Дъщеря ми е на 8 месеца-да я слагам ли вече в паяк?

  • 1 417
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 90
Здравейте мами!Бих искала съвет от тези,който са по-компетентни по въпроса или са имали проблеми PraynigДъщеря ми е почти на 8 месеца,но крачетата и са като че ли още хилави.Не иска да се изправя,а когато я изправя на крачета ги сгъва веднага.Може би защото е по-слаба-около 7кг.Мои приятелки ми казват че вече е голяма и да я слагам и че крачетата и щели да се изкривят ако не я сложа.Аз мисля към края на месеца да пробвам.Но не е ли по вредно ако я сложа,а тя още не е готова??Моля дайте ми съвет от личните си впечатления  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 204
не  Naughty никога ,не е здравословно  Peace

# 2
  • Мнения: 1 183
Ами аз реших изобщо да не използвам такова нещо,а и без това тя почти е проходила вече,но мисля,че сте в подходяща възраст да използвате вече проходилка  Peace

# 3
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз я сложих на 6 месеца

# 4
  • Мнения: 2 131
Ако имаш някакви притеснения относно крачетата, по-добре се консултирай с лекар. Моят син беше на шест месеца, когато го сложих в проходилката. Но той е много буен и енергичен и мисля, че му харесва да щъка напред-назад.

# 5
  • Мнения: 8 999
Не е рано, но първите дни я дръж не повече от 15 мин. - до половин час. Като свикне след около седмица, може и по повече. Не се учудвай, че първоначално детето ще тръгне назад, като раче. Постепенно се научават да вървят напред.

# 6
  • Мнения: 2 047
   Рисковано е да прилагаш, това, което са ти казали - всяко дете прохожда по различно време и ако за твоето е още рано, с проходилка само ще му травмираш крачетата. Най-сигурният белег за готовност ще дойде от самото дете, без използването на помощни средства. Най-малкото - трябва да може само да се задържа на крачетата си, макар и за малко.

  А и всички ортопеди, които съм посещавала с дъщеря ми  са против използването на проходилка.

  Понеже виждам накъде върви темата, ако все пак решиш да я слагаш в проходилка, гледай да не я държиш в нея повече от 5-10 мин.

# 7
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз я слоожих на 6 месеца.

# 8
  • Мнения: 254
Здравей !
А стои ли седнала?
ако е да значи според мен няма проблем да в оставяш за 5-10 мин 2-3 пъти на ден поне първите няколко дни и ти да си до нея за да не се чувства изоставена.Ако можеш вдигни паяка на най-високата позиция за да и опират малко крачетата в земята.Ако не иска и е тъжна не настояваи и опитай след 2-3 дни пак.Успех!! Peace

# 9
  • Мнения: 669
можеш да я слагаш в паяка за по 15-20мин

# 10
  • Мнения: 260
Аз я сложих когато беше на 7 месеца Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 170
Смятам, че трябва да се водиш по детето, а не по това, какво правят  децата около  вас. Щом дъщеря ти не иска сама да се изправя сигурно и е още рано, все пак детенце си знае най- добре как се чувства. А това за изкривяването- може ортопед да ти каже, но мисля,че няма проблем.
Все пак ако толкова се притесняваш най- добре заведи детето на ортопед, те са затова- ще ви прегледа и ще каже. Peace

# 12
  • Мнения: X
Не.
Моята дъщеря за целия си живот е седяла 10 минути в такова чудо и толкоз.
Тази безподобна вещ е не само вредна, но и опасна, най-добре детето само да се научи да се държи по мебелите, да пристъпва и да се пуска.

# 13
  • Мнения: 1 155
Сложих дъщеря си на 7.5 месеца, в началото по- малко, а сега е страхотия вкъщи. Страшно й харесва.

# 14
  • Мнения: 1 044
Аз тогава го сложих в проходилка, но нямах достатъчно инфо по въпроса за вредите и ползите от този уред. С този си акъл не бих го слагала изобщо.

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Не.
Моята дъщеря за целия си живот е седяла 10 минути в такова чудо и толкоз.
Тази безподобна вещ е не само вредна, но и опасна, най-добре детето само да се научи да се държи по мебелите, да пристъпва и да се пуска.

Абсолютно подкрепям това!
Калина първо пълзеше, после започна да се подпира по мебелите и накрая се пусна и тръгна.

# 16
  • Мнения: 8 999
Всеки ортопед е на различно мнение - според някои проходилката е вредна, според други е полезна, а според трети е абсолютно необходима и задължителна.
Моите деца се чувстваха щастливи, че могат да се движат самостоятелно навсякъде, от друга страна ползваха проходилката и за столче с масичка /когато се уморяваха, си подвиваха крачетата и присядаха, за да си починат и поиграят/. Проходилката не е уред, който спомага за по-бързо прохождане - това е просто улеснение за майката и за детето в периода преди да е проходило детето. Както скачащите гащи и разни други изобретения, които освобождават ръцете на майката, без децата да се чувстват изоставени и нещастни.

# 17
  • Мнения: 1 217
Сложих Калоян в края на 7-и месец и много му хареса.
Сега всяка вечер от 8 до 9 той е в проходилката и ходи след мен из целия апртамент и е много щастлив.
Защо да го лошавам от тази игра?
Когато не му е добре той сам ще си покаже.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз моята я сложих, когато беше на 6 мес.

# 19
  • Мнения: 3 695
Сама си си отговорила - само можеш да й навредиш като я слагаш в подобни съоръжения, при положение, че естественото й развитие все още не е стигнало до там сама да се изправя. Според мен изобщо не я слагай.

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сложих сина си когато беше на 6 м. и половина,на 9 проходи.Ако отложиш още малко проходилката.....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
Според мен, ако детето се слага в проходилка, това трябва да се случи, след като то се е изправило само на собствени сили. Детето е изправено, когато тялото му е готово да се изправи само, а не когато ние го сложим в тази вертикална позиция. Naughty

Бях против проходилките, но се принудихме да купим, за да мога да слагам дъщеря ми от време на време, когато се налага да свърша нещо, за да съм сигурна, че няма да падне и да се удари (например да ида до тоалетната). Сложихме я в проходилка, когато вече се изправяше, придвижваше по мебелите, но падаше (и все още пада) като талпа. Никакъв инстинкт да се предпази, никакъв помен от идея да приклекне или да се подпре, въпреки множеството ми усилия да й покажа или да я подмамя да приклекне с някаква играчка.

 Peace

# 22
  • Мнения: 3 695
Сложих сина си когато беше на 6 м. и половина,на 9 проходи.Ако отложиш още малко проходилката.....
Какво ще стане?  newsm78

# 23
  • Мнения: 2 723
Моя син яхна паяка точно на 8 месеца. И 2 месеца по-късно проходи.
Много зависи от детето, ако е стабилно и се изправя само, ако има желание да ходи слагай го, ама да го напъхаш насила, няма смисъл Thinking

# 24
  • Мнения: 1 586
Аз също сложих Хриси на около 6 м., на него много му харесваше.Можеш да пробваш то дететот само ще ти подскаже дали и рано. Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Сложих Тери чак на 10 месеца,защото по същия начин не искаше да стъпва.

# 26
  • Мнения: 3 069
От 6-я месец го слагам в проходилката.

# 27
  • Мнения: 872
Може да вземеш от някой на заем за ден-два и да я пробваш.Ако тя се чувста комфортно в нея й вземи,ако пък не й е удобна - недей.

# 28
  • Мнения: 1 043
Може, да, аз моя син го сложих на 7 месеца  Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен детето се слага в проходилка, когато покаже, че е готово-изправя се само на крачетата си. Ако не може да се държи сама на краката си значи и е рано. За твое успокоение ще ти кажа, че сина ми се изправи сам на 11 месеца и никога преди това не е слаган в проходилка-показваше, че не иска, вдигаше веднага краката от пода.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 21:01 от Ники.

# 30
  • София
  • Мнения: 17 591
По възможност изобщо го избягвай, а щом не е готова - съвсем! Остави детето, ще се справи самичко...

# 31
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Сложих сина си когато беше на 6 м. и половина,на 9 проходи.Ако отложиш още малко проходилката.....
Какво ще стане?  newsm78
Ще си приходи и без нея,което е по-добрия вариант. Wink

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Сина ми навърши 6 месеца и го сложих на проходилката. От по-малък той много обича да си стои на краката. Бях останала без ръце да го държа. Сега е на 7 месеца и вече се опитва да ходи. Моят съвет е щом ти е толкова нестабилна в началото я дръж изправена като тежестта да пада на теб. Ние така бяхме и няма да те е страх, че краката ще се изкривят. Така я дръж докато не стане стабилна.

# 33
  • Мнения: 11 003
По-добре не я слагай изобщо. Мисля да не ползвам паяк. Crossing Arms

# 34
  • Мнения: 1 477
Малкия го слагам само ако имам някаква работа за кратко.Но само в такива случаи.

# 35
  • Мнения: 4 451
Голямата си дъщеря я сложих в проходилка на 9м., но тогава нямах нужната информация. Малката не е ползвала никога проходилка. Ортопедите не ги препоръчват.

# 36
  • Мнения: 5 393
Не съм ползвала такъв уред и моят съвет е да се остави детето да се изправи и проходи само,когато е готово.За какво е цялото бързане не мога да разбера?

# 37
  • Мнения: 90
Благодаря ви мами!Направо ме смаяхте!  bouquetНаистина мисля да поизчакам поне до края на месеца с копуването на проходилка,а и тогава не знам-ако не се чувства комфортно ще я махна.Не бързам да я сложа,просто леко се притесних,че на доста мами около мен децата сами са се изправили на 6-7 месеца,а Миша е на 8 и даже в мен,когато я държа изправена си сгъва краката и не иска да стъпе newsm78Явно всяко нещо с времето си!!:))))А иначе поне вече се задържа седнала(но когато е на твърдо иначе е като кегла). Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт