За пръв път в детската градинка - 4

  • 12 198
  • 282
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 406
ние събрахме по 40 лв-за помагала и играчки, поръчахме книжките на Моливко и в понеделник вече ще са в групата.
четох доста противоречиви мнения в Нет-а за тази поредица, но заседнах в една книжарница и ги разгледах подробно. харесаха ми, а като гледам, останалите родители нямат мнение или просто не го изразяват  Sad
моето дете знае дните на седмицата, но не осъзнава като че ли поредността им,а по- скоро само събитията, които се отнасят към този ден...пробва се сутрин естествено- днес е неделя- значи ще ходим на село или нещо подобно...

# 61
  • София
  • Мнения: 7 097
децата ви знаят ли какво е събота и неделя

Знае, че сме почивка през тези дни и че сме си заедно, но все пак не ги разграничава така лесно, че като стане петък да знае, че утре е събота.

Това, че се искат пари почти за всичко е ясно, но казаха, че им е необходим телевизор и ДВД.
Има ли във Вашите градини такова чудо, защото ако ще гладаме филмчета в градината ще си оставаме в къщи?

Със задоволство установих, че нямат нито телевизор, нито ДВД, пък и не са искали пари за закупуването им.

Аз също залепих изрязана от купено фолио маймунка в-у гардеробчето и ...картинката изчезна без никакви обяснения.Помислих,че ме наказват заради своеволието ми да разнообразя 30-годишната олющена украса.Нямах и идея ,че има забрана от ХЕИ.
И това сега защо? Thinking newsm78

Това не го знаех, но ми е странно защо  Thinking
На шкафчетата в групата на Калина, госпожите сами залепиха картинки и етикети с имената.

# 62
  • Мнения: 6 206
Ние се разбрахме по 30 лв, но ми се видяха свестни хората другите родители, така че по нататък може и още.
Някак си ми стана неудобно да кажа по-голяма сума, защото ако питат мен и по 100 да са, пак ще им намерим място...
Иначе от госпожите съм много доволна, много ми харесват. И най-важното детето много ги харесва. Има им уважението. А да се вземе неговото уважение не е лесно. В яслата отказваше да влезе в каквато и да е игра организирана и все той и още едно момченце бяха настрана и непреоблечени за тържествата. Беше ме яд на тях, пък и се притеснявах, но пък ме уверяваха, че  категорично отказва да влезе в игра. А той като откаже, няма сила да го накара...
Обаче сега Ангелова им е пяла с акордеон, не че Ралица от яслата не пееше, и онзи ден чух най-прекрасната песен, изпята абсолютно вярно "гъбка червенушка, весела пъструшка, от горичка кацнала в моята ръчичка" всичко съпроводено с хореографията. Ще й стисна ръката на тази жена, още в понеделник. Иска ми се през пет минути да ми пее песента Спасчо.  Crazy
Знае прекрасно кога е събота и неделя и казва "не обичам понеделник". Simple Smile

# 63
  • Мнения: 6 206
Във всяка група има поне по едно дете, което да всява смут. И в нашата е така.  Ето например вчера отивам да взема Вики от градина и едно момиченце се оплаква на баща си, че било ухапано, онзи ден една майка се възмущава, че детото й е надрано по лицето и така почти всеки ден чувам някой да се оплаква. Оказа се, че има едно момченце, което бие, хапе, дере и блъска децата. Госпожите редовно разговарят с майката, но ефект никакъв, дори са го наказвали да стои сам в стаята, когато децата отиват в салона да играят, стоял е прав до стената, докато децата са на масичките. Вчера май са я викали и при директорката. Иначе детето е много красиво, русо и е като ангелче.
Колко познато...
Ако не беше Плевен и случка от преди няколко месеца, щях да се позная. С разликата, че не съм ходила при директорката.
Ние вече имаме потърпевши, но само един доколкото знам. И то е бил само ударен младежът.
Ние както сме мъжка група, очаквам много искри да прехвърчат.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Уау Каспър - завиждам за песничката да знаеш  Embarassed Алекс само споменава, че са пяли, но отказва да запее...
Моите мъже в къщи са болни, баткото донесе вирус от у-ще и днес малчо и татито и те "в бокса". Алекс обаче иска на детска градина  Laughing

# 65
  • Мнения: 6 206
Значи ние както си карахме колата и изведнъж отзад чувам песен, нито съм го питала, нито нищо, но песен, която не знае от мен. И го питам откъде знаеш тази песен, ами от Ангелова с акордеона. А други знаеш ли? Да, знам, вятър брули листата, обаче дотук. Забравил текста. Така че да знаеш голямо пеене пада. И как е успяла да го запали, майстора си е майстор...

# 66
  • Мнения: 6 206
Уау Каспър - завиждам за песничката да знаеш  Embarassed Алекс само споменава, че са пяли, но отказва да запее...
Моите мъже в къщи са болни, баткото донесе вирус от у-ще и днес малчо и татито и те "в бокса". Алекс обаче иска на детска градина  Laughing
Да, има много болни, и на мен ми се объркаха плановете здраво, болни рожденици.
Бързо оздравяване!

