За ракийката и още нещо...

  • 2 631
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473
Случвало ли ви се е да имате желание, да сте сгрешили в преценката и впечатленията си - независимо за какво става дума? По-долу ще стане ясно за какво говоря - ето, по тези въпроси ми се искаше да съм се заблудила. Последните две теми, които прочетох, ме наведоха на едни мисли, та реших да ги споделя и с вас. Оставам с убеждението, при това не за първи път, колко тесногръд всъщност, може да е човек, със самочувствие на интелигент. Не знам как иначе да нарека такъв, който слага етикет `Простак` на човек, който слуша еди каква си музика, или не ходи на театър и опера. Но мисълта ми беше за ракийката, и за да не разтягам повече мислите си, да ви попитам:
Разделяте ли и как, ако да, алкохолните питиета на просташки и висша класа? Ако аз пия ракия и съм проЗта, то този, който пие 30 годишен ром - интелигентен културтрегер ли е? Знам, че сред нас има доста добри дегустатори и ценители на високоградусови питиета. Уважаеми, дайте пример в колонки от двата вида.  Wink

Това едното.
Другото.
Покрай темата на Джулияна, в която опитвайки се да отчета собствените си странни навици, си зададох въпроси от рода на - Как виждаме сами себе си отстрани? Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.

И моля, на когото не му е интересно да говори по темата, нека не се чувства длъжен!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 401
Прави се такова разделение, да. Аз  се съобразявам с него според заведението и повода.  Когато не съм в кой знае колко класно заведение с недотам "класни хорица", си пия  бира и облаци и не ми пука. В Капитал преди време имаше статия  по въпроса, и като най-просташко питие беше квалифициран именно облака.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Стрелче, обърка ме !
За ракийката ли да отговаря или за другото и да търся ли връзка между двете или нямат нищо общо?

# 3
  • Мнения: 7 723
Стрелче, ти направо задаваш отговори-
всеизвестно е, че чалгата и ракийката
са качества, които притежават простите хора Wink
Интелигентните слушат Вивалди, докато
смучат ром и дърпат хавански пури,
на мечата кожа пред камината си Grinning

За примерите още съм разсмисли.... Thinking

# 4
  • Мнения: 4 473
Стрелче, обърка ме !
За ракийката ли да отговаря или за другото и да търся ли връзка между двете или нямат нищо общо?

2 & 1, Додо!  Simple Smile За да не пускам две теми.  Wink Който, както желае по въпроса да търси или не общо между тях. Не съм го имала за цел, ще е интересно какво ще се получи.

Минзухар, мнение по втория въпрос, нямаш ли? Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 401
Стрелче, обърка ме !
За ракийката ли да отговаря или за другото и да търся ли връзка между двете или нямат нищо общо?

2 & 1, Додо!  Simple Smile За да не пускам две теми.  Wink

Минзухар, мнение по втория въпрос, нямаш ли? Rolling Eyes

Хванах бебето .. по-късно

# 6
  • Мнения: 899
Не деля хората на това какво пият и какво не. Баща ми е интелегентен и еурдиран човек, сипва си ракия, когато му се иска, сипва си хубаво уиски, също когато е в настроение. Според мен няма просташки питиета, разделението на подобен елементарен признак ми се струва меко казано дребнаво.

По втория въпрос - опитвам се да се погледна от всички ъгли, но често цялаостната картина ми се губи. Трудно успявам да се променя, липсва ми нужната воля. Предполагам, че ако общувах с някой като мен или живеех и го виждах в цялата му прелест, не бих го харесвала особено.

# 7
  • 7800
  • Мнения: 243
Така. Значи, ракията сама по себе си не може да се квалифицира като просташко питие. Но нали има една стара максима: "Във виното е истината", където, според мен, виното олицетворява алкохола като цяло. Та искам да кажа, че когато един човек си е простак, дори и да пие 50-годишно марково скъпо уиски (или ром), след приемането на определеното от организма му количество от съответното питие, истинската му същност си проличава.

