Училище за бъдещи майки -помага или пречи?

  • 1 028
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Специално аз съм много "За" тъй като все пак родих и късно - на 29, но с много трепет си очаквах малкото слънце се замислих - добре, все ще го родя, а после? Отговорът дойде самичък когато ме поканиха да присъствам на едно такова събиране - лекциите бяха много интересни и след като "завърших" имах отговор на много свои въпроси от как ще протече раждането (нормално раждане беше) до грижите които изисква и самото бебе, кърмене и други неща които и досега са ми полезни, а още се обръщам към акушерката която го водеше и ми се обяснява с много търпение. Само един пример ще ви дам - три часа след раждането вече ми беше в ръцете и си я преоблякох без да се страхувам че е толкова малка и крехка, а памперсите и в болницатаси ги сменях само аз и на шестия час вече сучеше Шато маман!!!!!

# 1
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Е, то че помага е ясно! А защо мислиш, че може и да пречи?

# 2
  • Мнения: 28
Не мисля така иначе не бих я отворила тази тема, но много майки не са на това мнение

# 3
  • Мнения: 766
На мен лично много ми помогна  Peace
Въпреки че и аз родих на 30 години, много се притеснявах че няма да знам какво да правя малкото човече после  Embarassed Като и katim е писала няколко часа след раждането ми беше в ръцете и сучеше без проблеми, преобличах го, памперси сменях   Laughing
А не е и за подценяване и че по време на раждането ми беше спокойно, защото знаех какво се случва с мен и детето в даден момент Peace

# 4
  • Мнения: 4 621
При всички случаи помага Peace

# 5
  • Мнения: 221
Аз лично нямах възможност да посещавам подобни училища и курсове за бъдещи майки, понеже работех до последно, но смятам, че определено биха помогнали PeaceНай-малкото, защото освен нещата, които ще се научат, ще имаш възможността да се срещнеш с жени, чиито проблеми и разговори са тясно свързани с твоите PeaceВ работата трудно можех да дискутирам теми за плаценти, контракции и модели на бебешки биберони Shocked

# 6
  • Мнения: 1 894
Разбира се,че помага. Peace
Цялата информация,която получаваш там, срещите със специалисти на които можеш да зададеш въпросите,които те възнуват, опита който можеш да споделиш с останалите бъдещи майки там,контактите и приятелствата,които можеш да създадеш....
Не виждам по какъв начин би могло да пречи.

# 7
  • Мнения: 6 164
Със сигурност не пречи. Поне не се сещам как би могло. Аз не съм посещавала курсове, не съм и пипала бебе преди това, но с моето се справих от раз, инстинкт ли е, не знам. Има майки, които се притесняват повече, и няма лошо да понаберат смелост и да се отпуснат с такъв курс.

# 8
  • Мнения: 545
Не смятам,че би могло да попречи по някакъв начин!Аз лично не успях да посещавам такова,защото работех по цял ден,но искрено съжалявам!С дъщеря си се справих от първия момент,не ме е било страх да я преобличам,въпреки че беше със счупена ключица,но не бях подготвена за самото раждане!
Наистина не разбирам как би могло да попречи? newsm78

# 9
  • Мнения: 3 069
За ма йките на които ще им е за 1-ви път го препоръчвам, но ако вече сме отгледали едно дете няма смисъл да се ходи.

# 10
  • Мнения: 2 066
При всички случаи помага Peace
Някои не са на това мнение  Confused на мен ми бяха казали че е по-добре да незнам много  newsm78 така и не разбрах защо 
На мен ми беше приятно когато ходех  Grinning

# 11
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не съм посещавала подобно училище и съжалявам, че нямах възможност. Мисля, че е полезно.

# 12
  • София
  • Мнения: 9 083
Помага, но не трябва всичко да се приема за чиста монета. Там много здраво се насаждаше, че, ако почнеш да дохранваш с АМ, до една седмица ще ти спре кърмата и бебето ще се отбие. Което за мен са си чисти глупости. Аз кърмих и дохранвах с АМ 5 месеца. Спрях кърменето по собствено желание след това.

# 13
  • Мнения: 247
Аз също смятам, че помага. За сега не съм посещавала подобно училище, но с удоволствие бих ходила. За съжаление лекциите са сутрин от 9.30, а аз тогава съм на робота. За сега смятам да си ходя до последно, но ако си остана в къщи със сигурно ще ходя на лекциите. Хубаво е да зададеш въпросите си на специалистите, а и да се срещнеш със себеподобни, с които да споделиш тревогите си. Както пише една мама, не всичко трябва да се взема за чиста монета. До колкото знам, на някой от лекциите представят определени марки козметика, насаждайки ти, че точно тези са най-добрите. Но в крайна сметка всеки сам избира.

# 14
  • Мнения: 177
Според мен помага, аз ходех на такова училище от списание "9 месеца". Много ми помогна. Продължавам да  го посещавам, когато има теми за бебета.

Общи условия

Активация на акаунт