Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора
такаам да ви попитам мили хора колко от вас ядат сиренето "brie" с парафина и дали този парафин не е само за да не изсъхва свежото сиренце? Водя един безкраен спор със моя съседка която ме убеждава че парафина бил най- вкусното от сиренето  Crazy
...мдаааам....надявам се да съм повдигнала настроението на повечето от вас с тази "интересна" тема Smile
Цитирай

Белгия/София

Това не е парафин  Laughing
Аз го ям така. Така се яде. И камамбера също и всички сирена от този вид  Very Happy
Цитирай

София

Всичко ям. И мухъла на синьото сирене не махам даже.
Цитирай

старата столица:)

Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. GreenЛеле, в чудо се видяхме докато ги изядем  Laughing
Цитирай

Само моцарела мразя.Всички други сирена уважавам страшно много.
Цитирай

София

няма парафин върху сиренето brie. това е коричка от благородна плесен, която се консумира и е част от очарованието на продукта.

изобщо, плесените върху сирената са feature, не са bug - както би се изразил програмистът...
Цитирай

Белгия/София

Ама камемебера много смърди, бееее..... Mr. Green

О, ти не знаеш какво значи смръдливо сирене  Very Happy Продават ги в пластмасова кутия, за да не изтрови клиентите на магазина. Купихме веднъж. Отворихме кутията. Три месеца къщата смърдя на леш, кисело зеле и развалени яйца.   35
Цитирай

София

О, ти не знаеш какво значи смръдливо сирене  Very Happy Продават ги в пластмасова кутия, за да не изтрови клиентите на магазина. Купихме веднъж. Отворихме кутията. Три месеца къщата смърдя на леш, кисело зеле и развалени яйца.   35

Какво е това сирене, бре 35?
А иначе скъпо ли се води?
Цитирай

България-Швейцария

Аз да не развалям тона, ама гледам лентичката на авторката и... не беше ли опасно да се консумират такъв вид сирена по време на бременност Rolling Eyes
Иначе и аз много ги обичам Peace.

Цитирай

На това бялото ли му викате парафин?
Разбира се, че го ям цяло това сирене.
На Льо Рустик му махам част от кората.
И то смърди много повече от Камембер.
Но е и много по-вкусно. Харесва ми на
вкус и Брик на Президент, и козето даже.
Цитирай

Белгия/София

Какво е това сирене, бре 35?
А иначе скъпо ли се води?

Де да го знам, изхвърлихме го, ама беше късно  Laughing
Скъпо май беше, ама те скъпите се продават в много малки разфасовки, като трюфелите почти  Very Happy

Рустик и на нас е много любим  Peace

Може да се ядат по време на бременност след изследване и отхвърлен риск от токсоплазмоза.  Smile
Цитирай

"Опаковката" на Бри не е парафин, обаче ето това:

със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty
Цитирай

старата столица:)

Mr. Green Laughing Ужас!
Моя мъж го донесе тоа камембер от Швейцария и така му беше осмърдяло багажа... Mr. Green

Ама- пениш се,не пениш-ке те ручам... Laughing изядохме го. bowuu
Цитирай

Белгия/София

...със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty

Занесох такива на родителите ми, но пропуснах да ги уведомя, че се бели това. Сестра ми и майка ми хапнаха по две заедно с восъка и ми се ухилиха доволно с  по два реда червени зъби. Съсипах се от смях тогава  35
Цитирай
Аз да не развалям тона, ама гледам лентичката на авторката и... не беше ли опасно да се консумират такъв вид сирена по време на бременност Rolling Eyes
Иначе и аз много ги обичам Peace.

Smile посмях се искренно....CTramell....внимавам с храните...гледам и суши да не ям Smile ...знам за опасностите , всичко изчетох и пазя бебка, бях се присетила и реших да пусна темичката ....Благодаря ти все пак  Hug

А относно сиренето, явно аз съм невежа....но действително не ми харесва "благородния" мухъл и често съм го махала ( зависи и кой е производителя), та както и да е....на мен вкуса ми наподобява някаква смесица с парафин на въпросния "мухъл" и затова така си го наричам. И все пак сигурни ли сте че не е парафин  Thinking        Love
.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 70 отговора