# 8
  • Мнения: 488
След определено количество алкохол всички хора стават прасета.
Аз пия всякакви алхохоли каквито са ми вкусни в момента, или според времето. Не ми върви например твърде много червено вино през лятото или джин през зимата.

По втората тема ще се изкажа като помисля по-сериозно.

# 9
  • Мнения: 2 401
.
Другото.
Покрай темата на Джулияна, в която опитвайки се да отчета собствените си странни навици, си зададох въпроси от рода на - Как виждаме сами себе си отстрани? Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.

И моля, на когото не му е интересно да говори по темата, нека не се чувства длъжен!  Simple Smile

Малко ми се губи идеята ти всъщност в няколкото въпроса .. поясни моля

# 10
  • София
  • Мнения: 2 210
1.ами..определено не разделям питиетата спрямо манталитета, който уж вменяват и си пия точно тези с "просташките" асоциации- не заменям за нищо изстудена ракия с хубава салата, лятото пия мастика. Стогодишните питиета не ме впечатляват.

2.напоследък си мисля, че май отстрани не съм много "лесна" Mr. Green Mr. Green От друга страна хора, чиито реакции доста се доближават до моите ме кефят, което незнам дали не е някаква маскирана любов към себе си Mr. Green
Почнах да приемам доста "неприемливи" доскоро за мен неща, но не се чувствам по-добре. Някак си , като че ли "преглъщам " част от себе си всеки път..Малко неясно май се изказах..

# 11
  • Мнения: 3 447
Интелигентните слушат Вивалди, докато
смучат ром и дърпат хавански пури,
на мечата кожа пред камината си Grinning


Мне, смучем и дърпаме в Куба. И слушаме Буена виста соушъл клъб  Grinning

# 12
  • Мнения: 516
Всички сме сноби в някаква степен. Някои са сноби на тема питиета, други на тема маркови стоки, трети са интелектуални сноби. Неминуемо е. Аз ракия не пия. Миризмата ми е непоносима.Предпочитам водка и бърбън. Но мъжът ми обича ракия. Очевидно не деля хората според питиетата, щом съм се омъжила за ракийопияч. Предполагам, че и аз имам снобарски изпълнения. Неминуемо е.
По втория въпрос:  Като цяло лесно се сприятелявам, което значи, че не съм труден характер. Но иаз имам трески за дялане. Честно казано, точно в момента не бих си била приятелка. Изнервена и заядлива съм. Зимата ме подтиска и това ми личи. Горките ми приятелки! Героини са, че ме търпят такава. Laughing

# 13
  • 7800
  • Мнения: 243
По тези въпроси:

Как виждаме сами себе си отстрани?- Виждам това, което искам да видя. Аз бих ли общувала с човек като мен самата?-Трудно. Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им?Осъзнавам ги (не са малко), ми приемам ги пък, приемам и чуждите, ама само по принцип  Mr. Green Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите?- предимно чуждите. Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.- и това е вярно


# 14
  • Мнения: 463
1. Пия ракия, но не слушам чалга, проЗта ли съм или не  newsm78
Пия 100г виски, но не слушам Вивалди, умна ли съм или не  newsm78
Приятели имам всякакви, обичам ги всичките, кой каквото ще да прави- на това му викат личен избор, а на другото толерантност.

2. Гледам се от страни, да, харесвам се, даже се обичам, дали да не си посегна  newsm78. Бих общувала с човек като мен, определено. Не мисля, че осъзнавам странностите си, приемам чуждите такива, нищо не се опитвам да променям. Гледам на работата лекото и на хляба мекото  Wink

И ми е интересно !

# 15
  • Мнения: 3 423
Случвало ли ви се е да имате желание, да сте сгрешили в преценката и впечатленията си - независимо за какво става дума?
Не, не се е случвало.

# 16
  • Мнения: 4 300
Мисля си че трудно бих харесала някой като мен- не може и двамата да сме отгоре Mr. Green . Това са си теоретични разсъждения.

Не деля питиетата на просташки или не- важно е отношението.

