никой не знае какво ми има...

  • 7 441
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 72
Срастванията  са изменения на тъканите, които могат да се отстранят само по хирургичен път. Това е все едно да лекуваш къриес със билки  или с акопунктура. Несериозно е и ще ти загуби време и пари. 
1. Пусни си микробиология, ако нещата са ОК и няма инфекция
2. Отиди да ти направят хубава цветна снимка в клиника по стерилитет, в Майчин Дом,  от форумя  можеш да разбереш къде ще ти свършат работа.
3. Това с убитите "здравословни" бактерии е кофти, но не е необратимо, преживях го и аз преди години. Иска време, но се възстановяват с помощта на медикаменти, лекарте ще ти кажат какво.
4. За болката в крака -  потърси ортопед и невролог нека те кажат какво мислят. И още нещо, наскоро гледах предаване, в което гостуваше един доктор, който прави диагностика с термокамера.  Снима ти тялото с термокамера като по шпионските филми  и ти казва кои органи функционират добре и къде има проблем. Показа интересни снимки на гинекологични проблеми. Каза още, че  прави диагностика къде е проблема и насочва към специалист, така че специалистът не работи "на сляпо".
Помисли за такъв вариант. Разбирам тревогите ти и объркването ти, вероятно се дължат на лутането в диагнози и на трудното лечение, което иска доста пари, време и усилия, а резултатите понякога не ги оправдават. Така е, човешкото тяло е сложна работа.

# 16
 благодаря на всички за съветите:) знам , че звуча доста объркана и изплашена. преди 2 месеца, си пусах микробиология  и ми откриха enteroccocus i clu selles- първото е чревна бактерия и смятат , че поради ниския имунитет съм си я предала "по-съседство". Втората е анаеробна и е в следствие на умрялите ми лактобацили..Sad всъщност аз съм объркана т множеството лекарски мнения до момента, реалният въпрос( извън болките ми в крака) е - дали в следсвие на усложненията от аборта(повторната кюретация и задържането на кръв 1 седмица) мога да съм се срастнала, явно и след това имам и инфекция , която е трудно да се датира- нито един от всичките лекари при които ходих, не се сети да ми пусне една микробиология..  Знам , че трябва да си направя ЦС, но ми казаха , че и тя крие рискове. Освен това , след аборта ми предписаха противозачатъчни и сега 6месеца по-късно ги спрях(не ми действт добре, имам постояно зацапвания) .Обаче след като ги спрях, след като ми свърши цикала ми дойде пак, първоначално с кръв, после отново кафяви зацапвания и така вече от 10дена. докторката ми каза , че е нормално , но аз не знам на какво вече да вярвам...

# 17
  • Мнения: 2 092
аборта ти е причина за инфекцията,тя за срастванията,но срастване се вижда и на ехограф и с мануален преглед се установява,закакво ти е лапароскопия
обаче те съветвам да се консултираш и със съдов хирург-задължително, за болката в крака,заради това,че си приемала противозачатъчни!

# 18
  • Мнения: 7 716
Мама Ирина, страствания обикновено не се виждат на ехограф, както и с мануален преглед.

# 19
  • Мнения: 2 092
Lali, първо казва се и се пише "срастване",не "страстване" Wink,и освен това зависи кой "гледа" и на какъв апарат,и според това къде е ,може и да се палпира при мануален преглед!
Хайде,много страсти  bouquet

# 20
  • Мнения: 7 716
Техническа грешка,  често се случва. Laughing
След запетая се поставя интервал. Wink Когато се изрежда и се използва "и", пред първото "и" не се поставя запетая. Wink Но тези правила се учат в първи клас. Wink
Ако срастванията се откриваха на ръка или на ехограф, то цветната снимка и хидротубацията нямаше да съществуват като процедури.
Мами Ирина, срастване не означава непременно нещо видимо или нещо, което може да се напипа.
Не подвеждай новите момичета.

# 21
  • Мнения: 740
mama irina, и след като срастванията се виждат с ехограф и мануален преглед, защо всички се подлагаме на цветна снимка? Може би, защото ни е кеф? Аман от "професионалисти" в интернет. Twisted Evil

А, Лали ме изпреварила   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 324
ина митева митева не съм пила противозачатъчни, но това са хормонални препарати и вероятно са подействали и на твоите все още разбъркани хормони след аборта Sad Щом д-ра казва, че е нормално, значи е така. Ако обаче продължава и след следващата менструация, пак посети д-р.
Срастване може да има, както като причина от кюретажите, така и от инфекцията за съжаление ... Sad

аборта ти е причина за инфекцията,тя за срастванията,но срастване се вижда и на ехограф и с мануален преглед се установява,закакво ти е лапароскопия

Маточните тръби са „дебели” колкото макарон. На видеозон е невъзможно да се види има или не срастване, а за мануален преглед просто не ми се коментира - с ръка ли се напипват тръбите...... Айде да кажа, че тук четат и момичета които сега започват всички видове изследвания - сраствания в маточната кухина не могад да се видят с видозон или с мануален преглед, това става само и единствено с цветна снимка, хидробутация или лапароскопия!

# 23
здравеите отново,
инфекциите ги излекувах и микробиологията ми е напулно чиста. Но въпреки това болките в крака продължават, освен това ми се подуват и лимфните възли - всичките в гениталната област... Вече не знам какво ми има , но много ме е страх... Дали някой има подобен проблем с лимфните възли? 

# 24
  • Мнения: 740
Ина, не мога да помогна със съвет, но стискам палци за добри новини при теб.  Praynig
Какви лекари посещаваш и какви са техните предположения? При проблеми с лимфните вълни е редно да се консултираш с ендокринолог.

# 25
благодария ви момичета, но лошото е, че нищо не се променя, направих си микробиология- чиста, стерилна урина - чиста, c-protein - в референтните граници, пълна кръвна картина с диференциално броене на левкоцитите- всичко е в граници , СУЕ- в граници, направиха ми ЯМР на гръбнака за да се види дали болките в крака ми са от дископатия или радиколит- не грабнака ми е идеален... Ходих на нефролог, уролог, множество прегледи при генеколози, също на невролог. В момента хогя на физиотерапия за да ме обезболяват с един мехлем - волтарен, за да изкарам празниците, защото страшно много ме боли ... Оф, вече на знам какво да направя- утре съм на ренгенография на малък таз и сега трябва да пия един контраст.... На всичко отгоре, при тези чисти изследвания ми се подуха лимфните възли в ингвиналната област и за почнаха да ми парят краката от време на време... Вече и здравия ми крак не е толкова здрав.... Вече се отчаях савсем.... не съм предполагала , че може един аборт, да ме докара до тук- винаги съм била абсолютно здрав човек, през целия си живот бях пила само 2 пъти антибиотици, сега изпих над 12 различни за 6месеца и все още никой не може да ми каже какво ми има....

# 26
  • Мнения: 1 938
Тромбофлебит? Изключихте ли го като вероятност?

# 27
да, бях и на съдов хирург.... Вече не знам...Може би, утре ще ме приемат в болница, но не е сигурно...

# 28
  • Мнения: 1 441
Ина, много съжалявам...Sad
Все пак имат ли някаква идея на какво може се дължи всичко това и с каква диференциална диагноза те приемат в болница?

# 29
  • BG
  • Мнения: 793
Ина, не се ли подобрява положението   Shocked Ужас  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт