Бременни чужбински мами - 16

  • 16 504
  • 286
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 617
Джена, точно това си мислех скоро за теб: че си толкова деен човек и сегашната ти реалност е съвсем различна. В България ли си? Аз заминавам скоро там. При мен този конфликт беше в началото на бременността. С това си обяснявам и че не ми протекоха леко тези месеци. Аз зарязах работа, стрес, отговорности, познат начин на живот и отидох точно на другата крайност. Не бях за търпене.
За депресията и аз съм същата история. Никакви мисли да причинявам лошо, напротив, понякога дори ми се доплаква да не й се случи нещо, но останалото е налице.
Me and baby, аз затова се опитвам да й слагам всички дрехи поне по веднъж (с някои така и се случи  Sad).

# 76
  • Мнения: 382
Вечернице, радвам се да те видя Hug
Ами хайде чакаме те в нашите редици  hug
Ох,недейте да говорите са секс,че моя мъж горкия е на сух режим Mr. Green
От както ми казаха,че съм с ниска плацента и трябва да се пазя, съм като монахиня JoyНе е от липса на желание,но в името на бебето съм готова на всичко. smile3503

# 77
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз през бременността нямах никакво желание за секс - нито тази нито предната - ама грам желаниице не ми дойде  Confused Embarassed

# 78
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Здравейте,

ние също се дохранваме. Изкарахме само на кърма първия месец, но за съжаление явно не стига. Качихме само 450гр и ни препоръчаха дохранване. Сега и ние първо на цица за 10 мин после шише, но най-важното е че растем. Бях се побъркала първия месец с това ядене. Последната седмица си висеше на цица по цял ден, а в промеждутъците ревеше Crazy.
За следродилната депресия- бях зле, постоянно ми се ревеше, особено вечер, вече съм по-добре. Започнах да се взимам в ръце, направихме си режим и беба и аз. Вече си има стабилни периоди на будуване и сън, яде си в определени часове. Аз си гледам вече къщата, че всичко бях зарязала, свеки готвеше и носеше жената, мъжо чистеше, но вече съм в час и се оправям Wink.
Абе, разбирам вече защо всички казват "да минат първите три месеца и всичко се нарежда" Wink.

Весел ден и леко бременеене на всички "нови" бъдещи мами  bouquet!

# 79
  • Мнения: 6 390
Ехооо
и аз съм с вас  Sunglasses 07.07.2008

# 80
  • Мнения: 7 914
Eli_cz
и тук: ЙЙЙйЙйййЙйййейейееееееЕеее Hug  bouquet
 лека и безпроблемна  bouquet

Вечерница

стискам палци  Praynig Praynig Praynig

Бебинщайн
ще наваксвате към април, нали? Hug

# 81
  • NL
  • Мнения: 520
За депресията какво да ви кажа,при мен като че ли беше по-тежко  докато бях бременна.Последните месеци ревях много,вечно без настроение а откакто и работа спрях нещата съвсем ми помръкнаха.Сега след като бебето се роди пак не съм съвсем в час но то няма как да е друго при такава голяма промяна в живота с абсолЮтно ново ежедневие и с мисълта,че това беззащитно човече  има нужда от майка си 24 часа в денонощието и че вече бебешките приоритети за на първо място и после всичко останало,вклЮчително и всичките ми останали интереси SadУмората също си казва думата.Гледаме малката само аз и баща и.Помощ от роднини нямаме, чак Януари очаквам моите родители да дойдат.
Ариена първите две седмици не наддаваше изобщо и я дохранвах с АМ.Сега като я мериха последно беше наддала учудващо 200гр само за 6 дни и оттогава се стремя да ограничавам АМ и да разчитаме повече на кърмата.След два дни пак сме на консултация и ще видя как са нещата по новата схема.
И при нас откакто се е родило детето всичко в къщи е на вили на могили и не мога да смогна с домакинската работа но колкото-толкова.Най ми е трудно с гладенето.Абе на пазара няма ли да пуснат автоматична самогладачка да си купя една ,че маневрите с Ютията никак  не са ми по сърце #Cussing out.
Me_and_baby -честно да си кажа грам носталгия не изпитвам по дебелото коремче.Бременеенето явно не е за мен Wink.
Лек ден и добро настроение на всички  bouquet.

# 82
  • Мнения: 1 593
Милика, похвален ентусиазъм!!!! Аз през живота си съм гладила веднъж - дрешките на детето за изписването! Не мога да повярвам, че намираш сили за това точно сега...  ooooh!

Ели, честитооо!!!   bouquet

# 83
  • Мнения: 2 617
Аз пък гладя всичко всеки ден  Thinking
Но пък някои други неща изобщо не долюбвам да правя

# 84
  • Мнения: 4 717
оф и аз гладя като побъркана - бодита, пеленки, които слагам под главичката вместо възглавничка, хавлии, един куп неща, много ми се увижда, за капак и парата дето изфърча ме изпотява и след всяко гладене къпане, абе поне по един час на ден прекарвам  Tada 1ironing

# 85
  • Мнения: 3 478
Ели, честито  bouquet!

Джена, пък и ако някой друг има идейки тоже. Искам да те питам, замразяваш ли още кърма? Знам че преди да тръгнеш беше събрала 3 литра. И аз имам толкова вече и се чудя ако продължавам със замразяването къде да я слагам? И ще успея ли въобще да я изразходя преди да остарее ако все още имам прясна? В чуденка съм, предния път нямах такава дилема, защото до замразяване хич не се стигна, сега се чудя струва ли си? Ама пък в крайна сметка какво да я правя тази кърма? Не мисля че имам хипер лактация, всичко си е нормално, дори още не ми се е случвало да ми прогизнат подплънките както ставаше редовно предния път ( но пък бяхме на смесено хранене въпреки това). И друга питанка за торбичките за замразяване. Само на Гърбър ( и от типа ли са подходящи)? В смисъл има ли нещо друго, което мога да ползвам ( примерно обикновен зип лок, ама той не е стерилен) и не е специално за замръзяване на кърма?

# 86
  • Мнения: 3 388
И аз всичко гладя- точно като Me_and_baby. Малко сбъркана тази работа, ама смятам здраво да гладя и стерилизирам до към 6-ия месец, а после да освободя малко напрежението  Wink
На мен ми е досадно миенето на бутилките и бибероните  Tired

И моите подплънки често подгизват от кърма, но сме на смесено хранене, защото все не стига! Странно, но факт  Outta Joint

Eli_cz, чудесна новина  Grinning Честито и лека бременност   bouquet

# 87
  • Мнения: 1 593
Как може да ви подгизват подплънките и да не стига кърмата - тази мистерия ме заинтригува  Thinking
Моите гърди течаха, но аз си имах свръхлактация, а я да видиш сега... грамче не пада

И ние се дохранваме, но с изцедена кърма - нашият господин си направи нова мода - спи цял ден до 5-6 следобед и ми яде на 4.5-5.5 часа и извднъж решава, че иска да яде като за световно вечерта и аз естествено понеже цял ден не съм получила грам "стимулация", нямам достатъчно. Та моят отговор беше - цедене през деня и изцеденото дохранвам сшише вечерта. Да видим какъв ще е следващия сюрприз  newsm78

МисЗ, аз замразявам в контейнери от 80мл на Медела и торбички на Лансинох, но не мога да отговоря на нито един от въпросите ти тъй като засега само трупам запаси и не съм размразявала. Между другото онзи ден замразих една малка дозичка в торбичка и ще я размразя след месец да видя как е работата с торбичките. Що се отнася до мястото - аз досега имам към 3л замразени в БГ-то и са заели около 1/5 от фризерната част на хладилника ми, която е със стандартни размери. Значи по мои сметки би могло да се съберат около 15л.  newsm78

# 88
  • Мнения: 2 825
Ели, честито, лека и безпроблемна   bouquet пожелавам едно братче на Емката  Heart Eyes

Добре дошли на новите бременни момичета, да се пазите и наслаждавате на кореметата. Да си призная и аз на моменти тъгувам за мойто коремче  Blush , ама като погледна малката кукла и ми минава бързо.

Сега да се жалвам и аз, че ме е подгонила май депресия. Съжалявам вече, че се прибрахме зимата - 4 дена мъгли и не можем да излезем  #Cussing out добре, че майка ми се цани за детегледачка от време на време, че откачам по 2-3 часа за кафе.
На всичкото отгоре вчера ми дойде, уж сме изцяло на кърма и не трябвало да ми идва, ама...
другото, че от 2 дни малката като огладнее, пищи ужасно и се дърпа и не иска да яде... преди малко четох, че било заради тъпия цикъл... променял се вкуса на кърмата  Tired дано свикне и продължи да си цока нормално  Praynig

Джена, малкия при вас ли спи, на леглото ???
Наща госпожица от първия ден реве яко като я сложа в нейното креватче и вече я свикнахме при нас... не знам как ще се отучваме после  ooooh!

# 89
  • NL
  • Мнения: 520
Мами а как различавате лохиите от месечния цикъл?При мен си мисля,че са все още лохии но последната седмица си е едно към едно като цикъла?На доктор съм другата седмица но дотогава да събера малко информация по въп¨роса.
За кърменето-досега не  ми е изтичала кърма по дрехите.Като стисна гърдата винаги пуска,напрежението в гърдите също е налице.Да говоря обаче с литри запас от кърма при мен е направо научна фантастика.Сега заради напрегнатите гърди съм се замислила да взема под наем една електрическа помпа пъл да видим  ще има ли нещо допълнително за цедене или не.

Общи условия

Активация на акаунт