# 17
  • Мнения: 227
1.За пийньету Mr. Green съм съгласна с мненията,че няма просташко такова.
2.Виждам себе си в дъщеря си.В характера.Трудно се разбираме с нея,много трудно.И за  капак е взела повече от недостатъците ми-не се харесвам,но не мога да се променя.

# 18
  • Мнения: 5 299
Нямам такива предразсъдъци.


Ракия не пия, защото не ми харесва. Предпочитам водка. Sunglasses

# 19
  • Мнения: 3 423
Разделяте ли и как, ако да, алкохолните питиета на просташки и висша класа? Ако аз пия ракия и съм проЗта, то този, който пие 30 годишен ром - интелигентен културтрегер ли е? Знам, че сред нас има доста добри дегустатори и ценители на високоградусови питиета. Уважаеми, дайте пример в колонки от двата вида.  Wink

Това едното.
Другото.
Покрай темата на Джулияна, в която опитвайки се да отчета собствените си странни навици, си зададох въпроси от рода на - Как виждаме сами себе си отстрани? Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.

И моля, на когото не му е интересно да говори по темата, нека не се чувства длъжен!  Simple Smile

Да, закоравелите пиячи на ракия
са или тъпи парчета, или битови
алкохолици и чалга-ценители. Не
ми пречи обаче понякога и аз да
жулна някой еликсир, за да сгрея
кръвта. Като масажно средство по
време на грип също уважавам ракията.
Ако съм в бар обаче, няма да си поръчам
ракия. Както и на селска сватба няма да
отворя с уиски. Пия според повода, но и
според настроението. Мразя да целувам
мъж, бъздящ на бира, но и такъв на джибре.

По втория ти въпрос. Да, мога да се видя
отстрани. Общувам точно с хора като мен.
Не се опитвам да променям никого. Ако не
ми пасва, просто не си губя времето. Точка.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 01:29 от Liska

# 20
Ха-ха...откъде накъде хората, които пият ракия ще са прости? Mr. Green Да не би някъде да е изследвано или доказано, че ракията унищожава повече мозъчни клетки отколкото културните питиета ? Joy Ха-ха... . Пък и знам, че  домашната ракия е полезна  Wink

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз по бих простила на мъж,напил се с уиски.Да,свиня,обаче някак си по-изискана.И мирише по-приятно.Въпреки,че има скъпи ракии,ракията си е ракия.Простете снобизма ми.

Лошото в случая е,че ракията е като чалгата-не я слушат,а всички познават изпълнителите.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 591
Ха-ха, готин въпрос!
Ракия не пия, освен ако няма нищо друго. Не защото е просташко питие, а понеже не й харесвам вкуса. За сметка на това употребявам водка - тя в коя категория влиза? И бира обичам...

Харесвам се такава, каквато съм, с повечето от недостатъците си. Но не бих търпяла, камо ли да съжителствам с човек като себе си...

Приятелите си обичам заради недостатъците им дори повече, от колкото поради добрите им страни.

# 23
  • Мнения: 1 992
Ракия пия, чалга не слушам. Питиетата не ги разделям на просташки и висша класа. Факт е, че ракията е питие, което се свързва с потен чичко с бял потник и шопска салата и девойка с извадени на показ гърди, качена на маса, друсаща се в ритъма на чалга. Та оттамможе би и идва просташкият "имидж".

Със себе си бих общувала трудно. Директна съм до болка понякога. Аз самата не бих понесла някой да ми каже нещо, което аз бих казала в даден момент. Често си меня настроенията. От едната крайност - в другата. Малко(за някои много) съм темерут. Но за близките си и приятелите си се раздавам.

# 24
  • Мнения: 2 253
Не определям човек по това какво пие/носи/слуша,важното е да е краставо магаре.
По втората част на темата-малко заблудено го раздавам,мисля си че съм точна отвсякъде,с малки забележки съм,гледайки се отстрани,и да,бих общувала с такива като...опа...пак до краставите магарета стигнах.Да,припокриват се темите...
   Шанел,уискито не е ли шотландска ракия???

