moly pomognete

  • 1 073
  • 9
  •   1
Отговори
zdraveite na vsichki roditeli
vtoroto mi detence ima nykakvo stano izkrivyvane na lyvoto krace struvami se sashto che bedroto mu e po kasichko ot tova na desniya krak
imam chas pri ortoped chak v ponedelnik a dotogava shte podludeya newsm17

# 1
  • Мнения: 1 037
Миличка, дала си много малко информация, , така ще трудно някой да помогне.
Опиши къде ти се струва, че е изкривено крачето, как прецени, че бедрото е по-късо, съветвам те да не гледаш гънките, те лъжат , защото това е мастна тъкан, успокой се и не се притеснявай предварително. Детенце има ли други проблеми?

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
кой установи това
въобще разбирам те че си много притеснена но с еуспокой
не може от раз да си го видяла
на колко е детето ...как го забеляза проблема ...и въобще инфото е твърде оскъдно за някаква полезна информация
имало ли е проблеми при раждането....

# 3
blagodary  vi 4e mi pishete
bebo e na 6 meseca dosega postoyano go oglezdah no vse si misleh 4e si vnushavam
strah me e ot uslozneniya i operazii

# 4
vsichko beshe normalno pri razdaneto
minah vsichi konsultacii daze byh pri ortoped za smimka na tazobedrenata stava
samo deto nikoi nishto ne ti kazva i doktorite ve4no barzat i nymat vreme da otgovaryt na vaprosi aki izobshto se osmelish da popitash neshto

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
много се притесняваш без основателна причина
може все  още да си внушаваш
бих те посъветвала да седнеш и да помислиш - как протече бремеността, раждането - имаше ли усложнения. какво може да прави детето на тази възраст -открий двигателното развитие на бебето за тази възраст и сравни дали твоето бебе се развива нормално - покрива ли повечето показатели за тази възраст - като не се връзваш за въртенето щото много малок бебета се въртят в действителност по таблиците...
въобще - поинтересувай се за двигателното равитие на бебето
после се успокой и помисли - движи ли еднакво двете крачета, има ли някаква разлика в честотата на посягане към дадена играчка с лява или дясна ръка - би могло лееко да предпочита дясна, но все пак на тази възрас би трябвало да посяга и с вдете
същото и за краката - редува ли ги като рита
въобще това е с цел да установиш ползва ли еднакво лявата и дясната част натялото
за дължината на краката е изкл да успееш правилно да измериш - така че за сега се успокой

ами отгжовори ми на горните въпроси и не бързай с паниката и мислите за опирация...
това все едно като се разболея от грип да си мисля за летаргичен край - излишно и прибързано
знам че те е страх, но д9ори да има проблем - щом чак сега го откриваш - вероятно е разрешим, ако беше за операция - почти съм сиуран че нямаше как до сега ти или линчата да не сте забелязали

# 6
do ponedelnik ve4er bi trybvalo da znam pove4e neznam kakva moze da e pricinata imam po golymo detence na 23 meseca taka 4e bremenosta ne beshe leka
znam 4e mnogo se pretesnyvam ne e tolkova losho spored men no maikite sa takiva
blagodary na vsichki kioto mi pisaha
moralnata podkrepa be nai podhodyshta v slu4aya
imat dumata lekarite

# 7
  • София
  • Мнения: 2 262
Герислава, моля те пиши после тук какво е станало, милата ми ти! С теб сме! Стискам палци на бебчето!

# 8
zdraveite na vsichki
v4era byh na doktor da vzema napravlenie za ortoped
doktora me uspokoi 4e vsichko e savsem normalno izkrivyvaneto e normalno no chakam shte otida vse pak na ortoped iskam da chuya kakvo sht kaze i shte spodely
pozdravi

# 9
zдравеите 
посетих ортопеда които ми каzа да не драматиzирам толкова ситуациата
всичко било нормално с иzкривявянето на крачето трябвало да проходи чак тогава можело да се каже има ли иzкривявяне или не
zа прасчето трябва да го гаделичкам всеки ден
благодаря на всички които се отzоваха точно от това имах нужда  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт