Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 256
  • 396
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 15 453
Днес направо се изложих с добруджанките  Blush
Да взема да ги сложа в студена фурна!На нищо не приличаха направо!!!
Ставаха за ядене, но до сега не ми се е случвало такова нещо ooooh!
Изводът е да се слагат само в предварително загрята фурна
newsm78  Два пъти ги правя, слагам ги в студена фурна (моята няма градуси) и стават перфектни. Първия път без нищо, ей сегинка тези които ям са със сусам.

# 76
  • Мнения: 4 380
Аз ги правих пак, и вместо сода сложих 2 ч.л. бакпулвер. Раздуват се много и стават много пухкави. Също слагах в студена фурна. Това няма никакво значение. Тъкмо докато затопли и имат времето да бухнат.

# 77
  • Мнения: 293

Ето ги и мойте само че им прибавих 1/2 домат, нарязан  сирене и  саламче!

# 78
  • София
  • Мнения: 3 789
Мдааааа, видяло се е, че днес следобяд това ще забъркам Mr. Green

# 79
# 80
  • София
  • Мнения: 3 789
Ето ги и моите "Добруджанки"- мързеланки. Добавих и 2 яйца и шунка на малки парченца. Не знам обаче къде сбърках, сигурно тестото май не беше достатъчно твърдо, защото питките в един момент се превърнаха в един пухкав и вкусен тутманик  Mr. Green
Но пък е много вкусно!

# 81
  • Мнения: 402
И аз ги направих, само не схванах какво се разбира под лъжичка сода- кафяна или чаена, аз сложих чаена и се усещаше миризма на сода, но това хич не ни притесни и си ги излапахме с кеф Heart Eyes. Ми така е като не прочетох цялата тема Embarassed, предполагам сте обсъждали количеството сода

# 82
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз сложих чаена лъжичка даже с връх, но не се усещаше вкуса на сода, а станаха супер бухнали и мекички

# 83
  • Мнения: 4 380
И аз ги направих, само не схванах какво се разбира под лъжичка сода- кафяна или чаена, аз сложих чаена и се усещаше миризма на сода, но това хич не ни притесни и си ги излапахме с кеф Heart Eyes. Ми така е като не прочетох цялата тема Embarassed, предполагам сте обсъждали количеството сода

Върни се на предишната страница и прочети какво съм написала за содата. Няма начин да няма вкус на сода ако тя не се погаси с киселина. Ако на Мишлето киселото и мляко е било кисело и е погасила содата с него, много ясно че няма да има соден вкус. Използвай бакпулвер ако не можеш да си погасяваш сам содата. Бакпулверът е сода с киселина грубо казано.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Ако не е достатъчно кисело млякото содата може да се погаси в чаена лъжичка оцет. Не се отразява на общия вкус.

# 85
  • Мнения: 402
По принцип ми е ясно как се гаси содата, но те киселите млека май вече хич не са кисели и може от там да е проблема, но другия път наистина ще пробвам с бакпулвер.

# 86
  • Мнения: 4 380
По принцип ми е ясно как се гаси содата, но те киселите млека май вече хич не са кисели и може от там да е проблема, но другия път наистина ще пробвам с бакпулвер.

От там е проблема, но не е задължително да се гаси с киселото мляко. Оцет или лимонов сок като по-неутрален откъм миризми. Капваш няколко капки лим. сок в лъжичката със содата преди да я добавиш и имаш подобието на бакпулвер.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 671
По въпроса за содения вкус да ви споделя, че първия път ги направих и веднага пекох - миришеха на сода. Втория път ги месих вечерта, покрих с домакинско фолио и пекох сутринта - и помен нямаше от сода /а използвах едни и същи марки продукти/. Чудя се дали миризмата на содата си изветрява или просто е от "гарантираното" качество на продуктите  Thinking

Благодарности на dion за рецептата и на xenia за вариацията със сусам и кашкавал   bouquet

# 88
  • Мнения: 4 380
По въпроса за содения вкус да ви споделя, че първия път ги направих и веднага пекох - миришеха на сода. Втория път ги месих вечерта, покрих с домакинско фолио и пекох сутринта - и помен нямаше от сода /а използвах едни и същи марки продукти/. Чудя се дали миризмата на содата си изветрява или просто е от "гарантираното" качество на продуктите  Thinking

Благодарности на dion за рецептата и на xenia за вариацията със сусам и кашкавал   bouquet

Различната киселинност на млякото вероятно, а също си оставила достатъчно време на содата да направи реакцията с млечната киселина и да шупне. Wink

# 89
  • Мнения: 265
dion      bouquet   Страхотни са . Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт