«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
195-209 от 295 отговора

ћнени€: 902

≈то € и мо€та последна добруджанка,оцел€ла за снимка Laughing.

Ќе знам защо,обаче като забърках тестото една чаша кис. мл€ко ми дойде малко и сложих поне още половин чаша допълнително. newsm78» ползвах бакпулвер-1 пакетче.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 481
...

Ето я и моята последна добруджанка,оцеляла за снимка Laughing.

Не знам защо,обаче като забърках тестото една чаша кис. мляко ми дойде малко и сложих поне още половин чаша допълнително. newsm78И ползвах бакпулвер-1 пакетче.

Я кажи точно с каква поредност го правиш. Щото аз нали омесвам първо всичко без брашното и бакпулувера. После си симвам малко брашто отгоре барбар с бакпулувера и почвам да бъркам и добавям брашно докато не се получи това дето го искам.

Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 234
Ѕе да ви питам жената иска да ги тур€м у форми за мъфини, ма н€що не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
“очно това б€х замислила от н€колко дни да прав€, и тази сутрин за закуска го направих. ‘ормичките са ми силиконови, правоъгълни, ето товае резултата:

‘ормичките ги напълних почти до горе, дозата точно стигна за всички 8 гнезда.
÷итирай

ћнени€: 902

я кажи точно с каква поредност го правиш. ўото аз нали омесвам първо всичко без брашното и бакпулувера. ѕосле си симвам малко брашто отгоре барбар с бакпулувера и почвам да бъркам и добав€м брашно докато не се получи това дето го искам.

Ѕе да ви питам жената иска да ги тур€м у форми за мъфини, ма н€що не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
јми карах по рецептата-смесих брашното-2ч.ч./прес€то/ с 1 пак. бакпулвер,прибавих 1 ч.ч. кис мл€ко и започнах на бъркам,в рецептата се казваше накра€ сиренето,и аз така направих.Ќо понеже всички коментираха,че тестото става р€дко,а на мен не ми стигна даже за стегнато,та сложих още малко млекце.ћоите толкова ги харесаха,че спасих само едно за снимка да се отчета. Laughing

ћартинче,здраво подкара мъфините  Very Happy,вече и аз намерих хартиени подложки в ѕикадили,за което  bouquet
÷итирай

Universe

ћнени€: 1 503
 —пазих точно рецептата  и получих това Peace

÷итирай

√еографски€т център на Ѕългари€

ћнени€: 568
–ецептата е супер,стават толкова пухкави и вкусни,че свършват много бързо.јз само направих едно малко видоизменение,като в тестото сложих малко чубрица и малко зеленчукова пикантина.

http://radikal.ru/F/s41.radikal.ru/i093/0908/db/b99fec0bdb5c.jpg.html

÷итирай

—офи€

ћнени€: 246
Тези Добруджанки /сиренки/ ги знам от едно време от майка ми и напоследък често ги правя - така прелъгвам детето да хапне малко сирене. Правя ги от 2ч. брашно и по една чаша сирене и мляко и един бакпулвер и малко сол. Но последния път нямах бакпулвер и ползвах сода за хляб, пак станаха. Всъщност като по рецептата от първа страница.  Но рядко снимам храна та няма как да покажа мое творение. Моите приличат като тези на vangobi.
Бе да ви питам жената иска да ги турям у форми за мъфини, ма нящо не знам дал ще се получат и по колко да сипвам вътре.
Дядо хаджия с този диалект да нямаш нещо общо с панагюрци. Извинете за спама.
÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 1 706
Ќай-накра€ и аз ги направих,
харесаха ни.  newsm10
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 481
...Дядо хаджия с този диалект да нямаш нещо общо с панагюрци. Извинете за спама.

Отговорих ти на лични за да не притесняваме другите.

Апропо отново апелирам да ги пробвате във вид на малки питки (то те и ся са си такива по рецепта) ама леко по голями наистина стават нещо чудесно. Тая вечер се прибрахме от почивка и това ми дойде като спасение. Амчи внучката ги яде на сандвич с кашкавал. Аз пък нали така да не иде зян имахме едно парче луканка та рекох да опитам по нейния начин та да ви кажа, че ми хареса. Синът пък и кетчуп си тури на всичкото от горе.

Твърдо съм решил кога ми дойдат гости вместо да търча за хляб да им направя тия чудесии.
÷итирай

ѕри елфите ...

ћнени€: 336
ѕривет! ƒа покажа и моите творени€. Ќаправих ги без масло, но това не промени вкуса им.

÷итирай

¬арна

ћнени€: 804
ќтчитам се и с моите ƒобруджанки,топли-топли с мед.
http://media.snimka.bg/4070/014394638.jpg
¬ мо€та рецепта н€ма масло,много лесна и бърза е,прав€ ги само с мл€ко,сода,сирене,олио и брашно.
÷итирай

—офи€ - в последната оцел€ла къща зад блока

ћнени€: 3 519
—трахотна иде€ са тези ƒобруджанки!
 ак съм ги изпуснала.
ўе се прав€т при всички случаи.
ƒ€до ’аджи€, добра е иде€та за гостите. ћного различно и ефектно.
÷итирай

ћнени€: 398
еееее, след тази снимка и аз ще тр€бва да ги направ€  chef
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 145
≈то една много лесна и бърза рецепта за закуска без месене и втасване:
1ч.ч. кис мл€ко с 1 лъжичка сода
1ч.ч. натрошено сирене
2ч.ч. прес€то брашно
¬сичко това се омесва хубаво с вилица.¬ добре намазнена тавичка се ред€т топчетата като отгоре се слага бучка масло.ѕече се в предварително загр€та фурна до 180 градуса около 25-30мин.—тават много вкусни!

≈дна от най-хубавите закуски, много сполучлива рецепта   Smile а и не отнема много време.
÷итирай

ћнени€: 282
“ази сутрин ги изпържих като мекици. —танаха супер! ядохме ги с мед. ѕробвайте!  Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
195-209 от 295 отговора