Предложение - теми за начинаещи!

  • 2 432
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 11 607
В последно време след много мислене и самонавиване, реших да опитам нещо от хубавите неща,които правите вие - сръчните мами!

Не съм дизайнер, нямам намерение да работя като такава, но все пак ме блазни идеята на моите деца снимките да ги украсявам с хубави рамки... - ето ме при Фотошопките,на които съм страшен фен!

С 2 леви ръце съм, не съм много по нежните неща(и хормонално е доказано,че имам недостиг на женски хормони Mr. Green),но дъщеря ми обича да рисува, обича цветята и заради нея и по нейна молба преди около 2г. се захванах цветя да гледам,а сега и с декупажа......Защото все лепи, все реже, все нещо събира в нейната стая.......

Та по тази причина си признавам,че съм пълен новобранец....Но започвайки да пиша в дадена тема, винаги се усеща една досада към новобранците и техните въпроси....А новобранците си имат въпросите.......Определено!

За да не си пречим имам следното предложение - да се направят теми за начинаещи...Където някой с нерви от можещите в различните Хоби-та да ни наставляват, да ни показват и след някоя друга тема - който си го може вече - се прехвърля при можещите и знаещите.

Казват често - чети темата...Да чети,но има теми,които в определен етап се оспамват с честитки(няма лошо и не съм против),а и самите пишещи си приказват със специфични термини,които един току що излюпил се, не знам до колко ще разбере.......А и за да прочетеш дадена тема - се изисква време,което не винаги е в наличност,а и темите вярвам,че не са в градация - първата да е най-лесната,а последната - с най-трудни елементи за изпълнение....

За да няма конфликти и всеки да може да си се развива - аз съм ЗА теми за начинаещи......

# 1
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ами хайде и аз при начинаещите  Flutter,че в почти всичко съм от новаците Mr. Green

# 2
  • Мнения: 167
Нищо ,че много неща съм насълфетила и аз съм при вас. Доста още има да уча  от мираж, от фансита  къдричката и други като тях . Hug

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако в една тема се обяснява за всичко - декупаж, фотошоп...то ще настане голяма бърканица.

колкото до начинаещите: аз не смятам, че проблемът е точно в това, че някой е начинаещ.
забелязвам, че по темите има определен кръг хора, които са редовни и не комуникират с "външни".
забелязах го в темата за Коледните картички: хортуват си хората от Фотошопските рамки.

според мен най-добре е в движение да влизаш в темата, да питаш и да четеш....

# 4
  • Мнения: 11 607
ако в една тема се обяснява за всичко - декупаж, фотошоп...то ще настане голяма бърканица.

Не, не....не м една тема...В темИ...Тема за декупаж - за начинаещи, тема за цветарство - за  начинаещи, тема за фотошоп - за начинаещи и т.н.

# 5
  • Мнения: 425
Ами като се съберем само начинаещи и нищо незнаещи от кой ще се учим? Аз примерно следя плетките и ако не са напредналите мами не знам как ще се оправя. Поне там не съм забелязала такова негативно отношение към нас невежите душици. Има доста добри майсторки на плетката, които винаги помагат в нужда, за което им благодаря   bouquet

# 6
  • Мнения: 11 607
Ами като се съберем само начинаещи и нищо незнаещи от кой ще се учим?

За да не си пречим имам следното предложение - да се направят теми за начинаещи...Където някой с нерви от можещите в различните Хоби-та да ни наставляват, да ни показват и след някоя друга тема - който си го може вече - се прехвърля при можещите и знаещите.

# 7
  • Мнения: 2 270
аз мога да помагам за всичко свързано с фотошопа,за останалите теми и аз се уча ,а за някой съм профан.Искам всичко да мога,но не ми достига времето да чета темите.Незнам как бихме могли да го направим,защото темите ще станат много и ще се разводнят.Имаше една тема"фотошоп за абсолютно начинаещи",но нещо не я виждам вече,така и не потръгна.Може би ако направим една обща и в нея всеки да задава въпроси от темата,която го интересува,пък който може и иска да отговаря newsm78

# 8
  • Мнения: 11 607
аз мога да помагам за всичко свързано с фотошопа

С Фотошоп-а си в първата редица...Не съм си и помисляла,че ти няма да си там!

# 9
  • Мнения: 2 591
много ще се претовари форума - в смисъл голяма обърквация - кой скромен напреднал, кой наистина начинаещ, кой начинаещ, ама се считащ за напреднал.....

според мен и сега има разбиране и обяснения към начинаещите..... например темата за свещите... в началото никой нищо не знаеше, мислихме, пробвахме, хвърляхме, а сега колко хора се запалиха и все нови и нови идеи привнасят.....

# 10
  • Мнения: 2 591
всъщност от малкото пъти, когато съм влизала във фотошопските темички - те там наистина си имат по-друга атмосфера..... и се чувстваше раздразнение..... имаш право, Цоцоланке.... но пък имаше разни темички фотошоп за начинаещи например Blush

# 11
  • Мнения: 7 378
забелязвам, че по темите има определен кръг хора, които са редовни и не комуникират с "външни".

За съжаление и аз забелязах същото,но то не се отнася само до хобитата. Тъкмо бях решила да се включа в една от темите и прочетох как набързо сдъвкаха едно момиче ,че си ....пъха носа навсякъде.Май не приеха факта,че човек може да прави повече от едно нещо.Така,че в момента чета и намирам иеобходимата ми информация,но не съм се включила.Може би някой път като снимам направените от мен неща да ги пусна и да ме приемат по дружелюбно защото не съм начинаещ в шиене,бродиране,плетене,рисуване на стъкло,цветя,готварство и още мнооого други неща. Единствено в декупажа съм начинаеща,но там момичетата дават много инфо и не е трудно да се ориентираш. Laughing А съм решила да науча децата от групата ми и тогава ще ви покажа какво могат да правят 6 год.хлапета ,ако има кой да ги научи.Ако закъсам ще искам помощ. Peace

# 12
  • Мнения: 2 270
всъщност от малкото пъти, когато съм влизала във фотошопските темички - те там наистина си имат по-друга атмосфера..... и се чувстваше раздразнение..... имаш право, Цоцоланке.... но пък имаше разни темички фотошоп за начинаещи например Blush
може би,защото темата е доста отдавна и вече са навъртяни бая .Аз когато за първи път публикувах там/май беше януари месец/ме приеха радушно,както навсякъде между-впрочем GrinningНе мисля,че някой на някого е казал лоша дума/или аз съм се заблудила newsm78/А фотошопа без учене не става,само практика не е достатъчна и ако не се пита и обеснява до никъде няма да се докара

# 13
  • Мнения: 3 036
Мама Цоцолана,
Браво че се сети за такива като нас.
Аз ходих до едно ателие и ми дадоха цветна брошура за салфетна техника и то на български обяснението. Другото за декопажа е на английски .Ако искаш мога да ти пратя това на български.Не знам как си със англ.?Доколкото знам и си спомням си от Благевград,така че няма да има пробл.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 456
Аз съм за тема за начинаещи фотошопки!!!!
Толкова неща искам да питам, а като гледам колко напред са другите момичета, не смея да им се бъркам.
Самичка си се мъча и ми струва много време! Чета тук и там и уроци и съвети от толкова време , авсе още и един елемент не мога да сложа на рамката.  ooooh!




# 15
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз съм за тема за начинаещи фотошопки!!!!
Толкова неща искам да питам, а като гледам колко напред са другите момичета, не смея да им се бъркам.
Самичка си се мъча и ми струва много време! Чета тук и там и уроци и съвети от толкова време , авсе още и един елемент не мога да сложа на рамката.  ooooh!





и аз съм за такава тема пускай я Peace

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не мисля,че някой на някого е казал лоша дума

aми то стига нищо да не ти казват, т.е. да не ти отговарят на постовете, за да се почувстваш нежелан.

не смятам, че съм свръхчувствителна, ама си ахкат и охкат само помежду си, а всяка критика се приема лично.
аз това не го разбирам Rolling Eyes

аз затова и не пиша в шопската тема, веднъж питах нещо, не ми отговориха. попитах втори път - не бяха много любезни. въпросът ми беше не как да ползвам програмата, ама карай.

аз не смятам, че форумът е място да се галим с перо, а да разменяме инфо и идеи.
явно не всички са на това мнение или не искат да споделят с всички. Wink

# 17
  • Мнения: 3 036
Момичета попаднах на този магазин "Слънчогледи" за различни материали и в раздел декупажна техника има със снимки как се прави - обяснено е

# 18
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328

Момичета попаднах на този магазин "Слънчогледи" за различни материали и в раздел декупажна техника има със снимки как се прави - обяснено е
да наистина във слънчоглед е показано стъпка по стъпка как се прави ,и аз го разгледах следкато ми казаха момичетата от декупаж ,че от там си поръчват лепило Peace

# 19
  • Мнения: 1 287
И аз съм "за" за теми за начинаещите.

# 20
  • Мнения: 275
Аз бях тази дето пусна темата "фотошоп за абсолютно начинаещи".
Когато я пуснах имах предвид точно това за наистина нищо незнаещи-аз бях такава-не знаех дори и откъде да си извадя ново листче (както се казва).
Да темата не потръгна, защото набързо ни препратиха с няколко линка на разни уроци и предишни теми и аз се отказах постепенно.
После време започна да не ми стига и така си останах неука.
Само с щракане тук там и малко питане на лични (защото иначе ме е срам, че наиситна съм неука) стигнах до правене на колажи-другоо нищо.
Такаче ако тази тема тръгне ще се радвам и аз да се понауча нещичко.
Успех

# 21
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Да уроци колоко искаш ама като незнаеш понякога това нещо къде се намира ,аз така се изнервих с тия уроци защото те са за една версия на фотошоп аз съм с друга и някои неща ги няма ,сега мисля да кача тази на която са показани повечето уроци ,дано накрая да схвана нещо haley иаз като тебе само до колажи стигнах Peace

# 22
  • Мнения: 2 957
Точно такава тема имаше -за начинаещи фотошопки.
Но....явно интереса не е бил толкова голям,защото темата изчезна някъде назад.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 374
Haley, не съм съгласна, погледни какво съм писала на въпросната тема, стр. 3 - и на това аку му казваш нищо. Извинявай, но това са ти най-важните неща, които трябва да знаеш, за да правиш рамки.
Също и другите момичета се отзоваваха.
И за какво да правим някакъв урок , след като го има готово направен?
А за другото -явно нямаш достатъчно желание.

# 24
  • Мнения: 3 036
Добре аз предлагам всяка да търси и на каквото попадне да го дава - независимо за коя тема е .Въпроса е да помогнем на всички максимално.Мисля че ще се справим.Все пак има и добри души има из форумите т.е. от старейшините  - те ще помагат.
А между другото без нападки

# 25
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз съм ЗА такава тема. Не виждам нищо лошо в това някой начинаещ да пита, а някой по-напреднал да отговаря.
В интерес на истината, винаги съм се отзовавала, когато някой е имал затруднения във фотошопската тема. Мога и в новата тема да обяснявам - имам възможност имам и желание, дано съм и добър учител! Wink
Мама Цоцоланке, прави такава тема, пък да видим...

# 26
  • Мнения: 11 607
Мама Цоцоланке, прави такава тема, пък да видим...

А фотошопа без учене не става,само практика не е достатъчна и ако не се пита и обеснява до никъде няма да се докара

Вие сте на ход, Госпожи - Другарки ето ТУК!

Моля и другите да се включат!

# 27
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Подкрепям нуждата от подобни теми за абсолютно начинаещи в различните хобита, но наистина не съм сигурна доколко ще имат развитие. Да се надяваме, че ще бъдем просветлени в тайните на различните хобита от майсторките. Hug

# 28
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Подкрепям нуждата от подобни теми за абсолютно начинаещи в различните хобита, но наистина не съм сигурна доколко ще имат развитие. Да се надяваме, че ще бъдем просветлени в тайните на различните хобита от майсторките. Hug

Мисля, че това темата за начинаещите да има развитие, зависи от нас самите! Само този, който наистина се нуждае от темата може да поддържа темата "жива"!

