Данъчни облекчения за деца за 2007г.

  • 4 960
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Момичета, тук можете да прочетете необходимата информация за това как да ползвате данъчните облекчения за деца за 2007г, ако сте работили само на трудов договор.
Срокът за подаване на декларация е до края на годината

http://insurance.bg/news/?cat=news&cat_id=1&sn_id=55767

# 1
  • Мнения: 1 671
Да кажа и тук - пуснах тема и в клюкарника.
Да се знае от повече хора.

# 2
  • Мнения: 4 181
Да кажа и тук - пуснах тема и в клюкарника.
Да се знае от повече хора.
ок, мерси  Peace

# 3
  • Мнения: 3 211
Това различно ли е от данъчното облекчение, което ползвам при подаване на декларацията за доходи на физически лица?
Може ли повече инфо Praynig

# 4
  • Мнения: 4 181
Това различно ли е от данъчното облекчение, което ползвам при подаване на декларацията за доходи на физически лица?
Може ли повече инфо Praynig
Не е различно, сумата от 42 лв се приспада от годишната ти данъчна основа, но миналата година това ставаше само с данъчна декларация, а тази година , ако работиш само по трудово правоотношение можеш да си подадеш декларацията при работодателя  Peace

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Това различно ли е от данъчното облекчение, което ползвам при подаване на декларацията за доходи на физически лица?
Може ли повече инфо Praynig
Не е различно, сумата от 42 лв се приспада от годишната ти данъчна основа, но миналата година това ставаше само с данъчна декларация, а тази година , ако работиш само по трудово правоотношение можеш да си подадеш декларацията при работодателя  Peace


420лв   Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 4 571
Мъжът ми е на договор за управление и контрол. Не съм наясна, затова ви питам: и той ли трябва да подаде декларация и къде? И до края на годината ли?

# 7
  • Мнения: 742
Подава САМО ЕДИНИЯ родител. ТОЗИ С ПО-ВИСОК ДОХОД, защото ще получи повече.  Т.е. вие  си преценете кой от двамата да подаде декларация - към не я се прилага и декларация от другия родител, че няма да ползва това облекчение.

ДО КРАЯ НА ГОДИНАТА  Peace

# 8
  • Мнения: 2 657
И аз да попитам нещо,4е миналите години не сме подавали...
Аз от ноември се върнах на старата ми работа,защото преди това бях по майчинство.Моят мъж може ли да подаде такава декларация?

# 9
  • Мнения: 742
Може, Ио. Виж малко по-горе в темата.

# 10
  • Мнения: 2 657
Може, Ио. Виж малко по-горе в темата.
Мерси Hug

Само да добавя,4е 3 месеца бях платена отпуска и после минах непратено,а сега съм си ве4е на работа...
Бихте ли ме светнали и от къде да взема декларация и кой ги попълва,от фирмата ли/извинете ме за глупавите въпроси,но пак казвам до сега не сме подавали/.

# 11
  • Мнения: 742
Може, Ио. Виж малко по-горе в темата.
Мерси Hug

Само да добавя,4е 3 месеца бях платена отпуска и после минах непратено,а сега съм си ве4е на работа...
Бихте ли ме светнали и от къде да взема декларация и кой ги попълва,от фирмата ли/извинете ме за глупавите въпроси,но пак казвам до сега не сме подавали/.

декларацията я има на сайта на НАП, ако съпруга ти ще ползва облекчението, ти ще попълниш декларация за това, че няма да ползваш такова.  И тази, която ти ще попълниш я има на сайта на НАП.  Ако съпруга ти работи по трудово/служебно правоотношение, декларацията щесе подава чрез работодателя. Ако не- лично, в съответната данъчна служба. Срокът, пак казвам, е докрая на календарната 2007 г. От следващата година няма да има данъчно облекчение .

Върни се вначалото на темата, там има отговори на всичкитети въпроси  Peace

# 12
  • Мнения: 2 657
Мерси Hug
А за такива незнаещи като мен,утре фирмата ще ни събира и ще обяснява,кога,какво и как Joy

# 13
  • Мнения: 5 026
Извинявам се,но имам въпрос-при нас, съпругът ми ще подаде такава декларация, но той до април работеше на едно място, а  след това смени местоработата. Какво се прави в такъв случай?Благодаря!

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Атракция, мисля, че в такъв случай трябва да се вземе служебна бележка от предишната месторабота с бруто, нето, подробно описани отдържани суми. И в новата фирма ще му се преизчисли всичко.
В старата декларация имаще няколко реда за попълване (ако е сменена местоработата).

Общи условия

Активация на акаунт