Отговори
  • Мнения: 753
вижте какво намерих и страшно ме обезпокои:

http://www.doctorbg.com/page.php?id=13659

http://www.plovdiv-online.com/nakratko/epidemiya-ot-zaushka-waks … ot-5-noemwri.html

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-11-03&article=209828

http://www.dnes.bg/article.php?cat=43&id=9321 това е малко по старо

някой знае ли повече информация по въпроса, като чета е доста сериозно

# 1
  • Мнения: 3 410
Опасно е само за децата родени между 1986-1992г, тъй като тогава не се е правила имунизация за заушка, и то предимно за момчетата.Аз лично съм боледувала като дете от заушка и нямам някакви последствия.

# 2
  • Мнения: 5 500
Поредния блъф!
Преболедувания паротит е най-добрата имунизация!

# 3
  • Мнения: 3 506
Съгласна с Afrodita.

Втората част на статията в standartnews обаче беше интересна - за вътрешноболничните инфекции. Както и ей това изречение от същата статия:

Цитат
Проблемът е, че не може да накараме хората насила да се имунизират.

Сега видях и това в статията от dnes.bg:

Цитат
От министерството обясняват, че в повечето случаи паротитът преминава сравнително леко, за 8-10 дни, без остатъчни явления.

# 4
  • Мнения: 753
2-ма колеги в офиса ще се ваксинират  - единия 1985 г е роден, обясни че се страхува да не остане без поколение, затова и пуснах темата, в ТВ Медиите нищо не съм гледала скоро .... все още чакат ваксините в нашият град обаче да пристигнат

# 5
  • Мнения: 3 506
Ти за колегите ли се притесняваш  Laughing Шегата настрана - има защо - рискът да се получи усложнение от ваксината е почти същия като при преболедуване (може би дори по-голям, ако включим възможността за алергични реакции, а не само усложненията от самата болест), а и ваксината не дава 100% гаранция, че няма да се разболее човек... Но... всеки си решава сам...

# 6
  • Мнения: 8 769

Втората част на статията в standartnews обаче беше интересна - за вътрешноболничните инфекции. Както и ей това изречение от същата статия:

Цитат
Проблемът е, че не може да накараме хората насила да се имунизират.
Визират т.нар. "малцинство"-циганите. Известно е,ч е държавата с тях не може да се справи-нито за имунизации, нито за образование, нито за "интеграция".... Tired

# 7
  • Мнения: 3 506
Вероятно... То ясно, че не е казано в положителен аспект... Но все пак представлява едно признание по повод на това, че ваксинациите не са задължителни, нещо, с което обикновено се спекулира доста.

# 8
  • Мнения: 88
Днес излизам от инфекциозното отделение - дъщеря ми имаше чревна инфекция , една от сестрите беше много любезна и отзивчива и в случаен разговор каза , че това лято е имало много случаи при тях на паротит с усложнения.Предимно на младежи!Затова ваксинирайте си децата - каза тя.

# 9
  • Мнения: 3 506
... това лято е имало много случаи при тях на паротит с усложнения.Предимно на младежи!Затова ваксинирайте си децата - каза тя.

Напротив, точно за това НЕ ваксинирайте децата си  Mr. Green Това ги лишава от възможността да преболедуват в детска възраст, когато болестта е безобидна. А имунитетът от ваксината отслабва след 10-15 год., точно във възрастта, когато усложненията са по-чести и по-опасни... Както и да е - който иска, ще намери информация...

# 10
  • Мнения: 1 984
те младежите за нея сигурно са били на по 20 ...  baby_neutral

# 11
  • Мнения: 88


Напротив, точно за това НЕ ваксинирайте децата си  Mr. Green

Мисля ,че темата не е за или против ваксините!Всеки преценява сам за себе си.Настоящият имунизационен календар включва имунизация и реимунизации за паротит.По-нагоре беше споменато кои са наборите без реимунизации - мисля от 1985 до 1991.Именно те са застрашени от евентуално заразяване ( което не значи ,че задължително ще се разболеят , а още по - малко , че ще има усложнения) Peace Peace

# 12
  • Мнения: 1 984
официално са от 82 г. ама аз съм доста по голям а нямам ваксина за МПР... соцвремена...

# 13
  • Мнения: 3 506
В соц времената ваксината не беше МПР, а бяха три отделни ваксини, в детска възраст се слагаше М и П, а Р получаваха само момичетата в по-късна възраст.

# 14
  • Мнения: 1 984
аз ги нямам и трите... идея нямам защо...

Общи условия

Активация на акаунт