МАС НА ДУПЕТО???

  • 4 640
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 75
Здравеъте мамчета! Искам да ви питам дали някога сте използвали мас за дупето на бебетата ви? Ние се мием при вяско ядене и се пробвали какво ли не за кожата на дупето на бебето ни - Тридерм, Универтан, Бочко, Здраве и сега използваме крем на Мустела, но нищо не помага. От вчера е пак със зачервено дупе и имаше пъпчеци и сега е започнало да се бели и е много зачервено. Изчетох всички статии в сайта за подсичане но никой не пише за мас. Мен ми се струва, че между лекарствата един път й сложихме мас и се оправи.Благоря ви предварително

# 1
  • Мнения: 5 362
Отиди в някоя по-голяма аптека и помоли да ти направят крем за подсечено дупе.При Калина от такъв крем ефекта беше при второто намазване Peace
Не се занимавай с тези МАСнотии Sick

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Не е хубаво да се маже бебе с мас.Темата е обсъждана многократно-днешните прасета се хранят с всякакви боклуци,тъпкани с хормони за по-бързото им наддаване на тегло.Освен това и ги третират с антибиотици.Всички тези токсини се отаяват в големи коцентрации в подкожната мазнина на пигито.После си представи как всичкия този боклук го втриваш право в кожата на бебето си.Освен това маста алергизира,запушва порите и вони ужаааасно Sick
За подсичането-пробвай да миеш дупето с отвара от смрадлика,мажи с кашичка от хума,крема Павлодерм или продукти на Мустела,А-дерма и т.н. марки медицинска козметика...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
А между всички мазила смени марката на пелените, които ползваш. Сменяй ги по-често и оставяй голо дупето по възможност по-дълго. Мий при всяко преобуване и подсушавай много добре след това. Не използвай мокри кърпички. Мас не съм ползвала, не мисля, че ще помогне. Ще запуши порите и може да влоши нещата.

# 4
  • Мнения: 885
Здравеъте мамчета! Искам да ви питам дали някога сте използвали мас за дупето на бебетата ви? Ние се мием при вяско ядене и се пробвали какво ли не за кожата на дупето на бебето ни - Тридерм, Универтан, Бочко, Здраве и сега използваме крем на Мустела, но нищо не помага. От вчера е пак със зачервено дупе и имаше пъпчеци и сега е започнало да се бели и е много зачервено. Изчетох всички статии в сайта за подсичане но никой не пише за мас. Мен ми се струва, че между лекарствата един път й сложихме мас и се оправи.Благоря ви предварително
Слагай пудра на дупето.Това ми го каза козметичка,когато нашето дупе беше ужасно зачервено и нищо не помагаше,даже имаше и малки ранички.В момента ползвам тази на Nivea и съм много доволна.

# 5
  • София
  • Мнения: 974
А между всички мазила смени марката на пелените, които ползваш. Сменяй ги по-често и оставяй голо дупето по възможност по-дълго. Мий при всяко преобуване и подсушавай много добре след това. Не използвай мокри кърпички. Мас не съм ползвала, не мисля, че ще помогне. Ще запуши порите и може да влоши нещата.


Подкрепям напълно, и само ще добавя, че вероятно не се касае само за подсичане и е хубаво да направиш консултация с лекар Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 170
Момичетата са ти дали добри съвети, но мисля, че  трябва да отидеш на лекар. Ако педито не знае какво е, отиди на кожен. Сина ми имаше гъбички, но според педито беше претоплен, добре че аз настоях въпреки претоплянето да отидем на кожен и проблема се реши.

# 7
  • Мнения: 9 973
да си чула,че маста е лечебна?и свекито все мрънка мас,та мас........ #2gunfire

# 8
  • Мнения: 8 917
Пробвай с кремче, правено в аптека. Peace

# 9
  • Мнения: 1 204
на мен свекито ми даде крем с който се мажат в операционната  Rolling Eyes правен е,но за сьжаление незнам какви са сьставките  ooooh! ако разбера ще пиша,мойто момче е с много чувствителна кожа и аз му бях купила Мустела,но да ти кажа тя не важи пред другия  Naughty
само от едно намазване и всичко изчезва веднага  Peace
ако имаш някой познат който да работи в операционна помоли го да ти донесе малко да пробваш,вьрши чудеса  bowuu
а да и аз си правих опит да слагам мас няколко пьти,но нямаше никакьв резултат  ooooh!

# 10
  • Мнения: 554
Отиди в някоя по-голяма аптека и помоли да ти направят крем за подсечено дупе.При Калина от такъв крем ефекта беше при второто намазване Peace
Не се занимавай с тези МАСнотии Sick

 Peace И ние с такъв се оправихме след като нищо не помогна.

Казали са ти и за пудра, но на нас ни щипеше и още повече се зачервяваше, затова ако искаш по-добре пробвай първо с крема и успех Peace

# 11
  • Мнения: 1 477
Пробвай с Имазол.На малкия му премахна зачервяването с 3 мазания.

# 12
  • Мнения: 7 201
На Дани му помогна това кремче,но е от Германия.

Ако можеш да поръчаш на някой или някъде да ти го пратят-много е ефикасно!

# 13
  • Мнения: 10 758
И двете си деца съм мазала с крем, направен в аптека.
А пробва ли с Цинкова мас?

Ох, заглавето е уникално Joy

# 14
  • Мнения: 487
А в аптеките без рецепти ли ги правят тези кремчета?

# 15
  • Мнения: 10 758
А в аптеките без рецепти ли ги правят тези кремчета?
Да.
Само че, трябва да е аптека, в която правят лекарства.Не във всяка е така.
Казваш - кремче за подсичане и те ти го правят.

# 16
  • Мнения: 554
А в аптеките без рецепти ли ги правят тези кремчета?

 Не знам в София имате ли Санита, но аз от там си го взимам, предполгам в по-големите аптеки трябва да го правят.

# 17
  • Мнения: 75
А в аптеките без рецепти ли ги правят тези кремчета?

 Не знам в София имате ли Санита, но аз от там си го взимам, предполгам в по-големите аптеки трябва да го правят.
Аз живея с Пловдив някой да знае къде мога да отида да ми направят такова кремче?

# 18
  • Мнения: 545
На дъщеря ми много  й помогна крем Павлодерм!Пробвай,ако искаш,но все пак защо не отидете до педито?
Успех! Hug

# 19
  • Мнения: 55
Здравейте момичета!
Явно предпочитате модерните и скъпи кремчета, които се продават на нашия пазар на супер цени, а имате много погрешна информация за лечебните свойства на свинската мас. Наистина, ако е купена от магазина, и обогатена с различни консерванти, не става. Ние сме общо шест майки, раждали по едно и също време приблизително, децата ни са на по три и четири месеца, и ги мажем след всяко къпане със свинска мас - домашна, допълнително избелена. Нито едно от децата не е имало проблеми. Моят син, след като ни изписаха от родилния дом, започнах да га мажа с бебешкото олио на oriflame, и до сутринта беше с обрив. От тогава ползвам само свинска мас и съм много доволна. Тя няма остатъчна миризма като купешката и е супер за нежната му кожичка. Забравих да спомена, че синът ми е много бял, и с много чувствителна кожа, ако не е св мас, не знам, как би понесъл памперсите - пробвали сме всички най-добри марки.

# 20
  • Мнения: 2 978
Само смрадликата помогна, когато Симона имаше проблем.

# 21
  • Мнения: 268
 Вземи си Лечебна пудра на марката Пиджин,няма да съжаляваш,при нас само за няколко часа се усети подобрение PeaceКупих си го от м-н Штъркел

# 22
  • Мнения: 10 758
Забравих да спомена, че синът ми е много бял, и с много чувствителна кожа, ако не е св мас, не знам, как би понесъл памперсите - пробвали сме всички най-добри марки.
Синът ми също е много бял и с чуствителна кожа, но не е имал проблеми до сега от купешките кремчета.Само когато му никнеха зъбите, се зачервяваше.
Може би проблема при теб е бил, че си го мазала с Орифлейм Thinking

# 23
  • Мнения: 46 492
Здравейте момичета!
Явно предпочитате модерните и скъпи кремчета, които се продават на нашия пазар на супер цени, а имате много погрешна информация за лечебните свойства на свинската мас ...

По-скоро ти не си запозната с опасностите, до които води употребата на мас, пък било то и домашна и безсолна.

Не се получва проблем при всички, но е достатъчно да стане при твоето дете.

Майка ми получи обрив след мазане с мас, домашна, от прасето на баба ми, оработена точно, както трябва.

На пазара има и евтини, и скъпи. Аз лично купувах "Бейби тан", безотказно действие на цена 1.20 лв., не го определям като скъпо  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 288
Здравейте момичета!
Явно предпочитате модерните и скъпи кремчета, които се продават на нашия пазар на супер цени, а имате много погрешна информация за лечебните свойства на свинската мас. Наистина, ако е купена от магазина, и обогатена с различни консерванти, не става. Ние сме общо шест майки, раждали по едно и също време приблизително, децата ни са на по три и четири месеца, и ги мажем след всяко къпане със свинска мас - домашна, допълнително избелена. Нито едно от децата не е имало проблеми. Моят син, след като ни изписаха от родилния дом, започнах да га мажа с бебешкото олио на oriflame, и до сутринта беше с обрив. От тогава ползвам само свинска мас и съм много доволна. Тя няма остатъчна миризма като купешката и е супер за нежната му кожичка. Забравих да спомена, че синът ми е много бял, и с много чувствителна кожа, ако не е св мас, не знам, как би понесъл памперсите - пробвали сме всички най-добри марки.
Аз не с мас, а с преварен зехтин, и ние се обривахме от купешки мазила

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Щом си мислиш, че маста ви е помогнала, мажи с мас. И аз мажех Луси САМО с мас. Тя също е много бяла и с много чувствителна кожа.

# 26
  • Мнения: 107
и аз мажех с домашна мас и детето ми се чувстваше перфекно защото от всички  други работи правеше обриви..само мас и невен на крем му помогнаха но си бяха дома6но приготвени....

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не съм мазала с мас,но след като вече сте го правили и е имало ефект....ти решаваш.

# 28
  • Мнения: 1 426
Щом маста ти помага, мажи го с мас - какъв е проблемът?

# 29
  • Мнения: 2 100
А между всички мазила смени марката на пелените, които ползваш. Сменяй ги по-често и оставяй голо дупето по възможност по-дълго. Мий при всяко преобуване и подсушавай много добре след това. Не използвай мокри кърпички. Мас не съм ползвала, не мисля, че ще помогне. Ще запуши порите и може да влоши нещата.


Подкрепям напълно, и само ще добавя, че вероятно не се касае само за подсичане и е хубаво да направиш консултация с лекар Peace

 Peace

# 30
с 2 ръце съм за преварения зехтин. Peace И 1-вата дъщеря я мазах с такъв,2-рата сега също с това мажа. Но зехтина да е от студено пресования, екстра върджин, по-съпичък е, но го има в малки опаковки и се използва много по малко. КАто се роди втората беба и кожата и се белеше почти навсякъде, не знам защо. Тогава чух в едно предаване, че когато се бели кожата не трябвало да се маже с мазнина......... намазах я с бебешко мляко и на другия ден беше още по-зле. Като започнах със зехтина за 1 седмица се излющи каквото се излющи и кожата се оправи. Освен това още не съм чула някой да каже, че захтина запушва порите на кожата, както казват за мастта.
А за дупето го мажа с крема на нивеа против подсичане, в тубичка е и съдържа 20% цинков окис-даже цинковия крем в аптеките съдържа по-малко. Но ако е много зле вероятно не е просто подсичане или ВЕЧЕ не е просто подсичане и добър дерматолог ще ти е най=полезен. Като прочетох с какви кремове го мажш това дупе направо се уплаших честно казано.Например тридерма е много силен и не знам дали изобщо трябва да се използва при бебета/сега не мисе търси лекарствената му листовка/ .На съпруга ми дори лицето му забраниха да си маже с тридерм, защото бил много силен и не бил подходящ, а камо ли за дупето на едно бебе.

# 31
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има вероятност от маста дупето на бебето да стане алено червено!Тя много загрява и като се запари с памперса ooooh! ooooh! ooooh!....не рискувай!

# 32
  • София
  • Мнения: 161
Момичета всички знаете, че лекарите отричат да ядем пържено, защото съдържа много КАРЦЕРОГЕННИ вещества... замислете се какво е свинската мас, получава се при пържене, много пържене при това на сланина, пълна е с карцерогенни, а те както знаете образуват раковите клетки... Аз съм много ПРОТИВ маста, говорих с много дерзатолози и съм си изградила мнение по въпроса....
моят син е с много чувствителна и проблема кожа, нас ни спаси Експипиал бадемово масло, специално разработен продукт за деликатна бебешка кожа....

# 33
  • Мнения: 941
съвета ми е често миене на дупето, ако е акало макар и колкото трошичка със бебешки сапун, и мазане с кремчето на хипп, при нас много добре се повлиа дупето, и вече нямаме тоя проблем, много е добро

# 34
  • Мнения: 422
На първото посещение на педиатърката в къщи ми каза да преваря домашна мас и с нея да мажа дупето, и аз като повечето от вас реагирах бурно и категорично отказах.Ползвам Бочко и няколкото пъти , когато ми се случвало да сме с червено дупе мажех с Бейбитан и съм много доволна.Но веднъж се случи да я пратя при родителите на съпруга ми за два дни и от бързане бях пропуснала да сложа кремчето в багажа й.Обадиха се и питат с какво да мажем, казах с нищо и до вечерта с червено дупе.Свекървата не ме питала и намазала с домашна мас, минало на детето и като си я прибирахме тя ме извести.От тогава вече три седмици си я мажа с мас, като се замисля мен с какво са ме мазали.

# 35
  • Мнения: 611
Ami shtom masta deistva dobre i dupeto se opravia neka si ya maje momicheto. Az po princip sam protiv tezi babeni devetini ( "osoliavane" na bebeto, mazane s mas i dr.), no shtom i pomaga neka si go maje, A i nas edno vreme s kakvo sa ni mazali,kogato e niamalo takiva kremcheta? i pak sme si jivi i zdravi, taka che maji si  go shtom beboka se chustva dobre. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми рядко е бил с възпалено дупе- и 5 часа наакан да стои диването не се е подсичало Twisted Evil
Използвала съм мас първата зима за около месец- мажех му цялото тяло ,но не му понесе,много е бял и от мастта се загряваше кожата му почервеняваше и не можеше да спи....
Поради тази причина спрях да го мажа,не че имам нещо против това,напротив ако помага на някой не виждам нищо лошо Peace

Общи условия

Активация на акаунт