Въпрос за допълнително здравно осигуряване- къде?

  • 5 059
  • 5
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Искам да си направя мамоехография и от центъра, където ще ми направят изследването ми обясниха, че със здравната каса не работят , но ако имам карта на частен фонд, ще е безплатно.

Та, размислих се аз и започнах да чета - "Всеотдайност", "Надежда", "Закрила", "Доверие" и прочие звучни имена.

На първо четене обаче не мога да схвана идеята.

В един от фондовете премията е 220 лв. , а изплащатн услуги до 1000 лв. - за една година. Нещо малко ми се виждат. Като съм пътувала 1-2 пъти в чужбина съм си правила задължителната застраховка - за мин 40 000 лв. и то за 5-6 дни.

Смятам, че става въпрос само за профилактични прегледи и за дребни настинки. Не дай си Боже при по-сериозен проблем, пак трябват връзки към Здравната каса.

Има ли някой опит в това ново за мене поприще? Моля да споделите.

# 1
  • Мнения: 3 116
Здравей,

Аз съм абонат на Закрила, семейството ми също.

Мога да коментирам само това че принципно съм доволна от фонда. Възстановявали са ми пари, имат сключен договор с много болници и частни клиники където въобще не се плаща.

Финансово обаче не мога да ти кажа как стоят нещата. Аз съм служебно абонирана за пълен пакет, пък членовете на семейството са абонирани на преференциални цени покрай моя работодател и те почти на пълен пакет  newsm78 Досега не ми се е случвало да ми се каже че лимита ми е изчерпан (освен за изрично упоменатите лимити за зъболекар, очила и т.н.) или нещо такова, дано и да не се случи.

Всеки фонд обаче предлага пакет от здравни услуги и вътре можеш да видиш много точно какво предлагат. Например Закрила поема раждане и ЖК (смятам да раждам в Токуда, ходя на ЖК там и хич не е евтино). Отскоро поемат и изследването ЯМР ми направи впечатление. Просто е различно.

Ами това е от мен.

# 2
  • Мнения: 34

В Български здравоосигурителен фонд , може да си правиш здравно осигуряване за 1 , 3 ,и т.н месеца- не е задължително за цяла година. Месечната вноска е 10 или 16 на месец  -взависимост от пакета предлагани медицински услуги. А иначе са коректни във въстановяването на средствата. Обясняват подробно какво покрива вноската ти за допълнително здравно осигуряване. Новият им офис е до болница Токуда- може сам да си избираш къде да ходиш на преглед и при кого. Flowers Sunflower

# 3
  • Мнения: 5 521

В Български здравоосигурителен фонд , може да си правиш здравно осигуряване за 1 , 3 ,и т.н месеца- не е задължително за цяла година. Месечната вноска е 10 или 16 на месец  -взависимост от пакета предлагани медицински услуги. А иначе са коректни във въстановяването на средствата. Обясняват подробно какво покрива вноската ти за допълнително здравно осигуряване. Новият им офис е до болница Токуда- може сам да си избираш къде да ходиш на преглед и при кого. Flowers Sunflower
И ние сме осигурени допълнително там. Аз също съм много доволна. Възстановяват бързо сумите и поне до сега са били коректни.

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 867
Нашето семейство е към ДЗИ. Съпруга ми го осигуряват от работата, а семейството му на преференциални цени. За сега сме супер доволни, защото ползваме частни здравни услуги доста често и до сега не ни се е налагало да платим нищо. Имат денонощен тел. на който можеш да се обадиш и да попиташ къде има работещ с тях специалист, като обикновено ти предлагат няколко варианта. Последния път като ми се наложи изследване на хормони във Вита се оказа че единствено ДЗИ поемат това изследване. Надявам се и догодина да можем да ползваме тази екстра, защото е страхотно облекчение и финансово и от към време, а и работят с добри специалисти.

# 5
  • София
  • Мнения: 11
И аз имам здравна осигуровка в Български Здравноосигурителен Фонд. Много съм доволна. Моят работодател ме осигурява, но съм пратила и мои приятели индивидуално да се осигурят. Можеш да ходиш, където си поискаш, и те ти връщата парите. Ако не знаеш къде те насочват. Лимитите са им много високи, не съм чувала някой да го е стигнал.Една моя колежка ходи на ЯМР, а това е скъпо изследване. Нямаше проблеми с парите после. Даже могат и да плащат директно на болницата, ако нямаш пари, само да ги предупредиш. А пък вноската е 10/16 лева. Бързо възстановяват разходите, за около седмица. Много са любезни всеки път. Препоръчвам ви ги.... Simple Smile  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт