в началото четях всичко,но после се отказах.простила съм на всички не информираността по въпроса и това,че пишат за него и сестра ми какво ли не.не открих мнението ти в цитирания постинг,но каквото и да е имаш право на него.
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!

# 11
  • София
извинявайте,че не е по темата,но ми дойде в повече!
всички ти съчувстват,но НЕ злоупотребявай с хората!!!!!Понякога на всички им идва в повече,но не си го оставят във форума на чужд гръб
Лека вечер!

# 12
  • София
Пропуснала съм темата за Дариан и инфекциите в "Тина Киркова". Как е възможно това в 21 век? Как така всеки има право на достъп до родилките и бебетата? Раждах във Втора градска и за 3 дни, нямах право да си покажа носа навън, а за посещения при мен и детето и дума не можеше да става! На таткото му беше кофти, искаше да си види дъщерята, но от персонала увериха, че бебето е най-важно и всякаква възможност за пренасяне на бактерии, или зараза, трябва да бъде сведена до минимум. Дори преди изписване ти носят дрехите отвън и  ги обличаш в специална стая, обуваш си там също и обувките и вече нямаш право да се върнеш при останалите родилки! Може да ви се вижда прекалено, но не съм чула там, някое бебенце да е било заразено. Надявам се да не е имало и да няма. Надявам се  и в други болници и родилни домове, това повече да не се случва и да се вземе поука от този ужасен случай!!!!

# 13
  • София
Здравейте бихти ли ми казали какви са симптомите на тази стафилококова инфекция?
Благодаря

# 14
  • София
Здравейте бихти ли ми казали какви са симптомите на тази стафилококова инфекция?
Благодаря

Най-често срещаните симптоми са пъпки с гнойни връхчета. Но трябва да се вземе секрет за изследване, тъй като такива пъпки може да са причинени от друго.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт