Учителска стачка 4 (Aftermath)

  • 6 445
  • 165
  •   1
Отговори

Анкета

има ли нужда от такава тема

Опции:

* Гласуването приключено: чт, 22 ное 2007, 11:44

# 1
  • Мнения: 24 467
Май вече не точно от тази, по- скоро ако на хората им се разменят мнения относно ефекта  на стачката, нови предложения във връзка с образователната система въобще, което би било по- полезно.
За стачката, като такава, вече не виждам някой да има какво ново да каже.

# 2
  • Мнения: 9 050
По анкетата. Мисля че има. Защото темата отдавна не е трябва ли да има стачка или не. Поне с това, което аз пиша, се опитвам да обясня, че не е морално, упражнявайки законово гарантираните ти права, да вредиш на трети лица, които нито имат вина за положението ти, нито пък могат да направят нещо конкретно, за да се промени това ти положение.
В основата на правото стои принципа, че не можеш да прининяваш вреди на трети лица, упражнявайки правата си, гарантирани от закона.

# 3
  • Мнения: 196
В предишния й вид темата се е обезсмислила. Гласувах с "вредна е" - освен, че се плюем, не виждам нищо градивно. Не, че плюенето е градивно, де. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 9 050
В предишния й вид темата се е обезсмислила. Гласувах с "вредна е" - освен, че се плюем, не виждам нищо градивно. Не, че плюенето е градивно, де. Simple Smile

Гледам ти линковете в подписа. И се чудя. Как може учителите да ни обвиняват, че ние се държим като овце пред управниците и си навеждаме главите, защото наведена глава и т.н.
Собствените им синдикални лидери ги крадат. Нещо да са направили учителите по въпроса? А после, ние сме били овце и поведението ни било примиренческо.....

# 5
  • Мнения: 4 841
Предостатъчно умни и не дотам умни неща се изговориха по повод на стачката. Добра, лоша - имаше я, но свърши. Повече смисъл виждам в тема от сорта "За образованието - по същество" или нещо подобно, отколкото да ръфаме едно и също без грам чуваемост.

# 6
# 7
  • Мнения: 25 449
Хората отдавна пуснаха тема За изхода от стачката - градивно, т.е. всеки да си каже изискванията към образователната система, доколкото това засяга нашите деца, но се оказва, че е много по-лесно и по-забавно да се оплюва нещо, отколкото да се дават конструктивни предложения как то да се подобри.  newsm78
Дали защото на най-оплюващите изобщо не им пука за децата, нищо, че твърдят обратното?  Thinking

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 12:04 от Как` Сийка

# 8
  • Мнения: 656
Вредна е.

Има една приказка - когато човек каже нещо сто пъти то става истина.
Когато човек повтаря едно и също много пъти дори и да противоречи на всякаква логика той започва да си вярва. Гледам и по сапунките като превъртам каналите как се надъхват едни други, надъхват и зрителите, и става една...

Рина,
Не говоря да пропуснеш чужда грешка. Говоря в случаите, когато поправиш нещо вярно написано.

# 9
  • Мнения: 335
... Дали защото на най-оплюващите изобщо не им пука за децата, нищо, че твърдят обратното?  Thinking

"Най-оплюващите" си имат мисия.
Дежурните по свят не спят.

Само умерените могат да бъдат градивни.


# 10
  • Мнения: 343
По анкетата. Мисля че има. Защото темата отдавна не е трябва ли да има стачка или не. Поне с това, което аз пиша, се опитвам да обясня, че не е морално, упражнявайки законово гарантираните ти права, да вредиш на трети лица, които нито имат вина за положението ти, нито пък могат да направят нещо конкретно, за да се промени това ти положение.
В основата на правото стои принципа, че не можеш да прининяваш вреди на трети лица, упражнявайки правата си, гарантирани от закона.

Стачката е крайно средство. Учителите се опитаха да обърнат вниманието на обществото и правителството към проблемите в образованието и предупредиха за стачката още края на миналата учебна година. Какъв беше резултатът? Нулев. Какво трябваше да направят според теб, Зина?

# 11
  • Мнения: 196
Rina77, да напускат. Като стачкувахте 6 седмици, какво спечелихте? Пари, които за нищо няма да стигнат и неодобрението на голяма част от родителите. Не си заслужаваше, каквото и да казваш.

# 12
  • Мнения: 343

Рина,
Не говоря да пропуснеш чужда грешка. Говоря в случаите, когато поправиш нещо вярно написано.

И това ми се е случвало няколко пъти. Извинявам се, въпреки че причината обикновено е нечий прелестен краснопис. Wink

Готова съм да се извиня и от името на колегите, които блокираха пътища и товарят децата в училище със стачните си проблеми, защото това не е правилно. Но не и за самата стачка, защото съм убедена, че трябваше да има такава. Защо смятам така съм обяснила подробно и няма да се повтарям.

# 13
  • Мнения: 47 902
мисля че темата е полезна
стачката беше зле планирана и организирана, и съответно зле проведена и не постигна много
мисля че синдикатите по принцип имаха други планове и даже може да са се били спазарили преди началото на стачката, но самите учители отказаха да се подчинят и стачката стана доста неконтролируема
иначе сега знаете ли как наваксват  ooooh!, в детската градина им разказаха играта, а в училищата всички знаем как е- по 2-3 урока наведнъж и маса домашни
учителките пак са недоволни , защото загубиха време, пари и усилия, а резултата беше подихравки от всички- родители, правителство, всички
хем бях против стачката, хем ми е жал как безумно протече всичко...и сега ако не махнат синдикалните си лидери, вече просто ще докажат че са интелигенция, ама друг път

# 14
  • Мнения: 494
 В съзвучие с казаното от Холограма,аз съм умерена, съответно градивна (впрочем, това наистина е и моето мнение).
 Ако темата стане градивна, в смисъла, който предложих последно в старата тема, с удоволствие ще се включа.

Общи условия

Активация на акаунт