# 67
  • Мнения: 400
Моят син тези дни е болен. Адаптацията ни се отлага за неопределено време .... .

Тези дни обаче му хрумна една идея. Понеже аз не разрешавам да си вземем вкъщи домашен любимец, а той си хареса една много симпатична зелена костенурчица... сега ме моли да я купим и да я занесем в детската градина ... . Чудя се ХЕИ какво ще каже за идеята?

# 68
  • Мнения: 18
По-важното е госпожите какво ще кажат Simple Smile Ако те нямат нищо против да се грижат за още едно дете - няма проблем! Ние, в нашата градина, се радваме на подобни подаръци.

# 69
  • София
  • Мнения: 9 857
В на Мими групата има костенурка-Кейти Laughing.Стои в един аквариум и на децата им е забранено да я пипат,може само да гледат.Понякога се нареждат на кръгче на столчетата и госпожата пуска костенурката в средата. Grinning

# 70
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Във Военна болница, УНГ отделението, където правят кохлеарните имплантации имат червенобуза костенурка, децата много и се радват. Така че, едва ли от ХЕИ може да има забрана, щом в болницата са си го позволили... Но дали госпожите и лелите ще са съгласни е друг въпрос, все пак, някой трябва да я храни, чисти, сменя водата...
Моят син от миналата седмица 3 дена остава и да спи в градината, първият ден е било ужас, но учудващо следващите бяха без проблем... Обаче тази сутрин отново плака сутринта, тихичко, хленчещо, ама капеха едни "крокодилски сълзи"  Sad Дано се успокои бързо...
При нас няма телевизор, за което определено съм доволна, у дома виси доволно много пред телевизора и компютъра, поне в градината ги няма тези "екстри".

# 71
  • Мнения: 46 508
Изненадаха ни неприятно  Confused
В петък видяхме, че има докарана дограма, но нищо не казаха, днес я водим и се опитаха да я върнат  Crazy толкова ли е трудно да пуснат по 1 СМС  Tired оставих я в сборна група, от вчера реве за градина, в това дъждовно време, ако я бяхме върнали у нас, цял ден щеше да пищи  Confused днес я пращам при майка ми, добре, че успя да се поосвободи малко Hug 

# 72
  • Мнения: 2 722
В детската на Милен има телевизор и ДВД, пускат им Ну Погоди, докато се съберат децата или късно следобед, но не всеки ден. Там научиха моето зверче да гледа детски - у дома и минута не е гледал. Сега по три пъти на ден в почивните дни иска да гледа вълка и заека, ама му се отваря парашута само веднъж и то само единя ден.
Стаята на нашата група е в ремонт и от днес сме временно в друга стая - може би любопитството го накара да не реве при влизането. Утре ще знам.

# 73
  • Мнения: 101
Здравейте и от нас!


Моят син тези дни е болен. Адаптацията ни се отлага за неопределено време .... .

Тези дни обаче му хрумна една идея. Понеже аз не разрешавам да си вземем вкъщи домашен любимец, а той си хареса една много симпатична зелена костенурчица... сега ме моли да я купим и да я занесем в детската градина ... . Чудя се ХЕИ какво ще каже за идеята?

доколкото знам, от две години, ХЕИ забраниха да се гледат каквито и да е животни в детската градина. Там, където ходеше Лазар през лятото, им иззеха костенурката, но сега където е  - имат рибки и само ги гледат.

- Ние се адаптирахме сравнително лесно - плака първите 5 дни, после бяхме в стачка, след това тръгна и първият ден пак плака, но следващите дни до сега ходи без сълзи. Казва че е голямо момче и няма да плаче, прегръща ме, целувка и влиза в групата. Единственото му желание е вечер да му нося пръчици с подарък;- Учителките и двете са страхотни, той ги обожава, учат го на много неща - още в началото ми показа движенията: напред-назад, приказката за "Дядо вади ряпа", за "Мишцица варила кашица"; "Катеричке накъде?".
- Знае понеделник, вторник и сряда и че има почивни дни, в които никой не ходи на работа и градинката спи през това време;
- казват че е послушен и всичко си изяжда, но и като се върне в къщи изяжда отново пълна купичка със супа и хляб, плодово мляко и към 21 ч. повтаряме отново яденето и отделно като заспива още сме с шишето с млякото - 4 за вечерта;
- още втория ден се върна одраскан на лицето, но учителките ни се обадиха предварително, че някакво дете го е одраскало, заради играчка, питаха дали е алергичен, че са му сложили дезифектант и ако искам да го прибера, за което им благодаря много;
- около 3 дни имахме само сополи, но ги лекувахме с "коризалия" хомеопатични смучащи хапчета и се излекува бързо, та не се наложи да отсъстваме от градина.

Направи ми впечатление, че са 32 деца в група, но само около 10-на ходят....
И аз ще съм на първа родителска среща в сряда - бихте ли споделили какво обсъждате там?

бързо оздравяване на детенцето ти Шеки!

# 74
  • Мнения: 4 406
... . Чудя се ХЕИ какво ще каже за идеята?
според мен няма проблем- в нашата градина изглежда всяка група си има любимец- първа група гледа зайка и две костенурки, а втора- морско свинче, незнам за по- големите, но е много вероятно.
зайката се радва на завидно внимание и обилна морковена закуска всеки ден. понякога й носим обелки от банани, също се котират  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт