Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Родители, отглеждащи сами децата си
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ето ме и мен- с много равносметки и изводи, но и с дете, което обичам безкрай. С желание за промяна, но и с неясно колко време пред мен.
Женена от 5 години.
1 дете.
След кратко колебание- мъжът не е това, което заслужава едно дете. Хич не е.
Положението никак не е добро. Минах заболяване, което ме остави инвалид. Но и ме промени тотално. Честно- в момента хич не виждам изход. как можах да уцеля толкова смотан мъж..!?
Не ми се разказва какво и как е- сигурно всеки има пример подобен наблизо. Проблема е там, че  ако се разделим, няма да имам контрол  моментите, които той и детето са заедно. Това ме хвърля в паника и не ми дава мира. Това сякаш ми връзва ръцете. Нямам идея как да изляза от положението възможно най-леко за детето.
Много, много ми е криво и мъчно...Моля Ви, дайте ми съвет!
Цитирай

(беше) София

Не ни даваш възможност да ти дадем съвет като казваш толкова малко.

Съжалявам, че се обръщаш към нас - явно историята е много тъжна. Макар и да не ми е ясна цялата ситуация, сигурно и аз бих търпяла, само за да съм спокойна, че детето ми е пред очите, а не под Бог знае какво влияние извън моя поглед.
Обаче...то това е до време. Като пък гледа цял живот лош пример за подрaжание...........дали ще стане свестен човек човечето?... newsm78
« Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 00:27 от trayana »
Цитирай
Как пък уцели точно в десятката??!!
Чак не мога да повярвам като го чета... Абсолютно си права. Но  си мисля, че детето би могло да осъзнае този 'крив' пример по-късно. Надявам се, че това би му помогнало да преживее по-леко раздялата. Но май се лъжа....
Цитирай

Събрани или разделени - това е бащата на детето.
Детето ще го преживее каквото и да решиш.
Контрола ... така или иначе е до едно време.
Цитирай
.....
Контрола ... така или иначе е до едно време.

До кое според теб?
Цитирай

Има ли значение? Това му е бащата на детето - не можеш да спреш да ги виждат, освен ако бащата е наркоман или нещо такова.
Цитирай
Разбира се, че има.

Не го приемай толкова лично- не говоря срещу мъжете изобщо...

Не ми се спори. Търся мнения- различни, със сигурност субективни, но пък минали през 'огъня'...
Цитирай

гр. Пловдив

Може би преди няколко месеца щях да кажа - ами баща е, как така те е страх. Но напоследък видях, че думата баща не означава точно това, което аз съм влагала в нея. Разбрах за същества, които вадят хляба от устата на децата си, тормозят чедата си, използват ги в разни междуособици като оръжие и какво ли още не. Така че мисля, че много трезво и без излишна емоция трябва да прецениш положението. Ако е толкова лошо и този човек е толкова опасен за ежедневието на детето няма ли начин да го ограничиш в достъпа до него или да става свиждане само в твое присъствие?
Мисля обаче, че трябва и за себе си да помислиш. Защото детето ще порасне, въпрос на няколко години е. И ти си човек.
Желая ти каквото и да решиш успех и да бъде оптималното решение за твоето и блогополучието на детето ти.
P.S. Под баща да се разбира родител. Защото знам, че ще ме обвинят, че не само мъжете са такива...
Цитирай
Здравей.
Мога да споделя мнението си от личен опит. Колкото повече се отлага във времето да вземеш правилното решение за теб и детето толкова по-трудно става да го направиш. Ако решението ти е да се разделите, то според мен по-добрия вариант е това да стане когато детето е по-малко и не схваща реалността. Моят син беше на 1 и нещо когато го направих и не го усети, а сега на 5г. просто го приема като даденост. Децата колкото и да са големи за тях родителя си е родител. Мисля, че тяхната преценка за нас е винаги като през розови очила и за тях не е възможно да видят нещата през нашия изтрадъл поглед, а и не виждам нужда да участват в семейните трагедии. Аз след 11год разбрах що за мъж и баща съм си хванала, но по-добре късно от колкото никога. А и ти както казваш си преживяла нещо, което е променило предполагам предишният ти поглед към живота. При мен това беше раждането и отговорността за сина ми, а от там и отношенията ми с баща му. Аз не намирех смелост да се разведа веднага. Изнесох се и след 1г близо се обърнах към адвокат. Важна е първата крачка.
Цитирай

sofia

според мен е правилно да се разделите- рано или късно ще се стигне до там. Няма смисъл да подлагаш детето и себе си на тормоз. освен ако не се надяваш на чудо нещо да се промени. А колкото до свижданията- има адвокати да ти издействат свиждане с придружител. Каквото и да решиш- успех. и не забравяй, че и ти си човек, и че най-добре и правилно ще се грижиш и възпиташ детенцето ако ти си здрава и в добро псих. състояние.  Peace
Цитирай

Не можах много точно да разбера какъв ти е проблема, нито какъв съвет точно искаш.

Но ето какво ще ти кажа (от позицията на човек врял и кипял в проблема с бащите):
Бащите, под формата на бивши съпрузи, са неприятни нам същества (не случайно сме се разделили с тях!).
Но неясно защо за децата ни те са доста важни, неясно защо децата ни все ги търсят... независимо дали ние сме разведени с тях или не...

Ако не се чувстваш добре с този човек, напусни го. Колкото по - скоро, толкова по - добре!

Но не си въобразявай, че ще можеш да контролираш ситуацията.
Порасналата ми дъщеря сама решава дали и доколко да общува с баща си.
Сама решава дали и доколко да го харесва.
Сама решава дали и доколко да му вярва.
Що се отнася до мен, аз винаги ясно съм изразявала мнението си за този човек (многократно я е наранявал).
С течение на времето тя сама се убеди, че съм права, но колко време ми беше сърдите и обидена... като че ли от мен зависи неговото отношение към нея.

Що се отнася до лошия пример... ми и това го има.

Но!
Според мен решението за раздялата трябва да е свързано с начина, по който се чувстваш ТИ с този човек и искаш ли да бъдете заедно, защото за детето той винаги ще бъде БАЩА, и от този факт не можеш да избягаш!

Цитирай

София

Зависи от бащата,като пример мога да дам бившия си съпруг-от 4г сме разведени и само два пъти е виждал децата за по 15 мин,вече втора година не плаща издръжка,никога не им се е обаждал за какъвто и да е празник,сякаш не съществуват.Та думата ми беше-по-добре никакъв баща отколкото смотан такъв.
А ,ако някой се чуди-писах щастливо разведена точно заради децата-той ги пренебрегваше всякак,а като се разделихме те поне се успокоиха.Решението е трудно и трябва сама да го вземеш независимо от нашите съвети,но мислейки за детето си съм сигурна,че ще направиш правилния избор.Успех!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.