Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Не знам нормално ли е - досега в много редки случаи ме болеше, като ме рита, а напоследък дори само като се намества по-рязко усещам болка и то най-вече долу в областта на яйчниците. В 30 г.с. съм и вярно, че я усещам вече доста наедряла, но дали така трябва да е?!
Цитирай

Le 78

zdravei, naty!
pisha ti chestno kazano nai-veche zashtoto dosega si edinstvenata koiato ima sashtata kartinka kato men Very Happy  Very Happy
za sajalenie ne znam dali shte sam ti mnogo ot polza, shte spodelia prosto moia opit-az sashto chakam bebka, v 32 g.s sam i dosega nikoga ne sam chuvstvala bolka ot ritnitzite i, makar che az sashto veche useshtam silni udari na goliaaaamo momitche! pitam se dali e normalno da te boli? nai-veroiatno da, ne iskam da te pritesnia, pri vsiaka bremenna e razlichno, no ako se setish sledvashtia pat moje za vseki sluchai da pitash gynekologa si....

leko bremeneene!
Цитирай

Варна

Здравей, Naty!
Аз съм в 31 г.с. и често ми се случвало да подскачам от болка, когато бебо мърда, но не ме е боляло много силно. Мисля, че ми се е случвало, когато бебо се е обърнал с крачета и ръчички навътре към моите органи - напоследък често застава така и когато се завърта или каквото там прави ме позаболява тук-там.
За всеки случай попитай твоя гинеколог дали е нормално така да те боли.
Желая ти леко бременеене Very Happy
Цитирай

У дома, при моето семейство

Миличка, аз утре влизам за индуцирано раждане. От както съм влязла в 9м, усещам много силни ритници навсякъде, по ребрата, яйчниците и много други места. Питах моя лекар и той ми каза че с наближаване на раждането намаляват оклоплодните води, и затова започваш да усещаш бебето по усезаемо и болезнено ритниците. Така че не се притеснявай, но все пак може да попиташ лекаря си.
Леко бременеене, малко остана! Laughing
Цитирай

Здравей, Нати,
Дано да съм ти от полза, понеже от известно време и мен ме тревожи същият въпрос, та питах няколко познати лекари дали е нормално. Отговорът беше "Да". Твоето бебче е вече достатъчно голямо, а и сигурно ти си по-чувствителна към болка.
При мен също ритничетата са доста болезнени, макар че съм едва 22-ра седмица, но бебетата ми са 2 и дори в някой дни, когато ритат едновременно, ми се налага да гълтам Папаверин, за да не ми предизвикат контракции. Най-силна е болката, когато се преобръщат или се удрят в корема ми и там се появяват издутинки.
Имай предвид, че с всеки изминал ден на бебето му става все по-тясно и то се удря във всички органи наоколо. Знам, че към края на бременността би трябвало движенията да намаляват, заради малкото пространство. Не се притеснявай, а се радвай на малката сладурка, която расте в теб, а за по-силните болки питай лекаря си какво да пиеш.
Цитирай
Цитат на: mariakara
zdravei, naty!
pisha ti chestno kazano nai-veche zashtoto dosega si edinstvenata koiato ima sashtata kartinka kato men Very Happy  Very Happy
za sajalenie ne znam dali shte sam ti mnogo ot polza, shte spodelia prosto moia opit-az sashto chakam bebka, v 32 g.s sam i dosega nikoga ne sam chuvstvala bolka ot ritnitzite i, makar che az sashto veche useshtam silni udari na goliaaaamo momitche! pitam se dali e normalno da te boli? nai-veroiatno da, ne iskam da te pritesnia, pri vsiaka bremenna e razlichno, no ako se setish sledvashtia pat moje za vseki sluchai da pitash gynekologa si....

leko bremeneene!

Привет, Мария!
И двете сме зодия близнаци, един набор, очакваме бебки и то горе-долу по едно и също време и на всичкото отгоре сме си избрали една и съща картинка...интересно...
Цитирай
Благодаря на всички!!! Весело настроение и да се радваме на прекрасното време!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.