# 25
  • Мнения: 2 161
Как виждаме сами себе си отстрани?-от 10 години много се харесвам.
Аз бих ли общувала с човек като мен самата?-Бих общувала,дори бих си била най-добра приятелка.
 Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им?-аз нямам странности.Приемам странностите на хората,които обичам и на хората,на които държа.
 Ако не - какво?
 Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите?-Променила съм се достатъчно през годините,много работих върху себе си.Когато разбрах,че няма такъм филм,да промениш околните по твой модел,почувствах се щастлива и ми олекна.

# 26
  • Мнения: 2 161
   Шанел,уискито не е ли шотландска ракия???
Не всяко уиски е шотландско.

# 27
  • Мнения: 2 353
  Не ме вълнува какво пият другите, това си е тяхна работа. Ако ми се пие, не се съобразявам с глупости, а си правя табиета. Ако ще е ракия да е хубава, салата с много сирене, македонски песни и разкази за родопски села, откраднати булки и пиринчени звънчета. Не ми се прави списък, но всяко пиене си има опашка. Просташко е да не цениш. Да пиеш топла бира и да те боли глава. Да не знаеш на кой свят си, за какво са измислили добрата стара шкембе-чорба и просташка ли е тя или животоспасяваща.

# 28
  • Мнения: 642
Понякога ми се пие ракия, ако няма от татковата - не пия. Понякога ми се пие уиски, ако нямам с кого да го споделя, не пия...

Относно вторият въпрос: мога да се променя и съм се променяла и се променям. Това, което е нужно е стимул и някой , който да ти помогне и да те подкрепя - приятели или половинката..., но ако е половинката да не ти поставя "капани", които да те връщат към "аз'-ът ти отпреди решението за промяна.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Важно е как възприемаш пиенето, но и себе си като негова проекция.
Другото са подробности без значение.

# 30
  • Мнения: 3 423
Скромни и тихи домакини говорят за шнапс!
Хохохохохо. Майки!

# 31
  • Мнения: 822
Самото вмъкване на хората в калъпи и категории е достатъчно свидетелство за елементарното ниво на развитие на даден човек.Звучи ми като теорията за сигналните рефлекси на Павлов.Ракия/чалга-->Червена лампичка-->Простак  или  Уиски/Моцарт-->Зелено-->Аристократ
И какво става,ако някой ти каже,че не пие изобщо или не понася никаква музика?Все ще намерят някакви критерии и за него,та да му сложат етикет.Явно,че повечето от нас се страхуват от "артикули" без надпис и етикет и още по-явно е,че не сме отлепили много от теорията на Павлов,нито пък от четириногите създания...
А по втората група въпроси...Мисля,че вече съм достатъчно стара (но не достатъчно зряла),за да правя опити да променям околните...И от себе си вдигнах ръце.Принудата е изключителна движеща сила.В живота си срещах и срещам и черни и жълти,и гейове и праведни,и фанатици и криминално проявени...Ежедневно.Кого по-напред да променя и защо?Не искам да градя силата си върху това,че съм надделяла над някого,както не искам и другите да се опитват всячески да ме променят.Но съм доволна,ако оставя отпечатък у някого...За това не е задължително да го променям...
Дано съм те разбрала правилно...

# 32
  • Мнения: 742
Случвало ли ви се е да имате желание, да сте сгрешили в преценката и впечатленията си - независимо за какво става дума? По-долу ще стане ясно за какво говоря - ето, по тези въпроси ми се искаше да съм се заблудила. Последните две теми, които прочетох, ме наведоха на едни мисли, та реших да ги споделя и с вас. Оставам с убеждението, при това не за първи път, колко тесногръд всъщност, може да е човек, със самочувствие на интелигент. Не знам как иначе да нарека такъв, който слага етикет `Простак` на човек, който слуша еди каква си музика, или не ходи на театър и опера. Но мисълта ми беше за ракийката, и за да не разтягам повече мислите си, да ви попитам:
Разделяте ли и как, ако да, алкохолните питиета на просташки и висша класа? Ако аз пия ракия и съм проЗта, то този, който пие 30 годишен ром - интелигентен културтрегер ли е? Знам, че сред нас има доста добри дегустатори и ценители на високоградусови питиета. Уважаеми, дайте пример в колонки от двата вида.  Wink

Това едното.
Другото.
Покрай темата на Джулияна, в която опитвайки се да отчета собствените си странни навици, си зададох въпроси от рода на - Как виждаме сами себе си отстрани? Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Последното съм правила опит да правя - в същинската му част пожънах успех, но се появиха странични непредвидени ефекти.

И моля, на когото не му е интересно да говори по темата, нека не се чувства длъжен!  Simple Smile

1. Заради определена ситуация и определен човек съм склонна да нарека и пиенето на 80-год. скоч като просташко. И освен това имам безброй много снобски изпълнения, заради които съм се мразела (за малко)

2. От няколко дни насам, поради ред причини, се "гледам" отстрани и вярвай ми, не се харесвам. Не бих си била приятелка. Бих била добра позната със такава като мен. Не съм много толерантна, т.е. въобще не се занимавам с превъзпитание, просто отсвирвам хората, чиито "странности" не ми отърват.  А иначе е аксиома, че  хора, на които самомнението винаги е по-високо от мнението на околните за тех, са вечно недоволните, неоценените, неудовлетворените. Такива хора е безмислено да се опитваш да сваляш на земята. все пак, не си им на нивото  Wink

Не ми се разсъждава в шест без пет, но на първи думи това е.

# 33
  • Мнения: 419
Всички сме сноби в някаква степен. Някои са сноби на тема питиета, други на тема маркови стоки, трети са интелектуални сноби. Неминуемо е. Аз ракия не пия. Миризмата ми е непоносима.Предпочитам водка и бърбън. Но мъжът ми обича ракия. Очевидно не деля хората според питиетата, щом съм се омъжила за ракийопияч. Предполагам, че и аз имам снобарски изпълнения. Неминуемо е.
По втория въпрос:  Като цяло лесно се сприятелявам, което значи, че не съм труден характер. Но иаз имам трески за дялане. Честно казано, точно в момента не бих си била приятелка. Изнервена и заядлива съм. Зимата ме подтиска и това ми личи. Горките ми приятелки! Героини са, че ме търпят такава. Laughing
ТОВА СА И МОИТЕ ДУМИ, ДО ЕДНА! Мога само да добавя, че ако съм на мястото на мъжа ми, никога не бих се задържала толкова години с мен Mr. Green

# 34
  • Мнения: 6 384
Познавам хора ,които не "обичат" просташки питиета/ракия,мастика,бира Sick/,но простащината им извира от тях на талази.  Mr. Green Аз обичам ракия и бира,но не мисля,че попадам в тази категория. Което означава ли,че имам добро мнение за себе си,че се харесвам newsm78 След като се почесах известно време реших-харесвам се,бих общувала с такива като мен,не че нямам кусури,а точно защото съм толерантна към кусурите на другите. bowuu

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Тема - дюшеш!
По първия въпрос веднага ми изниква картинката на седналите на една маса Денди и една от участничките в "Пълна промяна", преметнала крака с леопардови ботушки. Пиеха нещо си, но в ръцете на двамата нещото изглеждаше по коренно различен начин. Та.... всеки да си прави извода.

По втория въпрос - точно вчера мислих за това и за себе си мога да кажа, че знам как изглеждам отстрани /зодия ли, що ли/ и много често съм си добра компания със странностите си. Високоадаптивна съм и не ми пречат чуждите странности, стига да не изпадат хората в крайности, но пък в чуждите очи именно това май не изглежда добре...

# 36
  • Мнения: 2 891
Аз обичам мастика, гледам футбол и харесвам джаз. Не влизам в категориите  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 4 806
... мразя обобщенията и това е.
Да деля хората според питието е занимание досадно и безполезно. По каквото и да ги деля, все е така.

Не се харесвам, но се обичам достатъчно, за да не се наранявам с лоши чувства. Себе си не мож отсвири. Не всички странности на другите приемам. Даже се опитвам да ги променя.
И не вярвам, че всички ей така махват с ръка на чуждите особености. Най-малкото собствените си мъже и деца се опитвате да вкарате в любимите ви рамки.

# 38
Веднъж пих едно марково уиски(макар че съм против само скъпите неща да се наричат маркови),но не мисля,че станах по- интелигентна.Да не говорим, че бях по- малка и ми се стори,че пия чист спирт(не че знам какъв е вкусът му) и от 20 гр се напих.На мен по-скоро просташко и незряло ми изглежда избиването на комплекси чрез театър,опера и марков алохол.Всеки човек има интереси,които зависят и от нивото на интелигентност,но не изцяло.

По втория въпрос- старая се да правя така,че да се харесвам и да съм доволна от себе си, а че има хора,които не ме харесват е факт,но не може всеки да ме харесва все пак.Пък и ако всеки ме харесва няма да мога да се отърва от почитатели Crazy

# 39
  • Мнения: 2 253
Не всяко уиски е шотландско.
Ахам...значи японското/ирландското/канадското/американското/индианското,та и уелшското,ако щеш-са пчелни млечица?ОК,щом казваш...

# 40
  • Мнения: 2 700
Не. Хранително-вкусовите предпочитания на хората за мен не са критерии за каквото и да било. Naughty
Пия с удоволствие и Бургаска мускатова със салата, и Джим Бим с кашу. Съобразявам се и с обстановката. Мразя чалга. Слушам понякога класическа музика в домашна обстановка, но не помня откога не съм ходила на опера.

Стрелче, а как стоят нещата с шкембе-чорбата newsm78
/за протокола не я употребявам, но и тя май е от “просташките” неща/

По втората ти група въпроси:
Как виждаме сами себе си отстрани? Нормален човек със собствените си странности
Аз бих ли общувала с човек като мен самата? Да. Щеше да е жалко да не харесвам самата себе си. Wink
Осъзнаваме ли странностите си? До голяма степен
Приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Да, въпреки че понякога се дразня
Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите? Правила съм опити и в двете посоки, но се убедих, че промяната е трудно постижима.

# 41
  • Мнения: 27 524
1. Случвало ли ви се е да имате желание, да сте сгрешили в преценката и впечатленията си - независимо за какво става дума?
2. Оставам с убеждението, при това не за първи път, колко тесногръд всъщност, може да е човек, със самочувствие на интелигент. 3. Разделяте ли и как, ако да, алкохолните питиета на просташки и висша класа? Ако аз пия ракия и съм проЗта, то този, който пие 30 годишен ром - интелигентен културтрегер ли е? Уважаеми, дайте пример в колонки от двата вида. 
4. Как виждаме сами себе си отстрани?
5. Аз бих ли общувала с човек като мен самата?
6. Осъзнаваме ли странностите си, приемаме ли ги, приемаме ли чуждите такива, като част от собствениците им? Ако не - какво? Или опитваме да ги променяме - своите или чуждите?

1. Случвало се е, разбира се. Опитвам се да покажа, че съм разбрала грешката си с поведение и жестове, рядко с директно извинение, защото се притеснявам. Но се уча.

2. Може, разбира се, добродетелността и добротата са присъщи на много, много малко хора.

3. Не, за алкохола не е така, разбира се. Предполагам това идва от културно-масовите мероприятия, на които ракия и бира не се сервира. Не било изтънчено някакси. Там са уиски, шампанско и бяло вино обикновено. Етикет, предполагам, не съм се замисляла, знаеш, че това не е идеята на темата ти  Hug

4. Субективно.

5. Бих общувала, но едва ли бихме се разбирали. Няма да се получи нужното равновесие.

6. Аз нямам избор да не приемам странностите си, слугувам им, а ако са в разрез с разбиранията ми - опитвам се да ги променя. Рядко успешно... За чуждите не се опитвам, освен ако не е мъжът до мен. С досегашните връзки само съм се цупела например, със съпругът ми е по-различно. Знам, че не бива, не е редно и правилно да се опитвам да го променям, но да, опитвам се. Все харесваме хората и се влюбваме в тях именно такива, каквито са. Защо после се появява това желание да ги вкараме в наш стереотип или калъф - не знам, но наистина не е правилно. Както не ми допадат и големите компромиси, защото рано или късно се обръщат срещу теб.

Смятайте всяка истина за прекрасна, без разлика колко отвратителен може да изглежда нейният лик. Приемайте всичко в природата, без да отхвърляте нищо. Вярвайте, че в една груба истина има повече красота, отколкото в хубава лъжа, че в грубостта има повече поезия, отколкото във всички стихосбирки. Смятайте страданието за хубаво нещо, защото то е най-дълбокото от всички човешки чувства. Издигайте характера над грозотата, страданието над привлекателността, а суровата неприкрита действителност над всички материални богатства. Приемайте живота в неговата цялост и не произнасяйте морални присъди. Смятайте проститутката за също толкова добра, колкото графинята; портиера за толкова добър, колкото генерала; селянина толкова добър, колкото министъра, защото те всички имат своето място в природата и са втъкани в общия десен на живота.  Simple Smile


# 42
  • Мнения: 494
 Има си време и за салатката и ракийката, и за френското шампанско и ягодите...Това не ви прави от "тия" или от "другите".Айде, бъдете мъдри по библейски и оценявайте радостта и удоволствието на различното.Както и полезността му,без да се правите на интересни и без да ви пука кой как гледа на вас. Нали има много по-сериозни начини да се докажете като какви сте, всъщност?
  Иначе за промяната...Ще отговоря по принцип.Вярвам в нея. Гледам на промяната като на порастване, като на възпитание,което не свършва с пубертета,нали така?Живеем,за да се развиваме...нещо такова Laughing(въпреки,че прозвуча като социалистически лозунг Laughing)

# 43
  • Мнения: 189
Не мога да гледам на алкохол.

Пия всичко. Ракията е питие за маса, рядко някой жули само ракия, без да похапва салата и мезета. Предполагам, че затова не се сервира по изискани мероприятия, които в повечето случаи са правостоящи и хората жонглират с чаша, цигара, телефон и пр. Няма нищо общо с интелегентността. Аз пия ракия от 3-4 години, може и да съм затъпяла оттогава, но едва ли е под влиянието на ракията.

По втория въпрос: осъзнавам странностите си, хората до мен ги приемат, бих променила само една-две от тях. Аз се харесвам, бих си била приятелка, защото качествата,които ценя в приятелите си, са честност, съпричастност и други от този род, които мисля, че притежавам.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 428
Тесногръд бих нарекла човек, който съди за хората според питиетата. Музиката определено има връзка с духовното и интелектуално ниво на човек. Но не бих казала, че човек който не ходи на опера е простак. По-скоро чалгата е любима на по-елементарни хора.
Не бих имала за приятел някой като мен, защото обичам да съм в центъра на вниманието, а повече от един център не може да има  Laughing

# 45
  • Мнения: 7 474
Не пия  Thinking към коя ли група спадам? newsm78
 Не ме интересува кой какво пие и какво слуша-не това определя хората  Wink
А дали бих "общувала" със себе си - бих, не защото съм света вода, а просто, защото не търся лошото в хората за добро или лошо  Wink

# 46
  • Мнения: 677
Пия ирландско, много от близките ми, които са по-умни от мен, пият ракия. Не бих контактувал със себе си, гледам да го правя с хора, които са ми над нивото.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 244
Не, не мисля, че по предпочитан алкохол може да се съди за човека. Важно е количеството, отношението към консумацията му, както някой писа, и стила, с който се прави.

Виждам се много добре, харесвам се, някои неща не, разбира се. Бих общувала с някого, подобен на мен (като интереси, да речем), но не и идентичен. Възприемам партньора/приятел/ка и т.н. като коректив. Това ми помага, да се осъзнавам по-реалистично и ако реша - да се променям.

Не бих контактувал със себе си, гледам да го правя с хора, които са ми над нивото.
Също предимно, иначе е отегчително, нищо ново.

Общи условия

Активация на акаунт