Коледа и децата

  • 34 462
  • 198
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 632
Нашият тати се беше облякъл като дядо Коледа,но Боби се скъса от рев,а Рая го дебнеше да си вземе подаръка.

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Рецепта? А човечетата с какъв шаблон? Веднъж правих човеци (за собствено удоволствие, още я нямаше Мая) и ги рязах с нож, много пипкава работа излезе Rolling Eyes
Искам и за мен някой така да се грижи, да ми прави сладки, да ми украсява къщата и да ми приготвя страхотни изненади Crossing Arms Искам да съм на 4.

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не може да си на 4, разрешено ти е само да си представяш Mr. Green

Коледен календар ще направя и аз, но с кутийки под елхата. На 30 ноември се украсява у нас, тогава е моят рожден ден.
Къщичката ми харесва, но май няма да имам търпението. Но пък до Коледа има време, може да ме посети музата...

# 33
  • Мнения: 516
Много интересна тема. Осъзнавам, колко скучна майка съм. Ще се ентусиазирам тая година и ще окрада идеите ви.
Бу, миналата година пращахме имейл на Дядо Коледа от   някакъв детски сайт. И ни отговориха даже. Ще се поровя да го видя, кой беше.

# 34
  • Мнения: 494
  Бу,не е пипкава работата.С по-големият ми син правим най-обикновено тесто за меденки,но с повече мед и орехи(така ги обича).Разстилам върху една мушама на масата и с едни праисторически пластмасови фигурки правим сърчица,елхички,патенца ,полумесеци и др. такива(не помня вече откога ги имаме тия фигурки-сигурно от повече от 20 години,не е за вярване Laughing).От най-обикновена тенекия за капачки за буркани,баща му изряза една лента,загънахме я от единия край,позачукахме я и оформихме най-просто човече(долната страна оставихме остра,за да се изрязва лесно, и,разбира се,с нея боравя само аз,че е опасна Grinning).(Това и едни бисквити от ръжени и овесени ядки, са единствените сладки неща,които мога да правя-много е лесно Laughing)
  И аз искам да съм на 4,но то е за да видя отново здрави едни разкошни,огромни топки за украса,от Москва ги беше донесъл татко...Просто невероятно красиви,шарени,ярки и блестящи бяха...не съм виждала такива сега,въпреки всякаквите щуротии по магазините.Искам да съм на 4 и заради това,че докато бях малка винаги имаше сняг по празниците(само тогава го обичам, но сега го няма никакъв Laughing).Искам и да съм на 5,6 или 7,защото тогава не заспивахме със сестра ми предната нощ, преди празника(Нова година беше големият празник,тогава) и си разказвахме с мама и татко приказки за Снежната кралица,така,както си я представяхме всяка година-различна история всеки път;представяхме си къде е и какво прави тогавашния Дядо Мраз,а през деня правехме излет до близкия хълм,за да си откъснем дрян за сурвакници и късметчета...
  Впрочем идеята за къщичката е страхотна-да видим дали ще успея да направя такава,а и не е ясно дали малчо(по-малкият ми син-на 2 години е) ще я остави читава до празниците Laughing.

# 35
  • София
  • Мнения: 607
Написахме вече писмото до Дядо Коледа - пусто детско нетърпение  Laughing  Laughing И сега като ходим в магазина за играчки се залепва за влакчето, което си пожела и го глееееда.
Иначе украсяваме у нас със спрей и шаблони, елха, гирлянди, светлинки....Правя английския коледен кекс, джинджифилови сладки, купувам коледни календари с шоколадчета...
За разкриването на Дядо Коледа при нас все още е рано, но аз разбрах, че няма, когато в предучилищната дойде един Дядо Коледа с дънки...... ooooh!

# 36
  • Мнения: 24 467
Големият тази година се "изгадняри"- избъзика се с нас, че вече го е написал и го е пуснал, пък Дядо Коледа бил грамотен- щял сам да си го прочете.  Laughing Сам ще си избере шейната, която от миналата година каза, че ще иска да му вземат Мама Коледа и Тати Мраз. Очаква с нетърпение екшъна с пиратките и другите зрително- звукови благини от този сорт. Заявила съм му, обаче, че хартиените украси в къщи ще са от него. Отивам да купя ново цветно блокче и шарено тиксо.
Малкият пък още е на половина в бебешките си фантазии, та той писмо няма да пише.

# 37
  • Мнения: 1 045
Мммм обожавам Коледа  Heart Eyes Аз също още вярвам в Дядо Коледа и му пиша писма  Embarassed
Тази година смятам да направим голяма украса със всички възможни варианти ! Подаръците вече са избрани и голямата ги чака с нетърпение  Crazy Знае обаче , че първо трябва да си напише писмото и чак тогава ще ги получи  Grinning Идеята за маскиране ми харесва но не се сещам кой да изнудя да се дегизира  Rolling Eyes За сладки нямам време но ще помоля систър която е луда на тема готвене да помогне с някакви курабийка и човечета  Wink
Нямам търпение вече и за коледната украса във града която ме изпълва със страхотно настроение  Heart Eyes

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нямам и една десета от ентусиазма на всичи вас, взети заедно за украси, изненадки и тям подобни нещица около Коледа. Някак ми е мнооооооооого далечно все още.
Имаме много важни семейни и не чак сбирки и празници до тогава.
Елха украсяваме около 22-23.12. (но пък седи поне до средата на януари). Подаръците ги купуваме пак тогава.
Нашенци  Flutter... к'во да правиш... до последен косъм.  Laughing

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Всъщност, малката вече има идея какво ще иска от Дядо Коледа. Голямата се чуди дали, след като вече е ученичка, трябва да има такива детински желания...

# 40
  • София
  • Мнения: 4 867
Шани, съпругът ми е роден в края на януари. Често прибираме елхата на рождения му ден, че да не се излагаме пред гостите. Понякога обаче не ни пука и се излагаме...

Аз преди време си купих формички за сладки, в които имаше и джинджифилово човече. Абе то е ясно, че ще печем сладки, ама дали да ги докараме пак до няколко стотици, както преди 2 години. Цял ден точихме и пекохме, а накрая Габриела ме накара да ги преброя.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Убедихте ме, ще направя меденки Laughing

# 42
  • Мнения: 5 877
Рецепта? А човечетата с какъв шаблон? Веднъж правих човеци (за собствено удоволствие, още я нямаше Мая) и ги рязах с нож, много пипкава работа излезе Rolling Eyes
Искам и за мен някой така да се грижи, да ми прави сладки, да ми украсява къщата и да ми приготвя страхотни изненади Crossing Arms Искам да съм на 4.
Бу, и аз искам Simple Smileпредложи на майка си да те поглези
Ако не стане, предложи на Мая - сигурно ще й бъде ужасно забавно тя да е майката и да те глези.

# 43
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Забавно е, играхме си, докато не ме накараха да обирам с прахосмукачката ooooh!
А курабийки ще месят и моите, няма начин тази година да се избегне

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Мога ли да ви предложа снежинки за изрязване от хартия за декорации на къщи и коледни елхи? Grinning

http://www.daves-snowflakes.com/samples.pdf
http://www.papersnowflakes.com/patterns.htm
http://www.billybear4kids.com/holidays/winter/snowflake/make-it.html
http://www.allseasonsnowflakes.com/howto.html

Общи условия

Активация на акаунт