Колко платихте за избор на лекар за раждане в 1АГ Св. София?

  • 1 411
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили мами,

моля ви да споделите скорошна информация за следното, отнасящо се до раждане в 1АГ болница Св. София:

* каква сума, кога (преди/след раждането) и къде платихте за избор на лекар, който да води раждането ви?

* изборът на определен лекар даде ли ви правото да раждате във ВИП родилна зала без допълнително да плащате за това?

* АКО бащата на бебето е присъствал на раждането, при положение, че сте платили за избор на лекар, колко още ви струва тази "услуга"?

* ако в някакъв момент сте пожелали да бъдете обезболена с епидурална упойка, поискаха ли ви пари (и ако да, колко) за поставянето й? Случвало ли се е на някоя от вас да й кажат "ами, нямаме в момента налични", ако се заинати да не си я плати (деликатно намекнато), при положение, че болницата тръби наляво-надясно как там обезболяването на раждането е болнична политика, а не лукс...

Питам, защото в сайта на болницата няма ценоразпис, а днес в течение на половин час чух двама различни лекари да обясняват по различен начин тези условия на свои пациенти...

Имам усещането, че "ме пързалят", но не знам къде да сверя' информацията...

предварително благодаря на всички, които ще отделят време да ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 8 450
500 лева.Това е регламентирано.Плаща се на касата на мед-център"Вяра,надежда,любов"Това е задния така да се каже вход на "Света София"Много лекари злоупотребяват и искат плащане чрез частните си кабинети и тогава цената хвръква.Чух дори за цена 800 лева.НЕ СЕ ХВАЩАЙ НА ВЪДИЦАТА,АКО ТИ ИСКАТ ПОВЕЧЕ ОТ 500 ЛЕВА! #Sniper  #Sniper  #Sniper

# 2
  • Мнения: 8 450
Да добавя-раждах със секцио.Татито не присъства-значи отпадат някои въпроси.Той плати буквално половин час преди операцията.на касата на центъра.Раждах при доктор Рени Ковачева-Изключителен специалист и ЧОВЕК!

# 3
  • Мнения: 6 315
* каква сума, кога (преди/след раждането) и къде платихте за избор на лекар, който да води раждането ви?

Избор на лекар, както и останалите ВИП услуги се плащат след раждането, в деня на изписването на касата на болницата.

* изборът на определен лекар даде ли ви правото да раждате във ВИП родилна зала без допълнително да плащате за това?

Не, избор на лекар струва 500 лева, ВИП зала 100, присъствието на бащата - още 100.

* АКО бащата на бебето е присъствал на раждането, при положение, че сте платили за избор на лекар, колко още ви струва тази "услуга"?

Изборът на лекар не покрива останалите услуги.

* ако в някакъв момент сте пожелали да бъдете обезболена с епидурална упойка, поискаха ли ви пари (и ако да, колко) за поставянето й? Случвало ли се е на някоя от вас да й кажат "ами, нямаме в момента налични", ако се заинати да не си я плати (деликатно намекнато), при положение, че болницата тръби наляво-надясно как там обезболяването на раждането е болнична политика, а не лукс...

Аз не си поисках упойка (не се и сетих), а и нямаше за кога. Влязох без никаква родова дейност, само с изтекли води и за 2 часа с леки болки получих 6-7 см разкритие, което не позволява слагането на епидурална упойка, а и в суматохата изобщо не се сетих да си искам... Има момичета, които са си искали и не им е била отказвана анестезията. Надявам се да се включат.

Във форума на сайта на болницата администраторът беше писал ценоразписа, до колкото си спомням.

# 4
  • Мнения: 829
Цитат на: Margarita

Във форума на сайта на болницата администраторът беше писал ценоразписа, до колкото си спомням.


вече го няма  Sad

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: emia
Да добавя-раждах със секцио.Татито не присъства-значи отпадат някои въпроси.Той плати буквално половин час преди операцията.на касата на центъра.Раждах при доктор Рени Ковачева-Изключителен специалист и ЧОВЕК!

Мда и аз точно така.
Тя ми беше дала едно карточне с номерче от частният и кабинет, което да доказва, че съм нейна пациентка. Явно болницата им разрешава да израждат свои пациенти лекувани в частнте им кабинети,

# 6
  • Мнения: 6 315
Не знаех, аз отдавна не съм влизала. Както и да е. Цените, които знам за там са: избор на лекар - 500 лв., ВИП зала за раждане - 100 лв., присъствие на таткото - 100 лв., ВИП стая единична - 70 лв. на нощувка и ВИП стая - двойна - 30 лв. на нощувка.

Аз ползвах ВИП условията - раждане в самостоятелна зала с присъствие на таткото и двойна ВИП стая след това. Много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт