Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Диети и отслабване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

здравейте Smile темата за френската диета ме провокира да задам този въпрос. тъй като там имаше мнение, че това си е направо глад, а според мен е нормално хранене на слаб човек искам да попитам и вас какво за вас е нормално хранене - колко трябва да ядеш съответно сутрин обед и вечер без да преяждаш  Smile ето и линк към френската диета http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237878.0
Цитирай

За мен нормалното хранене е обед...много леко нещо..., който обяд не включва нищо повече от салата и след това вечеря - нещо си...

но...аз вече май съм се деформирала от диети..., а на всичко отгоре това ми е нормално, обаче никак не ми се струва здравословно като е без закуска
Цитирай

Пловдив

За мен нормално хранене означава да ям 4-5 пъти на ден по малко,включително и със закуската и някои от тези хранения да са плодове.Пак казвам това е според мен и нямам предвид човек с наднормено тегло.
Цитирай

Пловдив

според мен френската диета си е един нормален режим на хранене Mr. Green за мен това не може да бъде диета просто защото аз се храня горе-долу така по принцип.........
имам за сваляне 2 кг но се надявам да се отърва от тях с лунуване  bouquet
Цитирай

София

според мен френската диета си е един нормален режим на хранене Mr. Green за мен това не може да бъде диета просто защото аз се храня горе-долу така по принцип.........

и аз се храня горе долу така и затова ми е интересно колко трябва да ядеш попринцип за да отслабваш от този режим  Tired иначе мойте килограми са главно от обездвижване, а последните 10 са от Промолут нор за забавяне на цикъла #Cussing out #2gunfire
Цитирай

Torino,IT

За мен френската диета не е удачна, именно заради липсата на въглехидрати. Всяко лишаване на организма, рано или късно се компенсира, дори и да се свалят килограми, бъдете сигурни че в момента в който се подадат въглехидрати организмът ще си навакса дългото лишаване и ще ги натрупа.
За мен това си е чист глад Peace
Цитирай

София

Моето нормално хранене е с примерно меню, до обед- плод, обяд- салата + сирене, следобед- плод, вечеря - салата с кълнове, по- рядко с риба.
« Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 11:05 от Иля »
Цитирай

varna

А бе мацки вие в ред ли сте? Нищо лично ама това си е чиста диета и то дяволски драстична.Грубо пресметнато един такъв ден не стига и 1000кал. т.е. чисто гладуване.Какво нормално хранене,какви 5лв.?Някой наясно ли е какво е забавен метаболизъм и,че с подобно хранене,което вие намирате за нормално нищо друго освен това няма да постигнете.Не знам как с подобна храна човек като мен примерно тежащ 64кг. би се чувствал дееспособен и работоспособен.
 Ето един мой ден в храна-нормален/без освинванията/защото и те са за хора Embarassed

Закуска или по-скоро начало на деня;еспресо долято с мляко и фреш грейпфрут или кафето +мюсли с половин кисело мляко
 по някое време към 10-11ч плод някъкъв обикновено ябълка или грейпфрут/умирам за тях/
 Обяд задължително супа+салата каквато има+някъкво месо
 след обед пак кафе или мляко с нес и някой фрешче
 Вечеря или готвено/в повечето случаи домашно/или ако сме навън салата+скара
 това е в общи линии нормалното ми хранене като съм пропуснала хлябът/обикновено ръжен или бонус/
 Хапвам си и сладко от време на време-нещо от сорта на торта,руло крем ама нещо рядко ми се прияжда -явно заради многото плодове,които консумирам.
 Не спортувам ако не броим ходенето пеша,защото в кошмарното движение в центъра на Варна колата пайжинясва пред блока.
 Този режим ми дава всичко/опа чак режим не е/.

« Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 15:34 от prinzesata »
Цитирай

Пловдив

Ей това е нормално хранене според мен,даже закуската е символична,но пак става.И за всичко,което си написала си права.
Цитирай

А бе мацки вие в ред ли сте? Нищо лично ама това си е чиста диета и то дяволски драстична.Грубо пресметнато един такъв ден не стига и 1000кал. т.е. чисто гладуване.Какво нормално хранене,какви 5лв.?Някой наясно ли е какво е забавен метаболизъм и,че с подобно хранене,което вие намирате за нормално нищо друго освен това няма да постигнете.Не знам как с подобна храна човек като мен примерно тежащ 64кг. би се чувствал дееспособен и работоспособен.
 Ето един мой ден в храна-нормален/без освинванията/защото и те са за хора Embarassed

Закуска или по-скоро начало на деня;еспресо долято с мляко и фреш грейпфрут или кафето +мюсли с половин кисело мляко
 по някое време към 10-11ч плод някъкъв обикновено ябълка или грейпфрут/умирам за тях/
 Обяд задължително супа+салата каквато има+някъкво месо
 след обед пак кафе или мляко с нес и някой фрешче
 Вечеря или готвено/в повечето случаи домашно/или ако сме навън салата+скара
 това е в общи линии нормалното ми хранене като съм пропуснала хлябът/обикновено ръжен или бонус/
 Хапвам си и сладко от време на време-нещо от сорта на торта,руло крем ама нещо рядко ми се прияжда -явно заради многото плодове,които консумирам.
 Не спортувам ако не броим ходенето пеша,защото в кошмарното движение в центъра на Варна колата пайжинясва пред блока.
 Този режим ми дава всичко/опа чак режим не е/.

абсолютно си права prinzesata Hug
момичета дневната храна трябва да е над 1000 калорий, иначе това би било голям стрес за организма...
Цитирай

Старата столица

Определено съм далеч от френската диета Wink
Аз си хапвам два пъти на ден.
На обед ям ядене-готвено,с 1ф. хляб.
Вечер също си хапвам каквото и да е,но вече без хляба.
През целият ден пия кафета и вода.
От сладкото не съм се отказала-когато ми се дояде,а това е рядко,си купувам и ям.
И при това ядене,успявам да си поддържам формата без грам притеснения.
Цитирай

Пловдив

Иля, трябва да започнеш да се храниш - това твоето не е хранене, камо ли нормално. Така метаболизма ти се забавя,  организмът минава на режим "складиране" и ти хем си гладна, хем не слабееш. Да не говорим, че такова хранене или по-точно нехранене със сигурност води и до сериозни здраволовни проблеми.

Да кажа и аз как се храня:

Сутрин (8.30 -9.00 ч.):  чаша топла вода с кафена лъжичка мед; закуска с микс от овесени, ечемичени, пшенични и т.н. ядки + кълнове+ кисело мляко+ ленено семе+ по няколко броя сурови кайсиеви ядки и тиквени семки. Много неща са, но количеството е не повече от половин купичка цялото. Нескафе с малко мляко, без захар
11.00 ч. плод, нескафе

Обед (12.30 - 13.00 ч.): супа или готвено с една филийка пълнозърнест или ръжен хляб

Следобед: плод

Вечер: салата + месо или риба. Чаша вино.

Според мен, обаче, трябва да кажете това "нормално" хранене при каква физическа активност е. защото аз тренирам всеки ден по 2 часа. Ако не тренирах, щях и да се храня различно.
Цитирай

Европа

prinzesata е много права. Това е нормално хранене.

Френската диета си е ДИЕТА Wink Това е. И то строга. Мисля ,че е от типа на Японското чудо. Не бих могла да я издържа.  Blush

За мен нормално хранене, по принцип, когато не съм на диета е следното/ не говорим за "освинването"  Crazy , както спомена prinzesata/  :

Закуска - задължителна - може варено яйце, може плод , може филийка Бонус със зехтин и малслини..., примерно само .
Обяд - задължително някаква течна храна + салата или пилешко ,или риба + салата. Без хляб!
Вечеря -  Лека: Салата с шунка  или картофена салата , или  сирене по шопски, може някаква супа и т.н. , нещо без много мазнини . Без хляб.

По принцип гледам да избягвам хляб и  тестени храни - баници , вафли и т.н.То е ясно, де.  Wink
Цитирай

Където слънце и планина са едно...

Ами и аз да дам своя принос към сондирането на мненийца  Blush
Аз отдавна не се храня нормално, затова ще направя разграничение: как би трябвало да се храня и как се храня всъщност Crazy
1. За БИ ТРЯБВАЛО поне за мен е нормално човек, абе жената, че тя по-особена фигура  Blush, да се храни по-често, към пет пъти, лека закуска- малко кисело мляко, овесени ядки, плод, обед- супа и салата, че иначе ни се приспива пред компа Crazy, следобедна закуска- нещо малко, може и сладко, но за предпочитане сушен плод, или парченце чист шоколад, и вечеря- месце със салатка. Може, даже задължително от време на време тестеничко, но домашно, с черно брашно и тн.
2. Как ДЕЙСТВИТЕЛНО се храня Blush Цял ден съм на плодове и една активия, защото ми се приспива, много обездвижена съм пред компютъра Crossing Arms, гледам да се поразходя по-скоро в обедната Wink Вечер хапвам разделно, не винаги, но има месце, салата, сиренце, без да прекалявам с количествата. Знам, че храната, която ям, е здравословна, НО разпределението определено НЕздравословно! Както казва половинката, който е на същото дередже - лошият режим е по-добре от липсата на режим  Hug
Уикендите си хапвам нормално, по-често и по малко Hug
Цитирай

Варна

Нормално хранене за мен е така да съчетаваш храната , която консумираш, че да си запазваш формата! Организмът на всеки приема по различен начин храната. Аз съм си хванала цаката Smile Трябва да ям по веднъж на ден, не по-късно от 18.30-19 часа. Е, мога да хапна плод или кафе през деня.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.