Току-що разбрах какво е АД и имам такъв въпрос ...

  • 1 747
  • 16
  •   1
Отговори
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Малкия ми син е на 4 месеца
Над веждите и м/у тях има червени петънца - като пръскано едно такова
Някои бебета имат такива на тила
Аз досега си мислех, че това ще си изчезне с времето и се надявам да е така

Но дали имаме АД? В друга тема са ми писали, че АД е атопичен дерматит и било гадно  Sad


# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Попитай педиатъра. Но ако е нещо, което си е имал от раждането и не изглежда като раздразнена, а само пигментирана кожа, вероятно е родилно петно (както и да се казва истински туй чудо). Дали ще изчезне, не знам. Май зависи какво точно е...

# 2
  • Мнения: 864
И на мен ми прилича на родилно петно.И каката имаше,но на челото и изчезна,сега и бебка има и не се тревожа.Ако искаш,на лични ми напиши мейла си,и ще ти пратя снимка на бебо за да се успокоиш  Peace

# 3
  • Мнения: 189
Не се тревожи.И двете ми деца имаха на едно и също място такива петна на клепача под веждата и стои червеничко и изглеждаше като одраскано някъде около 1см.Даже и отзад на главичките имаха.ИЗчезнаха си сами.

# 4
  • Мнения: 5 362
Не,родилни петна са си това.
Калина имаше 3 такива-на тила,между веждите и на единия клепач.
Изчезнаха си,а това между веждите се зачервява съвсем леко като се заинати и почне да реве  Wink

# 5
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734
Не,родилни петна са си това.
Калина имаше 3 такива-на тила,между веждите и на единия клепач.
Изчезнаха си,а това между веждите се зачервява съвсем леко като се заинати и почне да реве  Wink

А баш!
Точно така е!

Е, радвам се, поуспокоихте ме
Благодаря ви и лек ден!

# 6
  • Мнения: 999
Това си е по рождение. И дъщеря ми имаше на тила но с времето изчезна.

# 7
  • Мнения: 4 621
И според мен е родилно петно. Яна също имаше, но изчезна Peace

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми беше така, махна се - това е от раждането, споко   bouquet

# 9
  • Мнения: 476
Моя син има АД, както има и такива петънца на клепачите, между веждите, на челото и на тила - те са родилни петънца. Едното няма общо с другото.  Hug

# 10
  • Мнения: 247
 newsm17 Най-добре се консултирай с педиатър. Сестра ми се роди с подобно нещо, което изчезна към края на 6 месец. Дано и на твоето бебе да изчезне от само себе си.

# 11
  • Мнения: 545
Консултирай се и с педиатър за всеки случай,ако искаш!Иначе дъщеря ми също има такива родилни петна,доколкото знам при АД се наблюдава и загрубяване на кожата.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 773
йоана също има такива петна- на тила и на клепача. Незнам дали ще изчезнат и какво е.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
О,родилно петна са си,така наречената "ангелска целувка".Мила също имаше,на клепачите,м-у очите и на тила.Тези по лицето изчезнаха,зачервяват се леко само при рев или ако й се спи.А едно петно на тила още си стои.АД е по-скоро като лишеи,кожата е грапава,а тези петна са си с нормална кожна структура.

# 14
  • Мнения: 421
И моята беба има такива петна - на двата клепача и У-образно на челото...но казаха,че ще се махнат - били родилни петна.Не все пак вземи направление за дерматолог де...

Общи условия

Активация на акаунт