МБАЛ "СВЕТА СОФИЯ"-на Мазнейкова

  • 63 738
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Изчетох цялата тема и си позволявам и аз да коментирам защото имам впечатления от "първа ръка", а не преразказани от съседки, приятелки и т.н. Проследяването на бременността ми беше изцяло в Света София, записах се там на ЖК и получих безплатно изключително добро обслужване - многократни изследвания с ехограф, записи на тонове, изследвания на кръв и урина няколко пъти и т.н. Изключително съм доволна от лекарката, която ми водеше консултациите (д-р Павлова). Самото раждане беше секцио, извършено от Д-р Мазнейкова и Д-р Павлова.

Доволна съм от целия екип - всички лекари, които минаваха на визитации, както и акушерките (може би с изключение на една, която ми се стори доста некомпетентнта и наистина се бях поизплашила едната нощ когато тя беше дежурна при бебоците. За съжаление не знам името й). Голямо улеснение е и че не се налага да постъпваш с два сака багаж - те осигуряват абсолютно всичко, включително нощници, които се сменят колкото често пожелаеш. Освен това аптеката долу е много добре заредена с всякакви неща, нужни на новоизлюпени майки и бебета.

Аз имах много неприятни изживявания в края на бременността - в началото на седми месец се събудих в два през нощта с ужасни болки в стомаха и хукнахме към бившата "Тина Киркова". Няма да коментирам как се отнесоха към проблема, но след като подписах декларация, че се отказвам от преглед отидох директно в МБАЛ "Света София". Изцяло на д-р Мазнейкова дължа това, че ми диагностицираха проблема навреме (оказа се възпален апендисит) и след няколко часа ми направиха успешна операция без усложнения за бебето. Не ми се мисли какво щеше да стане ако бях останала в Тина Киркова или ако бях отишла някъде другаде, можете да се досетите как се диагностицира възпален апендисит при бременна в 7ми месец, когато всички вътрешни органи са се разместили.

Ами това са моите впечатления от клиниката. Хванах се да пиша защото като чета коментарите имам чувството, че има две доктор Мазнейкови, иначе не мога да си обясня как някой може да я нарече "абсолютно некомпетентна".

# 16
  • Мнения: X
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

Afinora, за съжаление не помня цените, но в лабораторията взимат кръв за БХС (пак се изпраща в Майчин дом, естествено) и д-р Мазнейкова е една от най-добрите за фетална морфология, аз ходих при нея.

# 17
  • София
  • Мнения: 771
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

В сайта на клиниката има ценоразпис и там пише всичко.

# 18
  • Мнения: 559
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.

В сайта на клиниката има ценоразпис и там пише всичко.

Аз нещо не можах да открия цени за БХС и Фетална морфология  newsm78

# 19
  • Мнения: X
Ето линк http://www.mbal-sofia.com/uploads/prices.pdf

ФМ + Доплер при д-р Мазнейкова е 70 лв, иначе само ехографски преглед на бременна е 50. Не видях цена за БХС, но можеш да питаш на регистратурата

# 20
  • Мнения: 561
Данделион, обаче в ценоразписа, който с дала няма цени за раждане. Имаш ли представа колко струва в момента?

# 21
  • София
  • Мнения: 461
Аз родих там секцио,заради тесен таз ,а не защото някой ме е накарал.Септември цената беше 1400 а за нормално 1200. В сайта са дадени цени,ако не си здравноосигурен.
А дали съм доволна-ДА,И ТО МНОГО Peaceот абсолютно всичко-персонал,екип,храната също беше супер.Много ми помогнаха и да закърмя бебето,за целта дойде акошерка и ми показа как да стимулирам лактацията и да придържам беба.
Обстановката влобще не е болнична,което много ми допадна.Ако имаме друго бебче пак ще изплаче там! Grinning
Колкото до ФМ-ходих при д-р Мазнейкова в 6месец и струваше 80лв

Успех, и леко раждане! newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 771
Всички, които се интересувате от цените, по-добре питайте в самата клиника, защото има разминаване. В една друга тема бях писала, че бяхме 4 момичета със секцио в една стая и 2 бяхме на една цена, другите 2 на друга и то съвсем различна. Говоря все за здравноосигурени пациенти, т.е. разликата не идва от това.

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Да,по-добре е да се пита в самата болница!Така грешки няма! Naughty

# 24
  • Мнения: 142
Септември цената беше 1400 а за нормално 1200.
Така ми каза и моя доктор, който работи с клиниката. Радвам се че повечето мнения са позитивни, защото е наистина трудно човек да избере къде да роди.  Peace

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Момичета, а някоя от вас правила ли си е БХС и фетална морфология при Мазнейкова? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете мнението си за тези изследвания и какви са цените. Благодаря ви предварително.
Аз правих ФМ при Мазнейкова преди около 4 седмици много съм доволна.Цената беше 80лв. като ми записа и диск с беба. Hug

# 26
  • Мнения: 11
Zdravei Aelia
Ti pri koi lekar hodi6 na konsutacii ?
Za6toto i moia lekar raboti v sa6tata klinika i az mislia d aragdam tam.

# 27
  • Мнения: 252
моля някоя майка, която е раждала секцио в тази болница, да каже  дали и кога са и правили тест за алергии към упойките. моята зълва роди там вчера и направи страхотна алергия-подута е и е обрината. казва, че не са и правили тест, а само са и взели кръв и урина миналия петък.

# 28
  • Мнения: 252
оказа се, че на нито една от майките със секцио, не е правен такъв тестза алергия към упойките. това според мен е меко казано несериозно. доколкото знам се правят такива тестове преди каквато и да е операция. освен, че не и направиха такъв тест и тя получи алергия, не и обърнаха и особено внимание-обещаха че ще я види специалист, и в крайна сметка такъв изобщо не се появи. пиша го, за тези майки, които са решили да раждат там-искайте да ви направят тест-ако имате алрегия към някоя от упойките, може да се окаже с тежки последици.

# 29
  • Мнения: 252
забравих да напиша и още нещо-на въпросите на майките, свързани с бебетата, персонала е отговарял лаконично-"Не сте ли ходили на училище за родители, та ни питате?"

Общи условия

Активация на акаунт