Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bouquetЗдравейте дами,
Нуждая се от вашата помощ. Купих бишкоти с идеята да направя  нещо с тях за 08 .11. 07. Детето ми има имен ден. Рових и търсих, но не намерих нищо интересно .Моля ако някоя от вас има нещо интересно да помогне. Благодаря ви предварително.  bouquet  bouquet
Цитирай

UK, Harlow/София

Като пуснах търсачката и излязаха ПЕТ страници с рацепти за бишкоти само от форума.За GOOGLE да не говорим!

Как да разберем за теб кое е интерсено и кое не?!Или е по-лесно да се пусне тема, токолкото да се потърси нужната информация Crossing Arms
Цитирай

Twisted EvilОХ Биляна--извинявай ,че съм те ядосала с въпроса си .
За първи път си позволявам да пусна тема при вас благодаря ти за топлото посрещане .Търсих в GOOGLE но не попаднах на нищо интересно. А ти приеми .че не всички са отворени като теб и може да им хора които се нуждаят от помощ при работа с търсачки намиране на информация от нета .Благодаря ти за тона и моля модератора да ми изтрие темата .Имах нужда от помощ.---- а не от зъбла    bouquet
Цитирай

София

Ето ти една рецепта, не знам дали ще ти хареса, но се надявам  Laughing

Желатинова крем-торта

6 белтъка се разбиват на сняг с 2/3 ч.ч. захар.
6 жълтъка се разбиват с 1 с.л. брашно и малко прясно мляко
1/2 л. пр. мляко се кипва с 1/3 ч.ч. захар. Прибавят се жълтъците и се сварява до рядка каша. Като изстине, се прибавят 2 ванилии. Прибавят се 2 с.л. желатин, разтворен предварително във вода. С леко бъркане се добавят белтъците.
Разделя се крема на две. В едната се поставят 2 с.л. какао, разтворени в малко мляко и леко загрети на котлона. (внимава се да не загори какаото)
В тортена форма с отделяща се стеничка се изсипва по 1 с.л. от жълтия и кафявия крем, като се редуват.
Отгоре се нареждат бишкотите (2 пакета), потопени в малко мляко с 1-2 с.л.ром. Поръсват се печени орехи, счукани на едро. Отгоре отново се нарежда крем по 1 с.л. жълт и кафяв. Слага се в хладилника, за да се желира.

Извинявай, малко е объркано, но нямам време да го напиша като хората. Прецени колко желатин ще сложиш, защото рецептата ми е от мноооого отдавна и тогава се ползваше руски насипен желатин.
Ако пробваш, кажи как е станало. Laughing
И да кажеш кои имена празнуват на 8.11.  bouquet
Цитирай

http://kitchenbg.com/content1_2.php?id_art=83
 http://www.babapena.com/?cat=13
 http://gotvarstvo.georgievi.net/a/bishkotena_torta
 http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=1130
Цитирай

UK, Harlow/София

Нищо, че съм зъбла 35, отстоявам си на написаното. Very HappyПоне уточни какво имаш като идея, за да може някой да ти даде съвет.Ако ли не, въпреки, че форумът не е мой за да съм гостоприемна, ще ти копирам всички рецепти от тук и гугъла Flutter
Цитирай

Love Love :love:krikri  Благодаря-- групата на Дюкан винаги е готова да протегне ръка за помощ, ето за това съм горда ,че съм част от вас ,благодаря ти пак за стотен път.
   :bouquet:aleks -благодаря, че си отделила време за мен и ,че си ме разбра какво ми трябва. Извинявай ако съм те затруднила с неточния въпрос. Благодаря .
    chef  chef  chefБиляна --нямах предвид, че ти си зъбла ,а че ми се зъбиш. Грешката е моя ,че не уточних, че търся сладкиш с бишкоти, а не телешко с тях .Благодаря за помоща .  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай

Габрово

Ето и от мен
Мока Щарлота
14 грама желатин се накисва в хладка вода.4 жълтъка 150 грама захар ,2 ванилии и 1 супена лъжица какао се разбират на крем.Прибавя се 4 супени лъжици кафе еспресо..Желатинът се разтваря на водна баня и бъркайки ,постепенно се добавя към жълтъчено - захарния крем.Оставя се дасе охлади.
Белтъците и 400 мл. сметана се разбиват поотделно.Постепенно се смесват с другия крем.
Бишкоти се подреждат плътно на дъното на тортена форма и се поръсват с готовото кафе еспресо..Около стените на формата вертикално плътно се слагат бишкоти .Част от крема се заделя за гарнитура, а останалия се изсипва във формата.Готовата шарлота се оставя за 2 часа в хладилника.Украсява се с останалия крем, може и с шоколадови пурички или настърган на едро шоколад и се поръсва с какао.
Цитирай

UK, Harlow/София

Very HappyВ такъв случай, ето сладкиш с бишкоти, който много хареса на семейството ми.Може да се направи само от компот, не са задължителни пресните плодове.

Плодов сладкиш с бишкоти

Избират се плодове по желание.Аз сложих плодовете на един компот от праскови+ 2 пресни праскови и една кофичка от кисело мляко замразени ягоди.

3 пакета бишкоти от по 125гр. единия, 3 кисели млека, едно пакетче кокосови пръчици, 3 пакета желатин. 1ч.ч. пудра захар, прясно мляко.

Киселото мляко и захарта се разбиват хубаво.Плодовете се пасират и се прибавят към млякото, след което се добавят и кокосовите пръчици.Сместа отново се разбърква много добре.

Трите пакета желатин се разтварят във вода според указанията на опаковката.След като се снеме от водната баня и се охлади се прибавя към киселото мляко.Бишкотите са потапят за много кратко в прясното мляко и се редят на дъното на дълбок съд.След това се заливат с желатиновата смес, слага се пак ред бишкоти, до изчерпване на количеството.По желание сладкиша може да се украси с настърган шокаолад, плодове, или сметана.Добре е да престои една нощ в хладилника.

Добре доша във форума Love Wink

Цитирай

В лудницата на 2-рия етаж.

Аз като чуя за бишкоти и се сещам за тирамису.Пусни търсачка,има много рецепти за тирамису.

Биляна-много ми хареса твоята рецепта,ще я пробвам в най-скоро време.  bouquet
Цитирай

UK, Harlow/София

Биляна-много ми хареса твоята рецепта,ще я пробвам в най-скоро време.  bouquet

Наистина е много лек и вкусен.И най-вече подходящ за деца.Ще чакам да споделиш впечатлението си и ти Love
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.