# 29
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Rазписах се в темата вече, но и тук да кажа много се радвам, че ще има такава.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 160
Не мисля,че някой на някого е казал лоша дума

aми то стига нищо да не ти казват, т.е. да не ти отговарят на постовете, за да се почувстваш нежелан.

не смятам, че съм свръхчувствителна, ама си ахкат и охкат само помежду си, а всяка критика се приема лично.
аз това не го разбирам Rolling Eyes

аз затова и не пиша в шопската тема, веднъж питах нещо, не ми отговориха. попитах втори път - не бяха много любезни. въпросът ми беше не как да ползвам програмата, ама карай.

аз не смятам, че форумът е място да се галим с перо, а да разменяме инфо и идеи.
явно не всички са на това мнение или не искат да споделят с всички. Wink

Може би ти трябва малко повече упоритост , да не мислиш ,че аз като влязох за първи път във фотошопската тема са ме посрещнали с червен килим...
Просто продължих да си питам , да си публикувам елементарните рамчици ...в началото никой не ми обръщаше внимание , но  не се отказах и постепенно почнаха да ме забелязват.
А ако никой не ти е отговорил на въпроса - ами може би не са знаели отговора , не мислиш ли?

# 31
  • Мнения: 2 271
Асялайн,що така мислиш?Явно проблемът при твоя въпрос е бил друг.Има вероятност да не сме могли да ти отговорим.
А за критиката си права.Много от момичетета не обичат никой нищо да  им казва,затова си тъпчат на едно място.

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 01:45 от petia47

# 32
  • София
  • Мнения: 1 456
Момичета, какво ще кажете да заключат тази тема и да продължим направо в другата, че започнах да се обърквам къде са ми постовете! Mr. Green

# 33
  • Мнения: 11 607
То е хубаво не само тема за фотошоп за има тема за начинаещи...Неко и другите Хоби да си направят такива теми, ако има желаещи....Идеята на тази тема не бе да прелее във фотошопска, но така се случи....

Мен ми се иска и за декупажа да направя, ама няма ли да ми станат 2 теми много......

# 34
  • Мнения: 6 992
Добре, че в меломанството няма как да си начинаещ Laughing
Ако някой иска съвет как се гледат морски свинчета, хамстери и всякакви гризачи - може да ме пита Sunglasses

# 35
  • Мнения: 6 958
Мама Цоцоланке, прави такава тема, пък да видим...

А фотошопа без учене не става,само практика не е достатъчна и ако не се пита и обеснява до никъде няма да се докара

Вие сте на ход, Госпожи - Другарки ето ТУК!

Моля и другите да се включат!

Страхотно   bouquet

# 36
  • Мнения: 11 607
Добре, че в меломанството няма как да си начинаещ Laughing

А новаци приемате ли??? Никога не съм влизала в тази тема....(дори и от любопитство.... Embarassed)

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз съм на мнение, че когато човек има желание за нещо той не се отказва лесно. Мен това, че някои ще ми се присмее или нахули не би ме спряло...Дълго време борих сама в къщи пред компа Фотошопа. Научих някои трудни неща, а други съвсем елементарни - не. Да отнема много време......, но с течение на времето всичко си дойде на мястото. После открих темата за Фотошоп, където момичетата ме приеха радушно. Ех, ако тогава имаше темата за начинаещи..... Grinning

# 38
  • Мнения: 6 992
Добре, че в меломанството няма как да си начинаещ Laughing

А новаци приемате ли??? Никога не съм влизала в тази тема....(дори и от любопитство.... Embarassed)
Заповядай - пускаме си музика от различни настроения и стилове, много е приятно!  bouquet

# 39
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Много добра идея!
Мамо Цоцоланке, възхищавам се на ентусиазма ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт