Какво мислите за авиокомпания bulgaria air?

  • 6 979
  • 78
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 89
Ако някой е пътувал с тях ще се радвам да чуя мнения.  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Пътувала съм над 40 пъти с тях. Нямам оплаквания  Peace

# 2
  • Мнения: 1 952
Гола вода- като всичко българско.

# 3
  • Мнения: 27 524
Гола вода- като всичко българско.

Защо, какво й има?  Simple Smile
Аз за 6 години не съм попадала на закъснение, на отменен полет, на лошо обслужване, на нищо, което да ми направи лошо впечатление. Ти от какво точно се оплакваш?

# 4
  • Мнения: 211
Не съм пътувала много със самолет.
С България еър - веднъж... не бях очарована. Но не беше и пълна отврат сега, не мога да си изчанча езика и да ги оплюя хубаво.
Добре де, ситуацията беше следната:

Първо, рейсът, с който ни закарват до самолета не отвори врати поне 20 мин, настана някаква луда суматоха, за какво ставаше въпрос не разбрахме.
После, качваме се с моя приятел от задната врата в самолета и стюардесата ни взима билетите. Поглежда ги и казва "А! Ето това са ваште места, но тях ги няма" Embarassed И посочва 2 места най-отзад, които наистина липсват Joy
Вика "Отидете на еди-кои си места. Колежката отпред ще ви ги покаже".
Отиваме при колежката, казваме й кои места търсим, тя ги поглежда; ние проследяваме погледа й, който стига до 2 седалки, чиито облегалки са напред, облегнати в предните седалки hahaha
И тя горката вика "Еми..... можете да седнете тук".
Заехме ние в очакване местата си. По едно време аз викам "Я да си мръдна облегалката малко назад", щото се чувствах буквално като приклещена там. Приятелят ми обаче "НЕ!! Де да знаеш накъде ще тръгне тая облегалка" - поглеждаме съседните седалки, на които трябваше да ни настанят, а бяха негодни!
Чакахме в неведение повече от час. Накрая ни съобщиха, че чакаме "ВИП персони" и не можем да тръгнем. След около час и половина се появиха "ВИП-овете"  Sick. Няма да споменавам имена, не е етично.
Пак настана суматоха.
И като завиха тия ми ти перки ooooh! - беше витлов самолетът!!!! През целия път ме беше страх.
И така, това са единствените ми впечатления. И понеже мразя да се заричам, няма да го направя, но.... много ще се замисля преди да пътувам пак с тях.

# 5
  • Мнения: 3 521
Аз също съм от доволните - винаги самолетите са били страхотно поддържани, стюардесите са били много любезни с мен и детето, получавала съм пълно съдействие във всички случаи. Само за баланс, ще отбележа, че в Луфтханза са ме карали да платя допълнително поръчана минералана вода за малката и няма никакъв шанс да получа резервирано място, но пък са компанията на гъзарите Mr. Green.

п.п. Летя доста често.

# 6
  • София
  • Мнения: 900
Нямам забележки,
но много често пътувам с места на Булгари еър,
закупени от тях, в друга авиокомпания.

September,
януари, ако знаеш с каква "маршрутка" на Луфтханза,
се прибрах от Мюнхен - такъв страх никога не бях брала  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 3 521
September,
януари, ако знаеш с каква "маршрутка" на Луфтханза,
се прибрах от Мюнхен - такъв страх никога не бях брала  Twisted Evil

А точно за това говорех Laughing.

# 8
  • София
  • Мнения: 89
Мерси за инфото. Май те ще са. Пък каквото дойде.  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 1 335
Пътувала съм няколко пъти с тях, нямам оплаквания Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 900
Мерси за инфото. Май те ще са. Пък каквото дойде.  Heart Eyes

СПОКО  Hug Hug Hug
и лек път   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 461
Пътувала съм няколко пъти с тях, нямам оплаквания Peace

Аз също  Peace

# 12
  • Мнения: 3 423
Напоследък храната им не е така
добра, каквато беше преди години.
Имало е периоди, когато стюардесите
бяха яко недоволни, слушала съм им ги
разговорите по време на полет. Но пък
пилотите карат добре и добре кацат.
Откъм маркетинг - не са особено идейни.
Тази година пътувах няколко пъти с тях.
Любезни са. Впрочем, вече са с Хемус Еър.

# 13
  • Мнения: 3 423
Мерси за инфото. Май те ще са. Пък каквото дойде.  Heart Eyes
Понякога нямаш избор за други.
Не се притеснявай, всичко ще е ок.

# 14
  • Мнения: 14
боклуци и крадци

# 15
  • Мнения: X
пилотите - некадърни идиоти
всеки път ни тряскаха в пистата, като последния път кретенът даже не можа да подходи  към пистата за кацане при перфектно време навън - и това е не само мое скромно мнение, а и на съпружеското тяло като бивш военен пилот
безотговорни - пилотите се качват в последния момент, т.е. претупват контрола
в нито една друга авиокомпания не сме го виждали това

стюардесите - мърли
последно изсипаха храната на земята и то не веднъж, а цели 4 пъти
говорят си с приятели, вместо да си вършат работата
говорят зле или изобщо не говорят англ и само заекват, срам

самолетите - стари, в ужасно състояние вътре, тесни, и неудобни

за съжаление последния път летяхме с тях, без да го знаем предварително - били партньори на чехите до Прага  #2gunfire

та който иска да си троши парите
за тази сума има доста по-добри опции, стига не не ви минат с партньорство като нас

когато става въпрос за пари аз искам да получа нещо срещу тях
ако БГ Еър не могат да ми го дадат, има други, на които с удоволствие ще си платя

# 16
  • Мнения: 1 216
Нямам оплаквания, летяла съм няколко пъти с тях.

# 17
  • Мнения: 6 243
Летяла съм доста пъти с тях.
Закъснения имат, най-голямото беше миналата година по това време в Париж - с три часа, които трябваше да изкараме в залата преди терминала - без вода, храна и пр. Ама като се разсветиха едни лампи, че трябва да се чекираме... всеки се юрна, пък после - стой, та гледай!

Имат самолети, в които са вкарани допълнителни седалки и е ужасно неудобно. Наистина ужасно неудобно за седене за една средно висока жена дори - аз съм 165 и едва се събирах.

Интаче за обсулжването - ок са, не се претрепват да ти предлагат това или онова, ама като си поискат, носят хората - и вода, и вестници... Само дето храната напоследък е доста отвратителна. Ама то в самолет хубава храна да чакаш, си е небъдна работа така или иначе.

# 18
  • Мнения: 2 386
Много съм притеснена и вчера исках да пусна такава тема, но сега ще използвам тази.

Аз също ще лятя с Бг Еър на Коледа от Амстердам до София като единствена алтернатива за едно прикачване от САЩ, но се оказа, че нямаме запазени места!?
Това как да го разбирам, че още е много рано или.... кой където свари? Нова политика ли е, що е? Кажете, моля...

А може ли предварително да се разбере дали самолетът ще е витлов, защото аз на такъв НЕ се качвам..


За обслужването и състоянието -преигравате. Такива невероятни случки имах с Бритиш Еъруейс, че косите ще ви се изправят.. Включае стърчащ дунапрен от седалката на 10-часов презокеански полет, ''лек тенхически проблем'' в средата на нищото, извозване през emergency exit, качване на борда с 1.5л минерална вода на Хийтроу и тн..  #Crazy  Отплеснах се, друг път ще разправям.

# 19
  • Мнения: 3 423
А може ли предварително да се разбере дали самолетът ще е витлов, защото аз на такъв НЕ се качвам..

Стига сте се коркали, бе!
Балкан лети с боинги, най-малко 737.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Е, като казахте Боинг и споменатата компания...  Joy Joy Joy Преди няколко седмици летях с тях, с Боинг, ама май беше събран и сглобен от няколко различни самолета.  Mr. GreenКак въобще отлепи от пистата това чудо, не знам.  Shocked Пилотът беше виртуоз! Че и ни приземи!
Вътре в самолета беше таквоз, каквото беше и отвън. Едни нагъчени дрипави седалчици, не знам как се побрах (пък не съм от най-едрите  Mr. Green).
И си насмръдваше, мда. Бизнес класата се отделяше с една дрипава, провиснала завеска и в това беше разликата.

# 21
  • Мнения: 2 386
Стига сте се коркали, бе!
Балкан лети с боинги, най-малко 737.


Хм, виж September  какво казва..:

Цитат
И като завиха тия ми ти перки  - беше витлов самолетът!!!! През целия път ме беше страх.

Василица, като те чета ми иде да си отменя прибирането..

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пилотите са добри.  Peace

# 23
  • Мнения: 2 386
О, олекна ми. Laughing

# 24
  • Мнения: 822
Техниката наистина е поостаряла,но компенсират с професионализъм.
Единствената авиокомпания,с която съм летяла и чиито стюардеси се занимаваха с детето ми,без да съм имала нужда от това.Пилотът лично ми свали количката и ръчния багаж.Изключително отзивчиви.
Веднъж ми се случи да има закъснение.Осигуриха безплатно храна.

# 25
  • Мнения: 1 952
Гола вода- като всичко българско.

Защо, какво й има?  Simple Smile
Аз за 6 години не съм попадала на закъснение, на отменен полет, на лошо обслужване, на нищо, което да ми направи лошо впечатление. Ти от какво точно се оплакваш?

Ми незнам- дублиране на местата и отлагане на полета с 1 ден, как ти звучи? На мен типично по български.
Гадни самолети, мръсни, гадно ядене, а високи цени. Отворят самолета с 15 и повече мин закъснение, но те затова слагат полета до Лондон 3.30 мин, а той реално е 2.50мин, включват си и тяхното мотане.
Но иначе съм доволна, закъснях за полета около 30 мин, а те ме чакаха Laughing

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Летяла съм с тях няколко пъти, доволна съм. Един единствен път летяхме с машина, различна от Боинг - заради технически проблем със самолета смениха в последния момент машината, а резервата беше руски ТУ.  Crazy Не разбирам от пилотаж, но сравнявайки с пилотите на Ер Франс, нашите ми се видяха виртуози.  Laughing

# 27
# 28
  • Мнения: 902
O, я стига моля ви се.Седалките такива, храната онакава...Самолета е превозно средство, не хотел.Не сте влезли там за да се наядете и наспите. Целта ви е да се приберете живи и здрави,да си видите близките или да си свършите работата."Титаник " то е бил луксозен кораб колко Круиза е направил ???Вярно е , 4е пътуването със самолет е (все още ) скъпо и изисква пове4е организация, но в крайна сметка нито пилота, нито стюардесите имат нещо общо с това. Не те са решили колко да се плати за билет, тяхната работа е друга. Летяла съм с много компании до сега, мога да кажа 4е най-скапания персонал беше на Луфтханза-4 пъти летях с тях , от тия 4 три бяха направо отвартителни.Веднъж ми се слу4и и друго с Луфтханза.Излетяхме от София за Франкфурт и.. по време на полета ни казват 4е ще идем първо на Берлин да съберем други пътници!!!И от Берлин ще излетим за Франкфурт!Без пердупреждения,ей така, както сме си във въздуха.Което озна4ава  поне 2 4аса закъснение.Вси4ко добре, но както знаете в самолета не разреШават да си вклю4иш Джи ес ема, бременната ми в 8 месец сестра 4ака сама на летището във Франкфурт.Мислехме 4е все някъде ще й дадат информация.Нъцки!4ака тя, самолет не идва.Пита на информационното гише какво става със самолета, нямали информация!!!!!!!!Нас не може да ни намери, на летището нямат информация, в Бг казват само 4е самолета е излетял навреме..БеШе през декември 2001, 3 месеца след атентата надУърлд трейд център... Айде да не ви обяснявам в какво състояние я намерихме сестра ми на летището,не тя нас, ние нея, защото не можеше да ходи милата,беще изпаднала в някакъв шок,знаете една жена като е бременна колко по 4увствителна и колко по страхлива става...Каза 4е всеки път като се вклю4вал високоговорителя тя(а и вси4ки ония 4акащи пътници от нашия полет )се молели да не съобщят за паднал или отвле4ен самолет....
Така 4е стига с това маниерни4ене,вси4ко си им е наред, може да не са най добре оборудваната авиокомпания, но до сега не са ми се слу4али гафове с България Еър.Луфтханза всеки път с циркове, Джърман Уингс загубиаха куфар на майка ми който нито видя нито полу4и обезщетение за него, и то4но Джърман Уингс ми затриха и коли4ката (просто беше с4упена) . Само БЕрлин Еър от немските не са ми правили проблем.
ПОжелавам на авторката на темата приятно пътуване и най -ве4е, спокойно, вси4ко ще е наред. Peace

# 29
  • Мнения: 2 723
O, я стига моля ви се.Седалките такива, храната онакава...Самолета е превозно средство, не хотел.Не сте влезли там за да се наядете и наспите. Целта ви е да се приберете живи и здрави,да си видите близките или да си свършите работата.

Ми да...
И какво значи храната била гадна, преди месец летях а алиталия и храната също беще отврат, ама като пристигнеш там за където си тръгнал отиваш и се наяждаш.
Има много по-некомфортни самолети, качете се на Люксеър, дето няма място за ръчен багаж и не можеш посмъртно да се разминеш по пътеката... ooooh!
Пилотите били некъдърни...
Стюардесите мърли...
Баси квалификациите  Sick

# 30
  • София
  • Мнения: 1 442
Храната вече в доста компании не е това, което беше.
Самолетите са ок( говоря за Боинг, АН си е кофти при всяка компания) пъти по-добри от Ал Италия, Таром и др. със сигурност. Пилотите са добри, много по-добри от други, по - луксозни компании.
Закъсняват много и често, понякога наистина с дни, както е писала The same myself. Но са ми отлагали с 1 ден полет и на Малев и на Air France...

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
О, и аз съм недоволна. Не от пилоти и стюардеси, ами от политиката им за билети. Писала съм го на няколко места - купувам си билет, отиване и връщане без резервирана дата за връщане. Сто пъти питах ще летят ли цяла година. Отивам в Дания. Решавам да се прибирам - опа, полети няма. Питам кво правим, нещо друга компания да ми осигурят билет, аз все пак съм си платила. Можело да чакам след 3месеца като си пуснат полетите пак Shocked Викам не искам, искам по-скоро. Можело, ама трябва да си платя. Викам ок, колко? Ама задължително трябвало да ида в Копенхаген в представитеството или по банков път. Ама аз нямам сметка бе, какъв банков път. И съм на един остров докато се завлека до Копенхаген 10 часа пътуам. Ама тях какво ги интересува. Ами ако нямах близо 70те евро, които ми трябваха за да си доплатя? Защо си платих по-скъп билет и казват, че летят?
Аз и от Ал Италия съм недоволна, ама там е друга история.

# 32
  • Мнения: 4 511
Аз съм много доволна от националния ни превозвач, макар отдавна да не съм летяла с тях. Удрят в земята големи компании като Аерофлот, Алиталия и подобни. Стюардесите са винаги усмихнати и услужливи, пилотите са професионалисти, в самолета винаги е било чисто и уютно. За разлика от гореспоменатата от мен Алиталия - и вътрешните самолети в Мексико сигурно са по-чисти от тези на италианците. И винаги съм излитала и кацала навреме. Какво да не им харесвам? Единственото лошо според мен е, че летят само в Европа.

# 33
  • Мнения: 494
  Наблюденията са ми от полети до Англия и обратно.В сравнение с другите авикомпании по тази дестинация,билетите са значително по-евтини,храната по-приятна(вярно,не са познатите от отпреди време огромни порции,но и сандвичите,които раздаваха последния път не бяха никак лоши) и стюардесите са по-хубави(,за когото това има значение Grinning). С френските авиолинии два пъти ни загубиха багажа(,което е много гадно и никак не го компенсират тъпите подаръчета,които после ни раздадоха),с чешките са ни отменяли полети без предупреждение,в Луфтханза пък са страшно дръпнати,храната е отврат,скъпо е,абе...много ме подразниха.Британските авиолинии са много добри,но пък и цената им е много по-висока(говорим за значителна разлика)...така че приятен път желая на авторката.По мои впечатления,"родните авиолинии"  са на добро ниво и наистина разполагат с добри пилоти(понякога това е от голямо значение,особено за човек,като мен,на който му става ужасно лошо във всякакви превозни и летателни средства Laughing)

# 34
  • Мнения: 3
Ех,какво да ви кажа,аз съм стюардеса в тази авиокомпания,а мъжа ми беше пилот там.Първо мога да кажа специално за пилотите ни,че те са наистина едни от най-добрите в света.Старата ни школа е всепризната.В авиокомпаниата от ниаколко години се назначават доста млади стюардеси,които работят много и с желание.До преди да ни приватизират Хемус Ер летяхме само със самолети боинг 737-300,500,а сега вече се използват и самолетите от парка на Хемус и Виаджо Ер.Доста от закъсненията не са по вина на авиопревозвача.А недоразумениата за местата са още от чекирането!

