Защо решихте да не кърмите ?

  • 14 534
  • 427
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 388
В родилния дом само една жена реши да кърми детето си.Другите /15/се отказаха без дори да са опитали,но така и тези които попитах не ми обясниха защо са стигнали до това решение.
Като ходя на консултация само 2-3 циганки казаха че кърмят всички други са с шишето TiredИзобщо където и да отида масово  майките не кърмят децата си, а като се замисля не мога да се сетя за поне една  причина.Само доводи в подкрепа на кърменето ми идват на ума
лесно и удобно
евтино
полезно за бебоците
да не говорим колко зор си давате с тези изварявания на какво ли не.
Дето се казва и от чист мързел
Тогава защо решихте така ?

# 1
  • Мнения: 1 155
Аз кърмих...,но малко за съжаление. Никой в болницата не ми показа как да започна. Кърмата ми дойде на 3тия ден. Раждах секцио. Започнах да се цедя за да стимулирам кърмата, но цедях от двете гърди около 50 грама, а на беба това и беше крайно недостатъчно. В крайна сметка всяка майка сама си преценява дали ще кърми или не.

# 2
  • Мнения: 5 362
Аз не съм кърмила не защото не искам,а поради здравословни причини.Иначе желание имах Wink
А кой какво ще решава си е личен избор Peace

# 3
  • Мнения: 466
Раждах секцио , кърмата ми слезе както трябва чак на 5,6 ден след раждането , бяха захранили сина ми с биберон и той калпазанина така и не пожела да се научи да суче - (въпреки опитите ми да го науча , които продължаваха по час два и накрая заспиваше гладен ) Цедях се до третият месец и до тогава го изкарах на кърма само , после тя почна да намалява постепенно - но все още ми капят гърдите от време на време . Та за това не можахме с его да се кърмим

# 4
  • Мнения: 3 634
Аз не кърмих защото много ме болеше. Четох навсякъде, че ако боли значи нещо не се прави както трябва, но не нацелих верния метод и с помощта на педиатрите. Имах обаче желание да се цедя на всеки 3 часа, но след 3-4 ден количеството ми рязко намаля и вече спря.

При мен само една майка не искаше нито да кърми, нито да се цеди. 

# 5
  • Мнения: 2 131
Аз не кърмих, защото малкият не искаше да суче. Вероятно трябваше повече да тормозя и себе си и него, но признавам си нямах нужната воля. Като не ставаше - цедях и давах с шишето. И, естествено, на него му беше много по-лесно така. Цедях, цедях и кърмата ми драстично намаля, след което спря. Никога не съм се тормозила от този факт, пък и смятам, че дори и да се тормозя - полза няма. Категорично не отричам предимствата на кърменето, но...... Ако, един ден, живот и здраве имам и друго дете, може би бих разсъждавала по друг начин и от гледна точка на опита бих се справила по-добре. Кой знае...

# 6
  • Мнения: 8 999
И аз раждах секцио /и двата пъти/. Коластра имах на следващия ден след раждането, кърмата - малко по-късно. Децата ми ядяха с огромен апетит и удоволствие. Когато навършиха 6 месеца, вече бяха минали на 4-кратно хранене и бяха захранени. Не намерих смисъл в това да продължавам да ги кърмя. Не мисля, че съм сбъркала.

# 7
  • Мнения: 478
Аз по няколко причини:
1. Трябваше да се върна на работа след 3 месеца и понеже от няколко места бях видяла че докато се нормализира кърмата е зор работа реших да не си причинявам това, да си почивам колкото мога и да отделям внимание и на бебето (освен на гърдите си) и като излезна да може и друг да го храни.
2. Навсякъде надписи кърмете кърмете. (Мен това ме подразни кърмата не е панацея)
3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона) Simple Smile
4. И последно гадните цигари. Пушех докато съм бременна. Като родих и на 2 ден изпаднах в истерия и вдигнах болницата на крак заради една цигара реших, че няма да мога да ги оставя, но в никакъв случай не бих предала тази отрова на детето си. (От доста места разбрах е че едно е да ти е в корема и да пушиш и пиеш, но много по зле да кърмиш и да правиш гореизброените)
Друго май няма, ако се сетя ще допълня.
Всеки сам си решава дали да кърми или не и аз за моето решение получих пълна подкрепа от всички.

# 8
  • Мнения: 1 183
Кърмих само 3 месеца,а имах голямо желание да е по-дълго,но кърмата ми просто от веднъж спря и това беше.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064

3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона) Simple Smile



Eй това е най-странният довод за мен. Какво значи, "консервативна съм", кърменето да не е някаква нова мода? А гърдите са създадени да хранят бебето - останалите им функции са вторични.

Това всъщност е доста интересна тема за научно проучване - докъде е довело масовото показване по медиите на цици, единствено в сексуалния им контекст. Накрая хората са забравили за какво всъщност служат те.

Нищо лично, сиана, просто се чудя...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз пък забелязвам обратната тенденция - все повече майки искат да кърмят и правят всичко възможно за това. Ето например в отчетните ни теми може да се погледне - през какви ли не болки минахме, температури и т.н. и пак никоя майка от нас не премина към АМ, докато не се наложи.  Но може това да е и влияние от форума, знам ли...

АМ или кърма - важното е бебчетата да са здрави, усмихнати и щастливи!

Аз лично много исках да кърмя, щастлива съм от факта, че го правя, че осигурявам най-добрата храна на детето си. Беше ми намаляла кърмата и какъв рев изревах...не,че е толкова фатално да се приемине на АМ, просто сега се чуствам единствена и незаменима за бебка, това са си нашите моменти, а шише с мляко  всеки може да и дава.

Айде стига, че и без това не е конкретно по темата поста ми...

# 11
  • София
  • Мнения: 4 397
Eй това е най-странният довод за мен. Какво значи, "консервативна съм", кърменето да не е някаква нова мода? А гърдите са създадени да хранят бебето - останалите им функции са вторични.
Нищо лично, сиана, просто се чудя...

За теб може да е странен този довод за нея НЕ, а и щом така е решила ок. това си е нейно право и нейното дете, и айде стига вече с тея изказвания много и е странно и т.н. да не ги изброявам  ooooh!
Темата е защо решихте да не кърмите

По темата кърмих много малко, защото трябваше да се върна на работа и така беше удобно и за мен и за човека който гледа бебока.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 041

3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона) Simple Smile



Eй това е най-странният довод за мен. Какво значи, "консервативна съм", кърменето да не е някаква нова мода? А гърдите са създадени да хранят бебето - останалите им функции са вторични.

Това всъщност е доста интересна тема за научно проучване - докъде е довело масовото показване по медиите на цици, единствено в сексуалния им контекст. Накрая хората са забравили за какво всъщност служат те.

Нищо лично, сиана, просто се чудя...

Все едно си ми взела думите от устата, както се казва...но пъкСиана, не е единствената, която го има това като причина да не кърми....и мен ме изумява точно това обяснение....Гърдите са именно за да хранят бебетата и съвсем не са на тати....но ест всеки си има право на избор....

# 13
  • Мнения: 206
Според мен кърмят по-интелигентните жени (изключвам циганките от които кърмят 99%). Пиша това по повод една тема за имената ,където се споменава, че интелигентните семейства кръщават децата си с български имена ,а другите (демек неинтелигентните) с "вносни" Laughing. Разбира се това е относително ,но все пак за да кърмиш успешно е нужно да отделиш достатъчно време в четене ,образоване, среща с кърмачки ,за да натрупаш ценен опит и най-важното да имаш силна воля и характер да отстояваш правата си на кърмачка ,защото кърменето е поставено във враждебна среда. Преди сто години всички са кърмили много редки изключения са били некърмещите. А, сега какво стана модерния свят направи кърменето неестествено ,затова вече и не се учудвам на #Crazy
Цитат
3. Консервативна съм в някои отношения и не мога дори да си представя детето да ми суче от гърдите (те са за тати и доставяне на удоволствие на мама, като ерогенна зона) Smile
.
Срещала съм и по-крайни изказвания относно кърменето, но те са от друга тема.

# 14
  • Мнения: 4 555
И мен ме учудват тези наблюдения, защото не познавам нито една майка, която да не кърми. В родилното абсолютно всички от стаята направиха всичко възможно да кърмят, после лежахме пак в болница, вече с по-големи бебета, по на 3-4 месеца и там всички в стаята кърмеха.
От отчетната ни тема, честно казано не се сещам за нито една майка, която да не кърми или поне да не прави опити, а да е минала директно на АМ. Не за дохранване, а просто директно да даде шишето и да иска да си спре кърмата, даже и да има.
Също и от познатите ми извън нета майки, няма нито една почитателка на АМ и желаеща да си спира кърмата.
Явно обаче моите наблюдения не са критерий за средностатистическото положение на нещата.

Общи условия

Активация на акаунт