Багрене на дрехи

  • 2 681
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте!Незнам дали темата дори е за тук,но незнам къде да я пусна.Та въпроса ми е относно багренето на дрехи.Имам един панталон,който от бял бих искала да го боядисам черен,но проблема е че не е от памук.Има ли някакъв вариант,по който да се оцвети?Благодаря на всички,които ще отделят от времето си,за да ми помогнат. Hug

# 1
  • Мнения: 2 229
Ами аз съм си боядисвала дънки черни, но не го препоръчвам, избеляха бързо на някои места...

# 2
Ами аз съм си боядисвала разни неща/но не и дънки/,ама всичките бяха памучни и не забелязвам много да са избелели.Но въпроса ми е друг.Има ли възможност непамучна дреха да се обагри по някакъв начин.

# 3
  • Мнения: 430
Само памук се боядисва Naughty

# 4
  • Мнения: 7 186
Защо не питаш в някое студио, където боядисват дрехи? Там ще знаят най- добре.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Наистина само памук боядисват, така ми казаха в химическото миналата седмица като им занесох една пола от розова да я направят кафява, предупредиха ме също, че конците ще си останат розови.

# 6
  • Мнения: 2 978
Т.е. дънков плат няма да стане? newsm78
Пфу.

# 7
  • Мнения: 2 229
Т.е. дънков плат няма да стане? newsm78
Пфу.

При мен стана - от сини - черни, но избеляха за няколко месеца по ръбовете, на колената...

# 8
  • Мнения: 430
Т.е. дънков плат няма да стане? newsm78
Пфу.

При мен стана - от сини - черни, но избеляха за няколко месеца по ръбовете, на колената...
Пера ги на ръка и слагам оцет в изплакването

# 9
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
Т.е. дънков плат няма да стане? newsm78
Пфу.

Има начин, но не знам точно каква е боята.  ooooh! Преди време(доста време), на братовчдка ми цялото й семейство си боядисаха дънките от сини - на кафеви, но беше чрез познат в някакво предприятие и не знам каква е технологията.  Hug

# 10
  • Мнения: X
Повечето дънки, да не кажа - всички, не-еластични, са памучни. Могат да се боядисват. От боята и фиксирането на цвета зависи колко и как ще избелеят Peace

# 11
  • Мнения: 2 978
Половинакта си беше сложил дънковото яке да пере с червени маратонки.
В момента якето е с актуалният за сезона лилав свят.

На мен много ми харесва, сещайте се дали на него му харесва обаче Twisted Evil Laughing

# 12
  • Мнения: 1 906
В домашни условия могат ли да се боядисват дрехи?

# 13
  • Мнения: X
Могат. Но не знам дали тук има консумативи.
В Германия се продават едни кутии с боя под формата на прах.
Слагат се в пералнята заедно с килограм сол.
Баба на село също оцветяваше преди години, но боята доста бързо падаше и боядисваше всичко върху което попадне, тъй като няма фиксатор (мисли му, ако вали).

# 14
  • Мнения: 128
 Наскоро ми се наложи да си боядисам едни джинси от кафяви-на черни, тъй като фризьорката ме изцапа с блондор. Една приятелка ги занесе в салон за химическо боядисване при познати-наистина не си личи, дано няма разлика и след няколко изпирания. Консултирай се с някой в такъв салон!

Общи условия

Активация на акаунт