Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
Сключих брак наскоро,мъжа ми има куче/каракачанка/,която на 01.11 роди и 6 бебенца.Искам да попитам понеже мислим за дете, дали ще има проблем за мен съжителството с куче?
Цитирай

по света

При нас няма проблем,зависи от животното и възпитанието.
Цитирай

Мъжът ми имаше две кучета, преди да родя ги махнахме. За мен лично не е нормално да се гледа малко бебе в един дом с куче. Ако детенцето е по-голямо може би да, но новородено Naughty
Цитирай

Горна Оряховица

И ние имаме куче-т.е. кученце. Според мен, ако се поддържа подходяща хигиена, и животното е дисциплинирано и слушливо, няма проблем.
Цитирай

Zeist, NL

Аз бременях с куче, детето ми живя с куче докато пропълзя.
Е тогава стана страшно, защото разположението у дома е такова, че нямаше как да отделя кучо в друга стая или да заключа детето само в спалнята.
Дребо започна да пълзи навсякъде да се опитва да се изправя стискайки кучето за козината и да лапа топки косми...
Дадохме кучето на родителите ми. На нея пък така и хареса там, че сега не иска да се прибере  Crying or Very sad
Цитирай
Според мъжа ми нямало да има проблем.Кучето е много кротко и послушно,но лично мен ме притесняват дългите косми,които са навсякъде.Майка ми е твърдо против.Но половинката ми е твърде привързана към него,гледа го от бебе и незнам какво да правя. a11
Цитирай

Мисля, че след като си против би трябвало да се съгласи. Мсе пак става въпрос за дете. Смешно би било сравнението здравето на детето или сантиментите му към кучето.
Цитирай

по света

Темата ще стане пак за или против кучето в къщи, има такива тонове изписани страници.
По принцип зависи в какви условия живеете,разбира се че ако е гарсониера е по-добре да пратиш кучето някъде.Да правиш кучкарник у вас също не звучи добре.Ако обаче имате повече място и кучето има отделна стая поне за следващите две години е добре.Важно е да не е агресивно по принцип, а и с деца да спазваш хигиена и редовни обезпаразитявания и ваксини не мисля че е толкова страшно.
Цитирай

Toulouse, France

Ние също сме с куче и бебе. През бременноста, както и до ден днешен не сме имали проблеми с кучето. Всичко е въпрос на това дали кучето е възпитано и на желанието на стопаните да си гледат живоитинката. Нашето куче е част от смейството, дъщеря ми като се събуди, първата й работа(след като суче), е да отиде при кучето. Много й се радва, но кучето ни е мирно и спокойно. Трудно ми е защото чистя често, непрекъснато има косми, но не е болка за умиране, слава Богу детето ми няма алергии и неразположения. Нскоро в часът на мама, беше на гости ветеринар, който каза, че няма проблеми да съжителстват куче и бебе. Стига то да е имунизирано. Децата които живеят с кучета страдат по-малко от алергии.

Успех каквото и да решите!

ПС: моите родители също бяха и все оща са против кучето, но това е моето семейство и ние с мъжът ми решаваме тези неща!
Цитирай

Galaxy 13197853088

Място да има, другото не е проблем.
Цитирай

Ние винаги имаме куче.Първото го поискаха дъщерите ми и така свикнахме,че щом подарим някое  и .......взимаме друго.В момента имаме две - старото-болонка и новото  Laughing шелти.Имам и четири внуци - най-голямата 5г отрасна с немска овчарка от бебе.Все още крием ,че кученцето почина миналия месец.Нямахме никакъв проблем с детето и кучето.Другите две кучета - с болонката няма проблем - щом и замирише на бебе и се скрива така,че не можем да я намерим с часове  Mr. Green Миличката е разбрала,че я мачкат,щипят,скубят и даже хапят  Mr. Green и щом ги взема у дома се покрива.Децата само вечер са си у дома при мама и татко.Баба и дядо ги гледат ,защото родителите им работят. С шелтито - също няма проблем.Той е на терасата - голяма е и щом се появят децата започва да препуска като бесен за да не го докопат и него.Понеже се страхуваме повече за болести - редовно се дават тонове хапчета и ваксини на животинките.Имаме и зайче,и рибки.И няма никакви проблеми.По скоро вече ми писна да се занимавам с животинките и съм отстъпила тази екстра на дядото и най-голямата внучка.
Цитирай

София

Според мъжа ми нямало да има проблем.Кучето е много кротко и послушно,но лично мен ме притесняват дългите косми,които са навсякъде.Майка ми е твърдо против.Но половинката ми е твърде привързана към него,гледа го от бебе и незнам какво да правя. a11
А той имаше ли куче,когато решихте да се жените?И къде беше майка ти ,когато се оженихте, защо не те спря, щом той има куче,а  тя е против кучето?
Ох, млъквам ,защото се ядосах.
Цитирай

Аз пък имам куче,четири котки и бебе на десет месеца.Съжителстват прекрасно,само на мен чистенето ми е повече,но в никакъв случай няма да ги махна.Моя мъж мрънка много,но да е мислил навреме аз животните ги имам отпреди свадбата.Мисля,че и ти е трябвало да помислиш по-рано.Пък мойка ти няма никакво право да се бърка според мен.Така най-много мъжа ти да я намрази.А за кучето освен ваксини трябват и обезпаразитяващи таблетки на всеки три месеца.
Цитирай

Кучкарите сме особена порода хора. Да накараш някого да се раздели с животно, за което се е грижил и към което е привързан е много гадно. Моето дете израсна с куче и не мога и да си представя друго.
Чувствам, че ти май не обичаш много кучета и това е по-голям проблем. Другите са ти написали вече, че чистенето е повечко.
Един съвсем добронамерен съвет - не позволявай майка ти да се меси. Какво и как да правите е преди всичко ваше право и грижа.
Цитирай
Благодаря на всички за съветите .Мисля,че  щом не представлява проблем да детето ,ще се справя с чистенето.  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора