Какво да правим със сухия хляб????

  • 27 105
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 58
Момичета, моля помогнете!Дайте идеи какво може да се направи със сух хляб???Имам цял хляб и незнам какво да го правя Sad Аз не ям хляб, а само моето мъжленце и честно казано ми омръзна да купувам само за него и след два-три като изсъхне да го хвърлям Sad Има ли някоий идеи?

# 1
  • Мнения: 1 436
Пържени филийки или виж тук Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Аз също правя пържени филийки - разбиват се две яйца с половин литър прясно мляко, слагат се филийките в сместа да се напоят хубаво и се пържат. Много подходящи са за закуска.

# 3
  • Мнения: 58
Ами ние ядем само по веднъж дневно, тъй като и двамата сме на работа до по-късно:( Затова по-скоро ми трябва някаква рецепта, подходяща за вечеря. Имаше май една рецепта, ама не се сещам как точно се казваше и как се прави. Беше нещо като "суфле от хляб" или нещо такова. Някой сеща ли се?

# 4
  • Мнения: 2 199
Може да разбиеш няколко яйца, прясно или кисело мляко, олио , сода, сол заливаш филийките и печеш на фурна Wink "Мързелива баница"
Има и торта от сух хляб
Сухия хляб заедно с прясно мляко, захар, маргарин(масло) се разбива с миксер+какао  Flutter
Това е крема, редуват се ред бисквити(закуска) , ред крем   bouquet

# 5
  • Мнения: 190
Да,можеш да направиш като наредиш хлебчета които малко си препекла,но може и да не се препичат и след това натрошено сирене и разбити яица зависи какво количество е хляба и заливаш отгоре.След това печеш на фурна и настъргваш малко сирене или кашкавал и запичаш отново.Също могат да се намажат и с малко масло,става много вкусно.Или препичаш нарязани хлебчета на кубчета в една тавичка във фурната до пълно изсушаване и след това прибираш в кутия,могат да се използват за крутони или да се смелят с пасатора за галета.Успех.

# 6
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Има доста подобни теми - потърси с търсачката! Peace

Иначе, най-често правя нещо като щрудел от него! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 283
Щом е за вечеря, трябва да е солено. Правила съм от сух хляб, пушено пиле, крема сирене, 2 яйца, и пр.мляко.
В тавичка подмазана потапям филиите в прясното мляко и ги нареждам плътно. Отгоре накъсвам пушеното пиле. Кремата я смесвам с прясното мляко/не помня съотношението,но ако искате ще я напиша точно/ и двете яйца. Заливам върху пилето, пека и настъргвам кашкавал по желание. Става много вкусно и търпи всякакви варианти.

# 8
  • Мнения: 5 001
Сухият хляб у нас се ликвидира по следният начин:панирани филийки или баница.
Баницата я правя така...Хляба се натрошава на по ситни трохи(ако е на филийки не става хубаво).В Намазнена тава се слага половината от трохите,отгоре се ръси сирене(ние обичаме да е повечко;)  ) слагат се другите трохи.Отгоре слагам парченца масълце и леко запичам във фурната да порозовее отгоре.Разбивам 3-4 яйца с 1 кисело мляко и една щипка сода и заливам баницата.Допичам до готовност и после я вадя от фурната,покривам за 15-20 мин. с кърпа.Става много пухкаво и вкусно нещо  Laughing

# 9
  • Мнения: 422
Щом е за вечеря съм за баница или просто принцеси с кайма или кашкавал.Сбиричка или винце, ако палнеш и една свещ....романтиката е готова.

# 10
  • I'm passenger through the desert from myself i come<->to myselfi return
  • Мнения: 125
От сух хляб правим  в къщи две неща. Пица- може режем количките на филийките или не, зависи кои как обича, нареждаме  ги  у тавата, мажем с лютеница или дом сос, крастави4ки, царевица, маскинки, кашкавал, салам или кайма, които каквото предпочита за отгоре и във фирната.
А др начин е нарязване хляба на бупчета слагаме в тенжарка,олио, запичаме ги леко, слагаме сирене, и когато са готови малко ги праскаме с   вода.

# 11
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Извинявам се за лирическото отклонение - обаче как ви се намира сух хляб?? Аз какъвто и да купя мухлясва, не изсъхва като онзи от едно време Shocked

# 12
  • Мнения: 5 001
Аз си купувам заводски "Добруджа"

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз си купувам заводски "Добруджа"
Аз купувам от тостерните, нарязани, че са ми по-удобни  Blush
Ще си взема нормален бял или добруджа заводски, мерси   bouquet

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Крутончета- изпичаш в тостера и ги прибираш в буркан.
Другия вариант е да го доизсушиш на слаба фурна и да го счукаш на галета.

# 15
  • Мнения: 5 362
Ние си правим принцеси с кайма и кашкавал.Или пържени филийки,но само мъжо си ги яде.

# 16
  • Мнения: 6 011
Циганска баница  Wink

# 17
  • Мнения: 4 496
Какво е циганска баница? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 906
хайдушки хайвер

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Яла съм страхотно ястие от сух хляб, казва се мачкАн.Ако някой знае рецептата ще е чудесно!

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз правя торта със стар хляб
бисквити закуска, хляб, маргарин, захар, какао- лесно и вкусно

# 21
  • Мнения: 6 011
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.

# 22
  • Мнения: 5 001
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

# 23
  • Мнения: 4 496
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

И аз така знам, затова се учудих, защото нали за стар хляб пита авторката....

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

хаха а пък аз я знам като филии поръсени със сол, олио, червен пипер, чубрица и малко лимон...

# 25
  • Мнения: 56
Стария хляб го събираме в един съд, от време на време го изкарваме на терасата на слънце да поизсъхне още повече и като ходим на село го носим там за кучето и за животните.

# 26
  • Мнения: 3 410
Старият хляб го нарявам на кубчета, в една тава и във фурната да се изпекат крутоните до златисто. След това  като изстине си ги прибирам в кутия и сервирам със супички.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

 Яла съм страхотно ястие от сух хляб, казва се мачкАн.Ако някой знае рецептата ще е чудесно!
Мачканът се прави от хлебни трохи. В тиган се разтапя масло (гледайте да не се препържва), сипват се трохите. Бърка се, докато трохите поемат маслото и станат леко хрупкави. Накрая се добавя ситно натрошено сирене, като тиганът се сваля веднага от котлона.
Наистина е много вкусно.  Peace

# 28
  • Мнения: 3 415
аз правя пица от сух хляб,даже за закуска ще направя точно това-ако може да се реже на филии го нарязваш,намазваш на дъното на тавичка малко олио,слагаш филиие и оттам нанатъка е фантазя с какво ще ги гарнираш,но аз преди да сложа каквото и да е правя една заливка от 2 суп.лъж.брашно размито с вода,кетчуп шарена сол и чубрица,ака хляба не само омеква,а и става вкусна заливка-не суха гарнитура само,после слагам кис.краставички,сирене,салам,печена чушка,и накрая кашакавал-става страшно вкусно Peace

# 29
Тъкмо преди няколко дни писах една моя идея - много си го харесвам, можеш да опиташ:

Вкусно ядене от стар хляб


Освен това мога да препоръчам и следните:
Млечна баница с хляб
Сладка пита с извара

# 30
  • Мнения: 4 496
cheaty ,първият линк не се  отваря... Sad

# 31
  • Мнения: 22 867
cheaty ,първият линк не се  отваря... Sad

При мен се отвори, ето това е рецептата на Pavel:

Стар хляб се нарязва (или накъсва) на хапки, слага се в тиган и без мазнина се затопля докато стане леко хрупкав. След това се добавя доматено пюре - количеството не трябва да е много, а само колкото да овлажни хляба. Тук е момента и на подправките - според мен много отива червен пипер, но сложете каквото харесвате вие. В тигана се чукват и яйца (броя зависи от количеството хляб) и се разбъркват и пържат докато не останат сурови места.

# 32
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Яла съм страхотно ястие от сух хляб, казва се мачкАн.Ако някой знае рецептата ще е чудесно!
Мачканът се прави от хлебни трохи. В тиган се разтапя масло (гледайте да не се препържва), сипват се трохите. Бърка се, докато трохите поемат маслото и станат леко хрупкави. Накрая се добавя ситно натрошено сирене, като тиганът се сваля веднага от котлона.
Наистина е много вкусно.  Peace

 Много благодаря! Hug

# 33
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Старият хляб го нарявам на кубчета, в една тава и във фурната да се изпекат крутоните до златисто. След това  като изстине си ги прибирам в кутия и сервирам със супички.
Страхотна идейка, признавам!

# 34
  • Мнения: 58
Благодаря Ви момичета за рецептите. За първи път чувам за "хлебна пица", но много от Вас я споменаха, така че мисля и аз да я пробваам   chef

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Благодаря Ви момичета за рецептите. За първи път чувам за "хлебна пица", но много от Вас я споменаха, така че мисля и аз да я пробваам   chef
Ето така изглежда хлебната пица:

# 36
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Аз правя торта със стар хляб
бисквити закуска, хляб, маргарин, захар, какао- лесно и вкусно
каква е технологията на тази торта

# 37
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
   Години наред купувам хляб, изяждат се по 2-3 филийки и се изхвърля, тъй като вече изсъхнал /ям само аз/. От няколко месеца започнах да правя следното - купувам хляб и още същия ден го нарязвам на филийки. Увивам ги в прозрачно филио по две или по три и ги слагам във фризера. След като ги извадиш се размразяват много бързо, ако е спешно - може да се сложат в МВ за няколко секунди докато отпуснат и са мекички като памук.  Така винаги имам хляб.
   Другото нещо, което винаги имам във фризера - купуваме хлебчета. Бели и черни. Те са полуготови. Докато загрее фурната се вадят от фризера да "отпуснат" за няколко минути, после се пекат доста бързо. Така хляба е пресен, ароматен и ти е бедна фантазията колко може да се омете на едно ядене от него.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 906
 ...
   Другото нещо, което винаги имам във фризера - купуваме хлебчета. Бели и черни. Те са полуготови. Докато загрее фурната се вадят от фризера да "отпуснат" за няколко минути, после се пекат доста бързо. Така хляба е пресен, ароматен и ти е бедна фантазията колко може да се омете на едно ядене от него.  Mr. Green
Аз веднъж купих полуготови черни хлебчета. Дойде ни на гости един много скъп за мен човек и реших да го изненадам с пресни и топли хлебчета.  ooooh! Лелееее те станаха твърди като камък. Не ставаха за ядене!
Има ли някаква тнкост, която не знам  Thinking ?

Общи условия

Активация на акаунт