за приеманите витамини за и против

  • 5 477
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 360
И аз съм "ЗА" и по време на бременност и въобще.Особено ако не се приемат достатъчно плодове,заленчуци с храната Simple Smile

# 31
  • Мнения: 63
Първата бременност пих Матерна, но втората не пих никакви витамини. Така ме посъветва докторката ми (иначе и аз съм от повръщащите Simple Smile). Само фолиева киселина до 25-та седмица.

  bouquet

# 32
  • Мнения: 3 695
Докторът ми каза да пия витамини като вляза в 8-я месец, не по-рано. Така и направих. Моите бяха и все още си ги пия заради кърменето на фирмата CaliVita - водят се, че са изцяло от естествени вещества.
Лека бременост и всичко най-хубаво!  Hug

# 33
  • Мнения: 221
При положение, че нямаш лекарско предписание за витамините, не виждам защо трябва да ги пиеш Rolling EyesАз през цялата си бременност нито веднъж не съм пила, разбира се по препоръка на наблюдаващия ме гинеколог PeaceА пък и самата ти казваш, че приемаш много плодове и зеленчуци - продължавай в същия дух, като си набавяш витамините по естествен път Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 211
И аз мисля, че ако приемаш достатъчно плодове и зеленчуци няма нужда от допълнителни витамини, но пък ако ще се чувстваш "по-сигурна" няма и да навредят допълнителни витамини за бременни.
Аз до 5 месец пиех само ФК, но от скоро пия и витамини- Jamieson, Pre-Natal  Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз пиех, през цялата бременност, но това, общо взето, зависи от нуждите ти. Обърни внимание на кръвната си картина. Във всеки случай е време да спреш фолиевата киселина.

# 36
Po vreme na svoqta bremennost pih vitamini AlfaVIT "Mai4ino zdrave"i sum adski dovolna ot tozi produkt.Pih go prez cqlata si bremennost dori i po vreme na kurmeneto.Blagodarenie na tezi vitamini az izpitah radostta ot bremennosta si za6toto nqmah nito edin ot tipi4nite problemi na bremennite.Kojata mi ne se promeni s ni6to,kosata su6to.Nqmah nito otoci po krakata,nito problem s kilogramite(ob6to za cqlata bremennost ka4ih 11kg),a za povru6tane puk vuob6te ne govorq.Imah samo edno malko sladko korem4e,ot koeto naskoro izleze edno zdravo,silno i energi4no beb4e.Sigurna sum 4e redovniqt priem na vitaminite doprinese za priqtnata bremennost i lekoto rajdane koeto be6e sravnitelno kratko.Lekarqt mi ne govore6e za vitamini.V aptekite mi preporu4vaha nqkakvi vodoraztvorimi,v koito vsi4ko e nabluskano v edna tabletka.Predpo4etoh alfaVIT "mai4ino zdrave",za6toto priema tam e razdelen i usvoqvaneto na vitaminite e pulno.Ostanah prosto izumena.Iskreno preporu4vam produkta na vsi4ki nastoq6ti i bude6ti maiki.Mam4eta,pogrijete se za svoeto i za zdraveto na beb4etata vi o6te ot momenta na za4eveneto im.Moqt suvet e:investiraite otrano v zdraveto na decata si.Pojelavam na vsi4ki leko rajdane i zdravi bebeta Grinning

# 37
  • Мнения: 28
Против съм, освен ако не се приемат натурални

# 38
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
За, особено в зиминя сезон!От началото до края на бременността си пиех витамини, въпреки, че изяждах огромни количества плодове и зеленчуци!

# 39
  • Мнения: 62
Съгласна с Биляна!!! ЗА!!!И с първата си бременност пих Матерна и сега вземам от 4-тия месец. Пресилено е да се каже, че с храната си поемаме достатъчно количество витамини, колкото и разнообразна да е тя. Особено - зимата...
Вярно е, че от Матерна - Центрум не се чувствах много добре - започнах да пълнея с часове, затова намалих дневния си прием на 1/2, пропуснах - пия и Флуорни таблетки.

# 40
  • Мнения: 206
Не съм срещу витамините ,все пак те са разработени от учени специално за бременни само и могат да помогнат. На една от консултациите моя гинеколог ме попита ,как се храня казах ,че ям по две-три ябълки ,два три моркова и по някой друг банан (беше октомври миналата година), а той ми каза ,че това изобщо не е достатъчно и ,че трябва изяждам по един два килограма и за това ми предписа О МАМИ. Пих тези витамини през цялата бременност и след като родих докато кърмих. Доволна съм от О МАМИ. Hug

# 41
  • Мнения: 179
Моят гинеколог беше категорично против и аз си ги набавях само от плодове и зеленчуци   bouquet 

# 42
  • Мнения: 12
Знае ли някой за това в какво количество се приема фолиевата киселина след абразио. Вчера ми направиха абрзиото в момента пия Таваник (антибиотик) но ми се ще да подпомогна някак си възстановяването.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм пила, изобщо избягвам синтетични витамини с нужда и без нужда...

# 44
  • София
  • Мнения: 1 391
Аз съм ЗА, преди всичко защото качеството на приеманите от нас плодове и зеленчуци е твърде несигурно, термичнатас обработка допълнително намалява полезните вещества, а пък и ако си направите труда да се поинтересувате, ще видите какви огромни количества от дадена храна трябва да погълщате наден, за да си набавите определен витамин. С първата си бременност не пих витамини, освен фолиева киселина до 4месец и кръвните ми показатели не бяха много добри. Сега пия от самото начало Вега пренатал формула фолиева киселина плюс витамини и минерали и изследванията са ми отлични. Ще продължа да ги взимам и живот и здраве по време на кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт