Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте, бих искала да споделя с всички вас един проблем, който ме притеснява. От една година живея с приятеля ми, който  е диабетик от втори тип . И двамата искаме да си имаме бебе, но аз ужасно много се притеснявам от това дали заболяването се предава по наследство и каква е възможността за това. Моля, ако някой има информация нека да я сподели тук.
Цитирай

София

Има фамилност в предразположението към Диабет тип 2. Но заболяването се развива при определени условия - наднормено тегло, нарушение в мастната обмяна, стрес. Т.е. изявата на предразположението може да бъде избегнато.
Цитирай
Благодаря ти Im im,
 Ти си първата която ми отговаря. Това което ми казваш до някъде ме успокоява, но бих искала да чуя и други мнения, защото ми минават какви ли не неща през главата.Понякога с дни не мога да мисля за нищо друго, а от това връзката ни страда. В неговото семейство няма други прояви на болестта и това ми е някаква утеха.Информация в мрежата има много, но не и по въпросите за наследствеността, затова се обръщам към всички Вас, който живеете с този неканен гост. ИСКАМ ДЕТЕ, но притеснението ме съсипва. 
Цитирай

София

Диабет тип 2 въобще на засяга децата, това е заболяване на хора над 30-33 годишна възраст. Ако в детска възрас не му заложиш бомби със закъснител, вероятността предразположението да се изяви в активна болест е малка.
« Последна редакция: ср, 07 ное 2007, 21:56 от Im_im »
Цитирай

София

Въпроса за факторите, причиняващи диабета са спорни в световен мащаб.
Няма научно доказателство, че диабета се предава по наследство.
Да, може да се каже, че наличието на диабет при един от двамата родители е рисков фактор.
Но не може да се твърди, че непременно ще се отрази на бъдещото здраве на детето.
Аз съм диабетичка (1 тип) от 26 години. Дъщеря ми засега е абсолютно здрава.
Цитирай

Никой не е застрахован срещу диабет още повече с болен родител. Не мисля обаче, че това може да е повод за притеснение. Всеки се ражда с някакви заложени болести, а дали ще се развият зависи от много фактори.
В нашия род почти всички са диабетици, а при мен се отключи множествена склероза- друго уж наследствено заболяване.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.