# 35
Като цяло нямам добро мнение за БГ Еър, но последния път когато летях с тях до Мадрид нямах никакви забележки. Просто зависи от екипа на когото ще попаднеш. За пилотите ни, добри са ... и то много в сравнение с други.
Лек полет ти пожелавам ...а за случки...мога да разказвам много ...като се замисля малко са компаниите с които не съм летяла  Thinking
 smile3505

# 36
  • Мнения: 2 386
Герито, би ли разказала още неща от кухнята, моля Simple Smile

Кои са тези Ваджо Ер, надеждни ли са, и те ли имат Боинги...? А на Хемус Еър?

# 37
  • София
  • Мнения: 15 453
От полетите съм доволна!От компанията не!Не пожелаха да ми презаверят платен билет с дата,  нито с глоба,  нито с доплащане, никак, въпреки всичките ми молби и обяснения. Загубих го, защото на тази дата, просто нямаше начин да летя.После се върнах с новозакупен билет.

# 38
  • Мнения: 3 423
Абе, вие полудяхте! Не трябва да ви е толкова
шубе. Има много повече катастрофи на земята,
отколкото в небето. Споки. Верно, самолетите
не са от най-спретнатите вътре, не е суперчисто,
ама няма и да въшлясате. Особено ако нямате избор.
Храната, както казах, е кофти, но поне е много.
От Ер Франс или Луфтханза само бисквитка ще ядете,
ако пътувате в икономическата класа. Не се шашкайте.
Никой не пуска в небето неизправни машини! А пилотите
са виртуози. Гледам, никой не го е споменал, но ако това
ви успокоява, има и стюарди на борда. И не всички са педали.
Тоест може да се разсейвате по време на полет с похотливи мисли.

# 39
  • Мнения: 1 952
Хм, от няколко години нашите дават само по сандвич и то меко казано гаден.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 447
Преди 12 дена се наложи на съпругът ми да лети с българската компания от Варна до София,а то да вземе точно тогава да излезе мъгла и самолета от София за Варна не може да литне за да направи после и обратен полет от Варна за София.Компанията беше много любезна да попита дали някои има прекачване за международни полети и така осигориха изванреден полет за София и всички успяха да стигнат на време. Grinning

# 41
  • Мнения: 7 110
Кои са тези Ваджо Ер, надеждни ли са, и те ли имат Боинги...? А на Хемус Еър?
Виаджо са фирма на Хемус Ер. "Карат" с АТР-и. Сравнително малки машини са. 

# 42
  • Мнения: 6 243
Абе вие у ред ли сте?
Айде, щото Лефтханза или Тамбукту Еър не стават гъза си да избършеш, айде да сме щастливи, че българия Еър изобщо се вдигат във въздуха? Откога единственият критерий за избор на услуга е това, че обслужващият те не те е претрепал, докато те обслужва?!

Пилотите и стюардесите са добре, ама като даваш маса пари, не е нормално да си седнал на пружини, да са ти коленете в брадичката и пр. Аз писах ясно, че за мен скапаната храна не е критерий, щото като искам добра храна, няма да я търся в самолета. Но не е нормално да водя тъпи диалози със стюардесата, че аз, АЗ, съм човекът с вегетарианската порция, ама видиш ли, тя щяла да изчака още малко, преди да ми я даде, щото можело някой чужденец да я поиска  Shocked

Темата не е "коя е най-скапаната компиния, с която сте летели?". Тогава със сигурност нямаше да посоча БГ еър. Какви страшни неща мога да разказвам за Аерофлот... А най-кошмарният ми полет в живота е бил с КЛМ, ама не заради самолета, а заради една буря, от която не знам как излязохме цели. Въпросът не е и дали ще те прекарат жив и здрав от точка А до точка Б. В наше време е нормално, като даваш пари, да получаваш качество. Е, на БГ еър има какво да се желае за качеството. По принцип.



# 43
  • Мнения: X
sladka hapka, така е
ама тук все патриоти се събрали

аз да попитам стюардесата Герито , като са им толкова добри пилотите, защо от 6 полета при 5 ни забиха в земята без да има вятър или дъжд
защо последният пилот подходи към пистата за кацане под остър ъгъл, вместо успоредно - пак при перфектно време
та на това ги учат още в началото в академията, а той седнал сега да се упражнява

защо като са толкова мили и добри клежките и, при последния полет изсипаха пакетите със сандвичи точно 3 пъти на земята и защо не говорят англ. колежките и по международни линии

и да попитам, защо при лошо време излитат всички, само нашите прекрасни самолети висят на земята
или как изведнъж се оказва, че чакат за разрешение да прелетят над Полша цели 2 часа

който иска, да си троши парите с тях
ние приключихме

# 44
  • София
  • Мнения: 900
Не разбрах,
това че аз нямам забележки,
откога означава патриотизъм  newsm78 newsm78 newsm78
Не че не съм патриот де Peace

Летя поне два пъти годишно,
с различни компании - почти винаги всичко е наред  Wink

# 45
  • Мнения: 9 902
оо, разбирачи гледам, има тук.

Има много повече катастрофи на земята,
отколкото в небето. Споки.
тъй е, самолет в небето не е останал.

..... пилотите са професионалисти,...
и ти си права, пилоти непрофесионалисти няма, всички завършват нещо Simple Smile

а пък аз най-много се дразня на пътниците. Всички разбират от излитане и кацане, затова не си изключват телефоните и не си слагат коланите, и стават да си ходят преди самолетът да е спрял.

# 46
  • Мнения: 1 488
Аз от Bulgaria Air, съм доволна, като изключим старите самолети и не дотам добрата храна.  Но пък   към стюардесите и пилотите нямам забележки, особено последния път, което беше на 3 окт. тази година, времето беше отвратително, мъгла, вятър и дъжд, нищо не се виждаше на 1 м пред теб, а пилота така майсторски приземи самолета.
Имам забележки към служителите на летището в София, тези хора на какви се правят незнам. Отдавна се постараха да ги намразя, но това е друга тема. 

# 47
  • Мнения: 3
Joel,рядко пиша точно заради такива като теб!Оказа се че тук има по-големи пилоти от пилотите,хората учат цял живот докато практикуват професията си,а ти си тръгнала да оценяваш кацанията им!Направо ми става весело!Точно както аз като родих дъщеря ми и изчетох цял куп книги за отглеждане на деца,започнах да давам съвети сякаш съм дипломиран педиатър.Не се обиждам  от лошите коментари за интериора на самолетите,защото те наистина не са кой знае колко нови,но след фалирането на Балкан,България Ер бе създадена от нищото.И аз честно казано се гордея с хората,които от нищо направиха нещо.А и на който не му харесва да пътува с България Ер,просто да не го прави.Пожелавам на всички броят на излитанията да е равен на броя на кацанията,независимо с коя авиокомпания!

# 48
  • Мнения: 4 212
Да 4укна на дърво, до сега колкото пъти съм пътувала със самолет, най ве4е Бългаия еър, вси4ко е вървяло по вода  Peace
Имам нявероятна фобия от летене. Психясвам. Избива ме студена пот и по4вам да пея.  Луда работа. Хи4 не ме интересува професионалист ли е пилота и дали е изряден самолета. Много филми съм гледала и това още пове4е ми пре4и  Mr. Green ooooh! ама хи4 не е смешно.

Може би моят мъж по би имал забележки, 4е е към 2 метра висок и все раз4екнат стои на седалката. Ми не му се събират краката.  Laughing Вегетарианец е и с последният полет му се наложи да ръба хляб и кашкавал. Ама вси4ко омете, наблегна на винцето, 4е сухи4ко му влизаше хапката.

Летяла съм с Луфтханза, наистина, много по модерен беше самолета, падащи екрани, много място пред седалките, оба4е правихме рекламация, 4е бяха забравили вегетарианското меню и нямаше такова. Но ние летим 3 4аса, едно кафе и една вода да пиеш ти стига. Друг е въпроса ако полета е дълъг.

Пътувай си с Бг еър, важното е цената да те удовлетворява и вси4ко да мине "по вода"

ТИТИ  hahaha много се смях Mr. Green иронията ти е просто в мой стил  Joy

На пролет  ще си ходим с кола, неща да 4увам за самолети, вярно бързо е оба4е смъквам поне 2 кила докато кацнем. Tired

# 49
  • Мнения: 902
Абе вие у ред ли сте?
Айде, щото Лефтханза или Тамбукту Еър не стават гъза си да избършеш, айде да сме щастливи, че българия Еър изобщо се вдигат във въздуха? Откога единственият критерий за избор на услуга е това, че обслужващият те не те е претрепал, докато те обслужва?!

Пилотите и стюардесите са добре, ама като даваш маса пари, не е нормално да си седнал на пружини, да са ти коленете в брадичката и пр. Аз писах ясно, че за мен скапаната храна не е критерий, щото като искам добра храна, няма да я търся в самолета. Но не е нормално да водя тъпи диалози със стюардесата, че аз, АЗ, съм човекът с вегетарианската порция, ама видиш ли, тя щяла да изчака още малко, преди да ми я даде, щото можело някой чужденец да я поиска  Shocked

Темата не е "коя е най-скапаната компиния, с която сте летели?". Тогава със сигурност нямаше да посоча БГ еър. Какви страшни неща мога да разказвам за Аерофлот... А най-кошмарният ми полет в живота е бил с КЛМ, ама не заради самолета, а заради една буря, от която не знам как излязохме цели. Въпросът не е и дали ще те прекарат жив и здрав от точка А до точка Б. В наше време е нормално, като даваш пари, да получаваш качество.


Сладка хапка, мисленето ти ми е много интересно.Ние вси4ки тука сме "добре" , това 4е аз съм доволна от България еър няма нищо общо и с патриотизъм,както про4етох в един постинг по надолу.Не мога да кажа на 4ерното бяло,България еър бяха досега винаги на ниво като обслужване и относно полета. И как така "въпроса не е да те прекарат жив и здрав по трасето?" 4е нали това е най важното  без зна4ение къде си тръгнал? ShockedДали с кола, дали със самолет дали с влак и про4ие, най-важното е вси4ко да е наред..Каква вегетарианска порция какво 4удо?Има немски компании в които кафето се плаща и ако искаш ядене трябва също да се ръснеш с някое и друго евро.Това променя ли факта 4е полета беше като по конец?Прави ли ги по малко добри?Не ги прави.Откога плюскането стана най важния критерии за добра авиокомпания?Не мога да ви разбера, 4естно...
Помня една пътни4ка в самолета за Амстердам, ве4е даже не помня коя компания бях резервирала...Може и Лауда да бяха,не знам ве4е, във всеки слу4ай тя се скара със Стюардесата защото на борда нямали минерална вода "Евиан. "Брех да му се видяло...голям проблем!!!
Не знам дали ако беше седнала същата тая  в един от ония самолети които се разбиха наскоро над Африка и Азия нямаше да й е все едно...
Така 4е , стига сте се правили на гранд дами. Мрън мрън мрън храната,мрън мрън мрън седалките...Какво е това 4удо?Ве4е казахме,4е има и по добри самолети от нашите, но и те  са също така сигурни и надеждни като другите авиокомпании...Колкото отменените полети-вярно е 4е е гадно и 4е създава ядове.НО понякога е по добре да се отмени полет отколкото да стане авария,не е ли така?а и досега не знам авиокомпания на която да не й се е слу4ил да отменя полета..Парадокса е, 4е не го ли отмени , и се слу4и нещо, първото което ще 4уем е"поне да го бяха отменили..."
Та,думата ми е...Като не сте доволни от полета не сте ,. но не обявявайте за не добре вси4ки ония които са доволни и които СА мнозинство...И оставете Герито на мира. Тя е също така 4лен на форума като вие и аз и едва ли е длъжна да ви бъде "Бюро справки2 относно тоя или оня полет..
Накратко, България Еър е авиокомпания като вси4ки дргуи и авторката на темата няма какво да се  притеснява да лети с тях..Това искаше да пита тя, мисля ... А не дали ще й дадат да плюска ...
П.с-  Тити и на мене ми хареса с последното си изре4ение - ей такива мрънкащи и разбира4и са всъщност тези които правят полетите не особено приятни.

# 50
  • Мнения: X
Герито, явно не си го прочела, затова ще го напиша пак
съпругът ми е бивш военен пилот и има лееека представа от управление на самолет
затова си позволих да напуша мнението му за колегите

а ти си пиши, лошо няма
нали важното е да се информираме взаимно

лек ден

# 51
  • Мнения: 2 069
Работя в туристическа агенция, за мен няма друга авиокомпания, която по-малко да я е грижа за пътниците, що се касае за премаршрутиране, преиздаване на билети, анулирани полети и места, елементарна услуга към агента ако щеш. Да не говорим колко недостъпни са по телефона - понякога отнема цял ден да се свържеш с Тарифен отдел или Спейс контрол.
Летя често Варна-София с България Еър - самолетите са направо смешка... иначе меко кацаме...

# 52
  • Мнения: 1 952
Вътрешните полети с какви самолети са?

# 53
  • Мнения: 7 110
Вътрешните полети с какви самолети са?
Май с АТР-ите на Виаджо.

Тити,   bouquet

# 54
  • Мнения: 2 069
Вътрешните полети с какви самолети са?
С ATR или BRITISH AEROSPACE.

# 55
  • DE
  • Мнения: 521
Ей с тези BRITISH AEROSPACE последно летях Франкфурт-София-Франкфурт. Все се надявам да е било инцидентно, но ако по Нова Година пак сме с такава машина, не мисля, че ще ползвам услугите им скоро отново. Ужасно тясно, по-дълъг полет с около 40 мин., неудобно и за капак самолетът беше запратен на възможно най-отдалечения край на франкфуртското летище, откъдето ни отне допълнително 15 мин. да се придвижим до терминала.
А иначе си имам резерви спрямо авиокомпанията, след като заради необявено сливане на 2 полета закъсняха с няколко часа, изпуснах връзката си с друг полет и съответно не се явих на важен за мен изпит.  Към екипажа нямам забележки, винаги са били на ниво - и стюардесите, и пилотите.

# 56
  • Мнения: 11 309
Joel,  нищо лично, но не си летяла с Хамбург Интернешънъл Mr. Green
Аз лично намирам българските пилоти за едни от най-добрите.
Летях тази година с България Еър и мога само да ги похваля. Самолетчето беше някакво британско, с кожени седалки, прилични стюардеси, тъп сандвич, но вкусно кафе и много плавен полет.
Вярно, че на Франкфурт са на майната си райна и е околосветско пътешествие да стигнеш до самолета и се моткаме много, но поне полета е стабилен, което замен е по-важното.

# 57
  • Мнения: 433
Брат ми е стюард там и е доволен и то много - пилотите са професионалисти. А и като го гледам с какво желание работи съм сигурна, че пътниците са доволни също.

# 58
  • Мнения: 33
Като чуя за тази авиокомпания и ми се обръщат вътрешностите, само веднъж пътувах с тях, едва не умрях. Климатикът точно над моята седалка беше развален, стана ми лошо, започнах да се задушавам, буквално ме пренесоха до помещението, където стюардесите си оставят количките. Там пък бяха сигурно минусови температури, духаше отвсякъде, докато се приземим вече носа ми течеше и после бях болна седмици наред. Без пари да ме карат да се кача, няма да стане

# 59
  • Мнения: 1
На сайта на А/К България Еър има customer feedback с доста въпроси. На борда на самолетът, с който летите може да попълните хартиения вариант. Възползвайте се, ако сте доволни или недоволни от нещо по време на полета. Но за пилотите отговорно заявявам, че са страхотни професионалисти! newsm10

# 60
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Гола вода- като всичко българско.

Не съм съгласна, въобще.

Искам да попитам без да се заяждам: "Кога и колко пъти сте летяли с други авиолинии?"

Преди месец, за да стигна на около 1500 км. от София, поради отменени полети "Ал Италия" ме разхождажа до Италия, Германия и Франция. И съм летяла по съвсем редовни цени на авиокомпанията, не някакви лоу-кост.
На връщане самолетът въобще не излетя, чакахме да дойде друг след 7 часа, на летището нямаше откъде да се купи един сандвич, съобщението в 11 часа за полета ни гласеше: "В 13.30 часа ще съобщим кога ще можем да ви дадем информация за полета", а когато самолетът все пак излетя, раздадоха на около половината от пътниците по едно пакетче фъстъци, а на останалите - нищо.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 17:53 от InaDot

# 61
  • Мнения: 902
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 18:01 от Mam4e Bandit

# 62
  • Мнения: 3 423
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Това показва, че не спазват изискванията.
И никак не е добре, че го правят.

# 63
  • Мнения: 902
Впро4ем трябва да добавя 4е България Еър бяха единствените коитовсеки път коли4ката ми я вземат пред самолета и на слизане ме 4акат пред самолета с отоворена коли4ка и остава само да седна малката в нея. При другите авиокомпании я полу4авах 4ак на летището , на  лентата , единият път оба4е беше стабилно потрошена... явно бяха слагали тежки неща върху нея...А малката ми казваха да я взема в скута си и да я държа така , без колани, без нищо ... newsm78

Това показва, че не спазват изискванията.
И никак не е добре, че го правят.
Кои не спазват изискванията?България еър 4е ме 4акат с коли4ката или другите компании които ми оказват да държа малката без колан на скута си?
Принципно знам 4е бебетата е желателно и в самолета да са в бейбисейфа.Като в кола.По големите де4ица от две години доколкото знам би трябвало да имат колан, стегнат плътно около телцето.. с България еър като летях малката беше в седалка, но при еди друг вътрешен полет то Хамбуруг до Мюнхен ми казаха да си я взема в скута и да не я закоп4авам , което ме озада4и ...

# 64
  • Мнения: 9 902
има си бебешки колани, детето може да е в скута, но вързано с колан за твоя колан. Колко да е стегнато определяш ти.

# 65
  • Мнения: 902
има си бебешки колани, детето може да е в скута, но вързано с колан за твоя колан. Колко да е стегнато определяш ти.
Да , зная и с такива сме летели, като беШе ве4е по-голямка.Като си беше съвсем бебе беше в кошницата.
Ина4е доколкото знам за малки бебета не се препоръ4ва да се закоп4ават с колан, някъде 4етох 4е даже можело да стане опасно за малките ако са само с колан.
4удех се само защо Ер Берлин ми казаха да не я предпазвам никак а само да си я държа в скута...

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
 newsm78

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Работя в туристическа агенция, за мен няма друга авиокомпания, която по-малко да я е грижа за пътниците, що се касае за премаршрутиране, преиздаване на билети, анулирани полети и места, елементарна услуга към агента ако щеш. Да не говорим колко недостъпни са по телефона - понякога отнема цял ден да се свържеш с Тарифен отдел или Спейс контрол.
Летя често Варна-София с България Еър - самолетите са направо смешка... иначе меко кацаме...

А, и аз от ей това съм недоволна. Както писах по-горе. На мен ми се случи точно такова назаинтересовано положение при условие, че съм си платила и купила от тях билет и разчитам да ме приберат вкъщи. Добре, че Дания е сигурна и спокойна страна, ами ако трябваше да се прибирам от някое кофти място? И ги търсиш по телефона, не ти вдигат. И искат на крака да им отидеш....... Close

# 68
  • Мнения: 3 423
Да, не са от най-гъвкавите, но
затова пък са доволно скъпи.

# 69
  • Мнения: 6 167
Никога не я мисля като вариант тази авиокомпания.  Не знам защо, бях им ядосана по едно време, после пък не предлагат нищо интересно по дестинациите, които ме интересуват.
Рядко съм летяла с тях, сигурно 1-2 пъти - стюардесите бяха зрели жени, но усмихнати, а храната беше тип манджичка и ми хареса много, в сравнение с разни бисквитки и тн. при други авиокомпании. Сега не знам как е.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Гола вода- като всичко българско.

Не съм съгласна, въобще.

Искам да попитам без да се заяждам: "Кога и колко пъти сте летяли с други авиолинии?"

Преди месец, за да стигна на около 1500 км. от София, поради отменени полети "Ал Италия" ме разхождажа до Италия, Германия и Франция. И съм летяла по съвсем редовни цени на авиокомпанията, не някакви лоу-кост.
На връщане самолетът въобще не излетя, чакахме да дойде друг след 7 часа, на летището нямаше откъде да се купи един сандвич, съобщението в 11 часа за полета ни гласеше: "В 13.30 часа ще съобщим кога ще можем да ви дадем информация за полета", а когато самолетът все пак излетя, раздадоха на около половината от пътниците по едно пакетче фъстъци, а на останалите - нищо.
И от тези съм недоволна. И от тях по причини като твоите. Полетът от Милано за Ню Йорк закъсня с 5 часа! От 9:30 ни чекираха към 13:30, заедно с полета Милано-Ню Йорк от 12:30. Не знам кво стана, имаше карабинери с ееей такива пушки в салона, лежахме по пода, ама аз като не разбрах какво ми казаха останах да си стоя седнала и невярващо зяпнала в тях Simple Smile Карабинерите обаче дойдоха след като вече бяхме закъснели с два часа поне. И двата самолета закъсняха вследствие на купона и имаше 300души опашка пред гишето на АлИталия в Ню Йорк за презаверяване на билети. Всеки изтървал връзка. Е, аз съм си бърза, сръчна и бях 3 на опашката и се уредих с билет за същия ден, ама чувах после какво става, имаше хора с билети за след 2-3 дни Twisted Evil Да не говорим, че се натрових с тяхна храна (само тва бях яла, толкова бързах) че повръщах няколко дни след това. На връщане пак АлИталия ми загубиха куфарите, нямаше ме в списъка за Рим-Милано, обаче аз (и нагла съм) ама така се вбесих, казах да спрат полета, че искам да се кача и куфара ми е на самолета (май така си ядосах съдбата да ми го загубят). Не знам какво разбра каката на гишето от задъхания ми английски, но спря полета. Бях претичала цялото летище Рим, от международни за вътрешни полети, молих се на един от тия с електрокарите за бабички да ме качи при една баба и да ме закара и мен, и без това на съседния гейт отиваше - не можело. После тоя на митницата пяна ми излезе да му обяснявам и да му показвам билета, че не ща да влизам в Италия, искам да се кача на полета Рим- Милано, за да си хвана следобед полет за Сфи затова трябва да вляза в терминала за вътрешни полети. Като не разбират английски кво търсят там?! И билета ми показвах и обяснявах, накрая се разплаках и май ме съжали.
Въобще няма да споменавам, как се оказа, че при полет с преспиване нямам разервация за хотел, при все, че предупредих и май си платих и естествено нямаше места. Добре, че имат удобни дивани по летищата.
За летище София нищо няма да кажа. Нищичко, че ще изригна Sick За полетите до Москва и обратно, също няма да говоря, ама Ту са си тясни по принцип. И крайния човек стои наклонен.
Абе аз като тръгна да летя никога не става като хората. Винаги имам проблем. Или няма място за мен защото прекалили с резервациите, или полета закъснява, или го отлагат, или ми губят багажа (понякога и го намират, ама пак нерви ми коства, защото се озовавам някъде без една дреха). Може пък причината да е в мен,а?
Това храната дали ми харесва или не - никакъв проблем не ми е, ако искам ям, ако не - стоя гладна.

# 71
  • Мнения: 22 036
Летя доста често с какви ли не компании и по мое мнение България еър си е ОК. От много малко превозвачи вм Европа получаваш лукс. Лауда държаха по-високо ниво, но отдавна. Летяла съм с витлов самолет, но не беше наш, а белгийски и беше супер комфортен и храната беше "топла". Имала съм доста гадни полети с всякакви компании, а що се отнася до рязкото кацане на летище "София", някой ми беше казал, че зависи от къде се подхожда. Ако сте забелязали има различни коридори, единия минава през центъра на София и тогава самолетът пресича границата от север, другия коридор е над Сърбия и тогава кацането е по-рязко. Да ме поправи стюардесата ако греша, но май има изискване да не се снишава много самолета на чужда територия, а то от Сърбия до София са си минути.  
Що се отнася до храната и обслужването - на мен не ми пречат, както казах летя само в Европа, т.е. на къси полети и не ми е драма. Ако трябва да летя 12 часа ще съм по-претенциозна.
Последния път летях с чешките авиолинии и седяхме на последния ред. Храната не стигна за цялата група - бяхме 8 човека. Е отмъстихме им като изпихме всичкото вино  Twisted Evil.

И за последно: Най-важното е да стигнеш жив и здрав от точка А до точка Б, всичко друго се забравя.

# 72
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Доста често използвам услугите на България Еър и съм доволна, и обслужването им е на ниво и храната. По- добре сандвич, отколкото нещо което не става за ядене. Или по- добре сандвич, които не се топли, отколкото да подпалят самолета/ случи ми се над Чукотка, в 12 посреднощ/.Между другото храната на всички авиокомпании е под всякаква критика, но това е направено с цел да се снижат разходите. Имам доста оплаквания от Луфтханза от европейските превозвачи, а Еър Канада са ненадминати в гафовете . Единственните витлови самолети които съм ползвала са на Луфтханза, самолета пълен до тавана, но за вътрешни полети в Германия бяхме 6 човека в огромен самолет.До сега не ми се е случвало български полет да го връщат от пистата, но на Луфтханза, Капитан Кук и др които летят през океяна не съм попадала, да не ни връщат 2 пъти поне от позиция за излитане.Доколкото съм чела летище София е неправилно избрано като положение, т.к. се намира в котловина и планинските върхове наоколо пречат за кацането. Също от военни пилоти съм чула, че едно е да преземиш военен самолет друго е граждански.
 На всички ползващи ползващи въздушен транспорт лек и приятен полет.

# 73
  • Мнения: 1 952
Темата  е за Bulgaria air, a не за друга компания.
Изказвам мнение и впечатление. Негативно, но не ангажирам никой друг с него.

# 74
  • Мнения: 7 716
Доволна съм.

# 75
  • Мнения: 4 651
Аааа не сте прави за манджата обаче Simple Smile
На мен ми е един от основните критерии  Mr. Green .Не защото много ми е до ядене, ама ме разсейва целия ритуал по носене на кафе, сок, храна, прибиране на остатъците. Докато се изредят тия неща и хоп, ей на стигнали сме Mr. Green Austrian Airlines най ми допадат по тоя критерий.

Доволна съм от Bulgarian Air. Някои неща ме дразнят обаче, това си е мърлящина - дрипавото перде, което отделя бизнес класа от икономичната, изпочупените пепелници на подложките за ръце на някои седалки или каквото е там въпросната зееща дупка. Не всички самолети са такива разбира се, но не мисля, че е голям разход да се сменят въпросните пердета.

А сандвича, изваден все едно от хладилна камера си е направо бял кахър Simple Smile

# 76
  • Варна
  • Мнения: 428
О, вие не знаете какво значи рязко кацане. Летете някой път с китайски авиолинии и тогава пак ще говорим. Излитат и кацат все едно дявол ги гони и ги боде с тризъбеца  smile3514

# 77
  • Мнения: 911
има си бебешки колани, детето може да е в скута, но вързано с колан за твоя колан. Колко да е стегнато определяш ти.
Да , зная и с такива сме летели, като беШе ве4е по-голямка.Като си беше съвсем бебе беше в кошницата.
Ина4е доколкото знам за малки бебета не се препоръ4ва да се закоп4ават с колан, някъде 4етох 4е даже можело да стане опасно за малките ако са само с колан.
4удех се само защо Ер Берлин ми казаха да не я предпазвам никак а само да си я държа в скута...
За детето, ако ще е в скута ти (което, естествено, е кофти вариант), е по-беzопасно да не е върzано с колан. По-скоро би преживяло свободен полет иz самолета, отколкото смаzването от тялото ти (и/или от предната седалка), което увеличава тежестта си стократно при висока скорост.
Това е единственото ми сериоzно оплакване от Бг Еър, недостатъчната сигурност zа малките, че и държат на тоzи т.нар. loop belt. Иначе zакъснения, намусени стюардеси и т.н. съм имала много с тях, но и с други авиокомпании, както пък и особено любеzно отношение и пр.

# 78
  • Мнения: 204
Не я препоръчвам на никой, по-скоро бих ходила пеш. Имала съм кошмарни пътувания с тях.

Общи условия

Активация на акаунт