Какво да правя с един чувал моркови???

  • 893
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Не съм кулинарка и уменията ми се простират до няколко манджи, до пък доста вкусни. Обаче днеска баща ми ми донесе 1 чувал с моркови - около 20 килограма е може би и незнам какво да ги правя. Имам си детенце на 2 год и 9 месеца и ми се искаше да му ги давам цяла зима на него под някаква форма, но изобщо незнам какво да ги направя. Незнам даже как се затварят бурканите и се варят, ако реша да ги пасирам и направя на пюре. И какво се слага вътре? Захар?? Вода??? Някой да ми даде съвет моля ви, защото да не стане така от чудене да се спарят в тоя чувал и да ги изхвърлям. В какъв вид да му ги давам и с какво да ги комбинирам за да му е вкусно и да ги хапва. Понеже иначе много не си пада .....

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
крем супа от картофи и моркови

моркови на яхния

халва от моркови - индийска рецепта

кекс с моркови

туршия от моркови

потърси с търсачката, доста неща ще ти излезат.

успех

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
1. Половината ги направи на сурова трушия.
2. Аз обикновено нарязвам морковите и ги слагам във фризера. Така имам за готвене.
3. В хладилника, в шкафчето за зеленчуци могат да ти издържат 2-3 месеца и да му ги даваш сурови да си ги хруска.

# 3
  • Мнения: X
1. Половината ги направи на сурова трушия.
2. Аз обикновено нарязвам морковите и ги слагам във фризера. Така имам за готвене.
3. В хладилника, в шкафчето за зеленчуци могат да ти издържат 2-3 месеца и да му ги даваш сурови да си ги хруска.

Как се прави сурова туршия? Обясни ми ако не отнема много време....плийс......
 А няма ли някакъв вариант за пюре, за крем от моркови....нещо което да е подсладено, и което да се стерилизира и след това даа е готово за ядене?

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Значи морковите ги измиваш и леко ги остъргваш със ножа. Нареждашги в буркани от 3 л. или бидон или там каквото си прецениш и слагаш вода като мериш колко е събрало вода. В последната разтваряш сол. На 10 л. 400 гр. морска сол. Затваряш и 1 седмица не пипаш. После претакаш. Ако е в буркан просто разклащаш.
За пюрето от моркови: изчистваш и вариш. После пасираш. Слагаш си го в пластмасови кутийки и във фризера. После като ти дойде времето да го правиш вадиш кутийката, чакаш да се размарзи и слагаш на готлона да кипне с малко мляко и масло. Естествено подправки по избор сол, черен пипер. Аз пюрето от моркови го прибавям към крем супа от картофи и става много вкусно. Може и към други крем супи от карфиол, броколи, мешана зеленчукова крем супа.

# 5
  • Мнения: X
Супер!, мерси!

# 6
  • Мнения: 5 026
1. Половината ги направи на сурова трушия.
2. Аз обикновено нарязвам морковите и ги слагам във фризера. Така имам за готвене.
3. В хладилника, в шкафчето за зеленчуци могат да ти издържат 2-3 месеца и да му ги даваш сурови да си ги хруска.
  Peace

# 7
  • Мнения: 1 021
На детенцето може да ги даваш под формата на прясно изцеден  сок.  Peace

# 8
  • Мнения: 2 199
Халва с моркови става много вкусно!!!  Crazy

http://youtube.com/watch?v=BqIHWcIBDiI

# 9
  • Мнения: 5 001
На детенцето може да ги даваш под формата на прясно изцеден  сок.  Peace
Peace може да добавяш и сок от ябълка някой път....но трябва да имаш сокоизтисквачка за тази цел.Много полезно нещо е сокчето  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 802
На детенцето може да ги даваш под формата на прясно изцеден  сок.  Peace
Peace може да добавяш и сок от ябълка някой път....но трябва да имаш сокоизтисквачка за тази цел.Много полезно нещо е сокчето  Grinning

... и после яко запича точно това сокче  Wink

Общи условия

Активация на акаунт