Публично кърмене

  • 3 905
  • 89
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Чета разни злобни или откровено тъпи коментари по повод публичното кърмене тук и това едва ли е единственото място, където се правят такива. Интересно, при положение, че не съм хванала никого за циците да го накарам да кърми публично насила, или пък да завирам моите 'семейни бижута' против волята на някого в очите, защо има такива некрасиви коментари? (Наистина се разстроих от тези глупости)
А ето какво правят хората по света:
http://www.segabg.com/05082002/p0070001.asp

# 1
  • София
  • Мнения: 6 999
И защо ги четеш? Само трупаш негативна енергия.

Не съм кърмеща майка и почти не кърмих, дори не смятам, че кърменето е панацея, но гледката на кърмеща жена винаги предизвиква умиление в мен.
Никога не съм мислила, че толкова много хора го намират за отвратително? Защо точно - незнам. Както не мисля и че кърменето е нещо 'интимно'. Да не би мъжа ти да ти е захапал гърдите, че да е интимно. Явно се бърка предназначението на гърдите в случая.

Не ми се ще да правя обобщения за българите, простотията и т.н., но след репортажа по ТВ проведох кратка анкетка сред заобикалящите ме и всички бяха на мнение, че кърменето е нещо естествено и не следва да се върши затворен в тъмна стая.

Мъжа ми каза цит.:"Е, насред ресторанта да кърмиш ми се струва малко прекалено, но ако кърмиш в парка не бих имал нищо против." А той е с доста закостенели разбирания.

Дерзай Бо, но не води безсмислени битки - те само изтощават  ooooh!

# 2
не мога да повярвам,че някои може да напише такива простотии,така се зарадвах че има такава инициатива и бях почти сигурна че Бу има нещо общо Grinning  
Аз пък ще си храня детето където си искам-НАПУК НА ВСИЧКИ Wink

# 3
  • Мнения: 863
Embarassed гостът съм аз

# 4
  • Мнения: 3 562
Бу, хората са злобни (не всички разбира се) и винаги ще има някой на когото да не му хареса нещо Sign Exclamation
Прочетох някои от коментратие и се отказах smile3512
Единственото, което мога да кажа е да не им обръщаш внимание smile3513

Аз не съм от кърмещите майки (в момента), но благодарение на теб и мамите от форума научих много за кърменето. Осъзнавам, че съм допуснала доста грешки докато кърмех Ради  #Splat главно от незнание #Silly но се надявам когато решим да имаме второ бебче да се справя по-добре Laughing
Пълните ми душата като ви гледам (и чета), така че ГОРЕ ГЛАВАТА  и да не ти пука (ако ти пука да не ти гърми  Laughing )

П.П. Ако дори една майка благодарение на това което правите реши да кърми по-дълго бебето си - значи сте постигнали успех newsm10
а в мое лице имате един глас Laughing

# 5
  • Мнения: 1 629
Няма отърване от злобните хора...пфу!

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: Isa
И защо ги четеш?

Чета всички отзиви в нета за публичното кърмене  Grinning Случайно попаднах на това, и бях изумена - в женско он-лайн списание такива некрасиви коментари от жени! Не съм предполагала, че толкова негативизъм може да е струпан на едно място! Само където не са написали, че кърмещите майки трябва да се свиват в ъгъла и да се срамуват от това, че изобщо кърмят. Така де! Imp

# 7
  • Мнения: 863
Цитат на: boo
Цитат на: Isa
И защо ги четеш?

 Само където не са написали, че кърмещите майки трябва да се свиват в ъгъла и да се срамуват от това, че изобщо кърмят. Така де! Imp

 и на мен горе-долу така ми прозвуча
#2gunfire

# 8
  • Мнения: 4 244
Е, не тия жени май са паднали от Марс.
Не знам Бу, направо не ти завиждам с каква стена от простотия се срещаш и се бориш.
Аз попаднах тук в нашия форум на една разразила се битка и то тук си мисля че даже е в рамките на приемливото, но каквото става навън Thinking - няма скоро да се промени нагласата на тоя народ за тия неща.
Няма да навлизам в подробности. Надзърнах за малко там и трябва да ти каже че с право си огорчена, но поне си наясно че няма да е лесно и за напред. Път трудно се прекарва, сама птичка пролет не прави, но поне, слава на Бога, не си сама!
Тук където съм не сме правили нарочно кърмене на открито, но като сме се събирали групата от курса, винаги сме си кърмели децата - я в сладкараница, я в ресторант, където сме се срещали. Даже много ни се радваха. Ама тук е друго.... за съжаление
А на тебе мога само да ти пожелая - все повече майки да убеждаваш в правотата на естественото хранене и да бъдеш горда дори от постигнатото до момента от себе си!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: boo
Само където не са написали, че кърмещите майки трябва да се свиват в ъгъла и да се срамуват от това, че изобщо кърмят. Така де! Imp


Основната ми мисъл беше /ама я изтървах поради възмущението си и това, че две нощи не спя, защото най-сетне и на Дариа май ще й излезнат зъбите/, че в България сигурно можем да влезнем в книгата на Гинес с ужасното неприемане на различните от нас хора.

Както писах веднъж в една друга тема при разгоряла се война м/у кърмещи и некърмещи - светът е шарен, хора, ако всички сме еднакви няма да е интересно /най-малкото/.

Затова, Бо, не чети глупостите на девойките, ами се замисли над такава инициатива и в София и не само в заведения, а и като "Голямото кърмене в парка" да речем.

А за да видиш, че има и хубави неща - второто и третото си дете се надявам да ги кърмя и ще ги кърмя докато поискат и това единствено и само благодарение на вашия форум.
 #Milti

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Isa, радвам се искрено на такива позитивни хора като теб! Благодаря за ободряването! Grinning

# 11
  • Мнения: 6 243
Воо, не им се връзвай на тия големи бели птици.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ooooh! Не знам как успях да напускам еднакви мнения - уж само рефреш натисках! Сега освен във фанатизъм и в спам ще ме обвинят! Rolling Eyes

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пука ли ти Grinning
Ама и аз не се сдържах и понаписах това-онова във въпросното женско списание,но и тук да го кажа - не е като да не сме ги чували съвсем същите неща даже тук,от майка към майка отправени,така че нищо ново под слънцето Rolling Eyes
Пък и идеята беше да се заговори за кърменето Grinning Ами говори се - винаги ще има разни критикари и закостенели глави,но заедно с това ще има и такива,които ще се замислят,а със сигурност и мами,на които ще им мине страхът да кърмят на публично място,щом вече пътят е проправен - така че целта е постигната Grinning Просто гледай цялото,а не детайлите на картинката - трябва да има и малко тъмни краски,че да се открои светлото Simple Smile

# 14
  • Мнения: 7 106
Бу, хич да не ти пука, няма да ти е за сефте.И аз оспамих Laughing , за да не си само ти Laughing !
И аз винаги съм се чудила как е възможно жени, еле па майки да бълват такива простотии, но свят шарен - хора всякакви Grinning .

Общи условия

Активация на акаунт